Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

O'nu mu seçersiniz, Ailenizi mi?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
blackpearl

Re: O'nu mu seçersiniz, Ailenizi mi?

Mesaj gönderen blackpearl »

hmm evet şartlar söz konusuysa olabilir tabi,ben şahsım adına konuşmuştum..Zor bir seçim olsa gerek..İyice ölçmek,tartmak lazım..Ama ne olursa olsun,herşey gider aile kalır..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

f_ceren yazdı:Ben onu seçerdim. Ailem nasılsa sonradan affeder beni... :wink:
:)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
YeSiL
Üye
Üye

Mesaj gönderen YeSiL »

:D güzel düşünce.
Rkoycu
Üye
Üye
İsim: rüştü levent

Mesaj gönderen Rkoycu »

hiç düşünmeden ailem derdim...
eciss
Üye
Üye
İsim: ece

Mesaj gönderen eciss »

f_ceren yazdı:Ben onu seçerdim. Ailem nasılsa sonradan affeder beni... :wink:
katılıyorum ben de o'nu seçerdim bir ailenin evlatlarının yokluğuna dayanabileceklerini sanmıyorum hele de o kişiyle mutluysa
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

açıkçası benim segilim böyle bir durumda kalsaydı onun hayatından çıkardım.
DeepSenSe

Mesaj gönderen DeepSenSe »

aile gibi bir ailem olsa zaten beni desteklemeseler bile benim kararlarıma saygı duyarlardı diye düşünüyorum...insan ailesini seçemiyor,aileniz de sizi seçemiyor;aile içindeki büyük kararlarda sizin sözünüz geçmiyorsa,sizin hayatınızın en büyük kararlarında da onların sözü geçmemeli bence...şimdiye kadar ailemin beni yönlendirerek yaptığım herşeyde mutsuz oldum,nezaman ki kendi kararlarımı verdim,işte ozaman gülmeye başladı yüzüm.kendi kararlarımdan mutsuz olduğum da oldu bazen ama dedim ki 'bunu ben seçtim,bedelini de ben ödüyorum'...yani ozaman hakettim ve ders aldım.Ayrıca insan kendi kararını vermediğinde mutsuz olduğunda hep o kararı verdirenleri suçluyor içten içe.Gün gelip de yine ailemi suçlamamak için gerekirse aileme karşı çıkarım çünkü GERÇEK AŞK KOLAY BULUNMUYOR!Ki bundan dolayı önüne çok engeller çıkıyor,değerlinin değerini bilmek lazım.Zaten değerini bilemediğimiz şeyleri kaybetmeye mahkum oluyoruz... bir arkadaş da çok akıllıca bir laf etmiş 'onu seçerim,ailem nasılsa sonradan affeder beni' demiş.Affetmiyorsa zaten aile gibi bir ailen yoktur ki,sen öyle sanıyosundur.Aile gibi aile evladının mutluluğunu ister,mutlu olduğunu gördüğü halde karşı çıkmaz,çıkmamalı.Mutlu olmazsan da zaten ailenden önce sen vaz geçersin ondan.
suppsugar
Üye
Üye
İsim: MaSaL

Mesaj gönderen suppsugar »

Şartlar farklı olabiliyor bazen,o yüzden yaşamadan konuşmak zor...
Bence herşeye rağmen aşkıma sahip çıkarım diyordum,ama ailemi seçtim!
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Mesaj gönderen valerie »

aile...
suppsugar
Üye
Üye

DeepSenSe yazdı:aile gibi bir ailem olsa zaten beni desteklemeseler bile benim kararlarıma saygı duyarlardı diye düşünüyorum...insan ailesini seçemiyor,aileniz de sizi seçemiyor;aile içindeki büyük kararlarda sizin sözünüz geçmiyorsa,sizin hayatınızın en büyük kararlarında da onların sözü geçmemeli bence...şimdiye kadar ailemin beni yönlendirerek yaptığım herşeyde mutsuz oldum,nezaman ki kendi kararlarımı verdim,işte ozaman gülmeye başladı yüzüm.kendi kararlarımdan mutsuz olduğum da oldu bazen ama dedim ki 'bunu ben seçtim,bedelini de ben ödüyorum'...yani ozaman hakettim ve ders aldım.Ayrıca insan kendi kararını vermediğinde mutsuz olduğunda hep o kararı verdirenleri suçluyor içten içe.Gün gelip de yine ailemi suçlamamak için gerekirse aileme karşı çıkarım çünkü GERÇEK AŞK KOLAY BULUNMUYOR!Ki bundan dolayı önüne çok engeller çıkıyor,değerlinin değerini bilmek lazım.Zaten değerini bilemediğimiz şeyleri kaybetmeye mahkum oluyoruz... bir arkadaş da çok akıllıca bir laf etmiş 'onu seçerim,ailem nasılsa sonradan affeder beni' demiş.Affetmiyorsa zaten aile gibi bir ailen yoktur ki,sen öyle sanıyosundur.Aile gibi aile evladının mutluluğunu ister,mutlu olduğunu gördüğü halde karşı çıkmaz,çıkmamalı.Mutlu olmazsan da zaten ailenden önce sen vaz geçersin ondan.
bence yanılıyorsun,"aile gibi aile" de ne demek,tabi ki saygı duyuyorlardır ama aile bizim göremediklerimizi görebiliyo
TOPRAK
Üye
Üye

Mesaj gönderen TOPRAK »

O'dan çok var..ama benim ailem 1 tane..önümüzdeki maçlara bakarım..ondan öncede yaşıyodum ondan sonrada ölmem yanii..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

ben seçim yapmak zorunda kalacak durumda değilim . yanlızım öyle bir yok malesef. olsa da kimseye hesap vermem yaşarım, kimse de dur demez bana 25 yaşındayım kararlarımı verecek yaştayım. aşk mı ? ailemi deseniz ? aşk derim !!!!!!!!!
DeepSenSe

Mesaj gönderen DeepSenSe »

suppsugar arkadaşım,

'aile gibi aile evladının mutluluğunu ister...' diye bir cümle kurup demek istediğimi açıkladım zaten,bunun neresini anlayamadın ki?
Tabiki aileler bizim göremediklerimizi görüyorlar ama sadece bu mu?Bazen sadece ön yargıyla yaklaşıp görmeden de fikir yürütebiliyorlar,bu çok yanlış bence.'evladıma hiçkimse layık değil' zihniyetine sahip ebeveynler de var mesela.'alsın şu parayı naparsa yapsın' diyenler de var ve şimdi aklıma gelmeyen birsürü yanlışa gebe aileler var,ben öyle ailelere aile demiyorum işte,onlar sözde aile.şimdi anlamışsındır umarım
suppsugar
Üye
Üye

DeepSenSe yazdı:suppsugar arkadaşım,

'aile gibi aile evladının mutluluğunu ister...' diye bir cümle kurup demek istediğimi açıkladım zaten,bunun neresini anlayamadın ki?
Tabiki aileler bizim göremediklerimizi görüyorlar ama sadece bu mu?Bazen sadece ön yargıyla yaklaşıp görmeden de fikir yürütebiliyorlar,bu çok yanlış bence.'evladıma hiçkimse layık değil' zihniyetine sahip ebeveynler de var mesela.'alsın şu parayı naparsa yapsın' diyenler de var ve şimdi aklıma gelmeyen birsürü yanlışa gebe aileler var,ben öyle ailelere aile demiyorum işte,onlar sözde aile.şimdi anlamışsındır umarım
seninle farklı şeyler düşünüyor değilim,önyargılardan bende bahsetmiştim diğer yazdıklarımı okuduysan,bahsettiğinşeyleri bizzat yaşamadım,ama şiddetle kınıyorum,hiçbir aşk parayla ölçülemez ve hiçkimse mükemmel değildir ki senin evladına layık olmasın.Sana katılıyorum yani.
MetinAy
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen MetinAy »

hazan yazdı:ben seçim yapmak zorunda kalacak durumda değilim . yanlızım öyle bir yok malesef. olsa da kimseye hesap vermem yaşarım, kimse de dur demez bana 25 yaşındayım kararlarımı verecek yaştayım. aşk mı ? ailemi deseniz ? aşk derim !!!!!!!!!

Değil 25--75 yaşınada gelsem aile derim... :wink: