Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

CENK HAN ALKAYA

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

CENK HAN ALKAYA

Mesaj gönderen Bozcaada »

Feridun Abimizin davulcusu Mert Alkaya'nın abisidir kendisi.
Cenk Han Alkaya da müzisyendir . Ben ilk defa Rock House konserinde Feridun Abinin arkasında davul çalarken izledim kendisini...sonradan öğrendiğim kadarıyla şarkı söylemeye başladığından beri 8 senedir davul çalmıyormuş. Mert abiye aşırı benziyor,şaşırmayın. :P
Muhteşem tek kelimeyle... Bir de şarkılarını dinleyin bakalım :wink:
Yorumlarınızı en kısa zamanda bekliyorum. Ben çok beğendim açıkcası...
Resmini galeride bulabilirsiniz.

http://www.myspace.com/alkayacenkhan

Biyografi:

Cenk Han Alkaya İstanbulda dogdu. Marmara universitesi guzel sanatlar fakultesi seramik bolumunden mezun oldu.
Muzik kariyerine davulcu olarak adım attı 1998 de şarkıcı olarak devam etti.Cenk Han Alkaya davulcu olarak dönemin önemli muzisyenleriyle cobra indians d drivers gibi gruplarda çaldı, bazı konserlerde erkin koray haluk levent e eşlik etti.
Nuri Candaş tan şan eğitimi aldı
2000 yılında şarkıcı olarak SODAPOP adlı cover grubunu kurdu bir çok sehirde festivalde barda sahne aldı
Cenk Han Alkaya hayalini kurduğu albüm için aynı zamanda kardeşi olan Mert Alkaya(davul) Ve Faruk KAVİ (gitar)ile çalışmalarını sürdürmektedir.
En son Bozcaada tarafından Perşembe, Mayıs 8, 2008 21:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
blackpearl

Re: CENK HAN ALKAYA

Mesaj gönderen blackpearl »

Hımm sağol beğendim spacedeki şarkılarını detaylı takip ederim artık..Çok sağol bilgilendirdiğin için..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

bence sözlerle daha çok çalışmalı, enstürman sesten daha baskın ve daha iyi geliyor kulağa. emek var evet ama uzunca bir yol katetmesi lazım . tabi bu benim nacizane kulak yorumum .
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Cenk Han Alkaya'nın Albümü "Gülmeyi Dene" önümüzdeki hafta piyasaya çıkıyor.

Biyografi:
Cenk Han Alkaya müzik hayatına lise yıllarında davul çalarak başladı ve 1998'e kadar davul çaldı. Aynı sene kurduğu grupla Marmaris'te şarkı söylemeye başladı İstanbul'a dönüşünden itibaren davulculuğu tamamen bırakıp, şarkı söylemeye devam etti. Nuri Candaş'tan şan ve opera dersleri aldı. Bestelerini ve şarkı sözlerini yazmaya başladı. Aynı zamanda kurduğu Sodapop adlı cover grubuyla bir çok mekanda alternatif rock tarzında müzik yaptı.

2004 ten itibaren hayalini kurduğu albüm için Faruk Kavi Mert Alkaya ve Serkan Çeliköz ile çalışmalarını sürdürdü 2008 in ilk aylarında prodüktörlüğünü de üstlendiği albüm kayıtlarını bitirdi.

''Gülmeyi Dene'' isimli albüm 10 şarkıdan oluşuyor ve mayıs ayının ilk haftasında piyasaya çıkıyor...

Gülmeyi Dene
Release Date: May 07, 2008
Label:On Air Istanbul

Track Listing

1 Taş
2 Ömür boyu
3 Duyuyor musun
4 Küçük kız
5 Gülmeyi dene
6 Anlıyor musun
7 Unutma
8 Ağlar gece
9 Kar
10 Deniz

http://www.cenkhanalkaya.net/
alanissa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen alanissa »

Davul çalarak müzik kariyerine başladıktan sonra 1998'den itibaren solisti olduğu alternatif rock grubu Sodapop ile çeşitli mekanlarda sahne alan Cenk Han Alkaya 'nın ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AİR etiketiyle geçtiğimiz aylarda müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün mix lerini Uğur Onatkut ( Yüksek Sadakat) , mastering ini Cem Büyükuzun yaptı. Prodüktörlüğü Cenk Han Alkaya ' ya ait modern bir sound anlayışı ve çizgisinde hazırlanan albümde sanatçıya, 2 şarkıda Aylin Aslım back vokal yaparak , düzenlemelerde Kargo grubundan Serkan Çeliköz katkıda bulundu.
Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müziği Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde çekildi aynı zamanda albüm kapak fotoğrafını da çeken Deniz Yavaşoğulları klipte Cenk Han Alkaya'ya eşlik etti . Müzik yayını yapan televizyonlarda sıkça ekrana gelen Duyuyor musun çeşitli dergilerin listelerinde de üst sıraları zorladı.

‘Gülmeyi Dene’ albümüyle, rock sound’una modern bir bakış açısı getirerek uzun soluklu olacağının işaretlerini veren Cenk Han Alkaya ’ nın Ağlar Gece video klibi , bu hafta Türkiye’de müzik yayını yapan TV’lere dağıtıldı.Aynı zamanda ilk kliptede imzası bulunan İmre Haydaroğlu’nun yönetmenliğinde çekilen Ağlar Gece video klibinin kostüm tasarımlarını Furkan Boran üstlendi.

Cenk Han Alkaya albümü Gülmeyi Dene yi şu şekilde tarif ediyor.

Bu albümde kendi iç dünyamı yansıttım . Kendi sıkıntılarımı, sevinçleri, umutlarımı, umutsuzluklarımı. Biraz depresif, biraz karanlık ama olabildiğince umudu kaybetmeyen. Şehir hayatında dimdik durmaya çalışan bir adamın hikayesini bulabilirler dinleyenler albümün içinde. Sert tavrı olan, enerjik bir albüm var ortada .

Cenk Han Alkaya nın takipçileri tarafından hazırlanan http://www.cenkhanalkaya.com dan her türlü bilgi ve içeriğe ulaşılabiliyor.

aynı zamanda resmi fan sitesi de varmış (:
http://www.cenkhanalkaya.biz
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Duyuyor musun, şarkısındaki saund oldukça iyi. İkinci video kilibi ''Ağlar Gece'' televizyonlada gösteriliyor...
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Mesaj gönderen valerie »

ben çok beğendim şarkılarını.. uğraşılmış belli..
alanissa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen alanissa »

Çarşamba günü Cenk Han Alkaya rock fm 'in konuğu idi. dinleyemeyenler için 10 Ocak 09 @ Cumartesi (yani bugün ) 18:00 - 20:00 arası programın tekrarı vardır :}

http://www.rockfm.com.tr
ferIdunesraduzagac
Üye
Üye
İsim: Esra

Mesaj gönderen ferIdunesraduzagac »

Gülmeyi Dene şarkısına klip çekildi.

http://www.myspace.com/alkayacenkhan :)