Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

O'nu mu seçersiniz, Ailenizi mi?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
elifelifim
Üye
Üye

Re: O'nu mu seçersiniz, Ailenizi mi?

Mesaj gönderen elifelifim »

aile gibi bir ailem olsa zaten beni desteklemeseler bile benim kararlarıma saygı duyarlardı diye düşünüyorum...insan ailesini seçemiyor,aileniz de sizi seçemiyor;aile içindeki büyük kararlarda sizin sözünüz geçmiyorsa,sizin hayatınızın en büyük kararlarında da onların sözü geçmemeli bence...şimdiye kadar ailemin beni yönlendirerek yaptığım herşeyde mutsuz oldum,nezaman ki kendi kararlarımı verdim,işte ozaman gülmeye başladı yüzüm.kendi kararlarımdan mutsuz olduğum da oldu bazen ama dedim ki 'bunu ben seçtim,bedelini de ben ödüyorum'...yani ozaman hakettim ve ders aldım.Ayrıca insan kendi kararını vermediğinde mutsuz olduğunda hep o kararı verdirenleri suçluyor içten içe.Gün gelip de yine ailemi suçlamamak için gerekirse aileme karşı çıkarım çünkü GERÇEK AŞK KOLAY BULUNMUYOR!Ki bundan dolayı önüne çok engeller çıkıyor,değerlinin değerini bilmek lazım.Zaten değerini bilemediğimiz şeyleri kaybetmeye mahkum oluyoruz... bir arkadaş da çok akıllıca bir laf etmiş 'onu seçerim,ailem nasılsa sonradan affeder beni' demiş.Affetmiyorsa zaten aile gibi bir ailen yoktur ki,sen öyle sanıyosundur.Aile gibi aile evladının mutluluğunu ister,mutlu olduğunu gördüğü halde karşı çıkmaz,çıkmamalı.Mutlu olmazsan da zaten ailenden önce sen vaz geçersin ondan.

tamamen katılyorum sana.ama bende ailemi seçerdim.
hale
Üye
Üye
İsim: Hale

Mesaj gönderen hale »

kesinlikle ailem derim..hayat bu belki karsıma baska birisi de cıkabilir..ama aile asla!!!..mutsuz olacagımı bilsem bile onların dediği herseyi yapmaya razıyım..ben bir kere yaptım cünkü o hatayı 2.si asla olamaz!!!!
dusmavisi
Üye
Üye
İsim: Elif

Mesaj gönderen dusmavisi »

Zor bir seçim herikiside hayatınızda önemli olan değerlerden.. Her arkadaşın düşüncelerinde hak verilecek paylar var. Ben böyle bir seçim arasında kalmış olsaydım öncelikle Onunla kazanmak için hayata daha çok bağlanmak ve birbirimize kelepçelenirdim artık YAPABİLECEĞİM BİRŞEY KALMADI dediğimizde ailemi tercih ederdim. Bir zaman sonra eğer biz ikimiz için doğru insan isek zaten bu seçimin sonunda biz birlikte olabiliriz. Ama şuda var okuduğum bazı yazılarda ailelerin yapısından ve nasıl tavır aldıklarından bahsetmişiniz evet bazı aileler gerçekten evlatlarına kimseyi yakıştırmazlar. Afedersiniz ama bulunmadık birşey sanarlar ama o kişinin ne yaşadığı umurlarında olmaz şükürki böyle bir aile yapısına sahip değilim ben ailemi seçersem ve o insan bana destek olursa bu seçimi yapmak zorunda bile kalmayız. (şuda bir gerçek seçim yaparken hayat seni düşünmediğinden daha fazla üzebilir bazen yüreğinin sürüklediği yere gitmelisin ben buna benzer bir olay yaşadım ve acısının tarifi yok :?: ) AŞK HAYATTA HERZAMAN KARŞINIZA ÇIKMAZ AMA AİLEYİDE ZOR BULURSUNUZ... HAYATTAKİ BAZI ŞEYLERİ KAZANDIYSANIZ UNUTMAYIN AİLENİZ SAYESİNDEDİR...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

hazan yazdı:yanlızım öyle bir yok malesef. olsa da kimseye hesap vermem yaşarım, kimse de dur demez bana 25 yaşındayım kararlarımı verecek yaştayım. aşk mı ? ailemi deseniz ? aşk derim !!!!!!!!!
söz budur..
CreepWeirdo
Üye
Üye
İsim: karlar kraliçesi

Mesaj gönderen CreepWeirdo »

öyle biri yok olsa da beni seven ailemi de sever zaten...ailem de benim sevdiğim insanı sever hiç böyle tercih edeceğim bir durum olmaz gibime geliyor
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

yasin :wink:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

:wink: hazan :ffie:
:D
masalperisi06
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gülşah

Mesaj gönderen masalperisi06 »

slm arkadaslar ben yeni geldim aranıza inş güzel günlerimiz olur...
arkadaslar bu konuya gelince bende bu konuda kararsızım bende aynı durumdayım ailemle aşkım arasındayım hiç kolay bişey değil...yazılarınızı okuyorum neler olcak bakalım.
Filinta
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Filinta »

arkadaşlar mantıklı bakın aileniz birtane o olabilecek kişi milyonlarca benşahsen ben öle bir bayan karşıma cıkabilecegini düşünemiyorum
çünkü ailemi seviyor ve o dediginiz özelige degecek bir bayanın varlıgına inan mıyorum
bubenim düşüncem saygı duyun
suppsugar
Üye
Üye
İsim: MaSaL

Mesaj gönderen suppsugar »

mutlaka herkes senin görüşüne saygı duyacaktır filinta,sanırım yenisin burdaki düşünce paylaşımları hep saygı çerçevesinde olur zaten .
masalperisi06
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: gülşah

Mesaj gönderen masalperisi06 »

arkadasım haklı olabilirsin ama galiba gercekten kendını onun yerıne koyabılecegın bırı cıkmamış inş cıkarda o farklı sevgiyi de tadarsın...
dusmavisi
Üye
Üye
İsim: Elif

Mesaj gönderen dusmavisi »

Filinta selam bence de karşına çıkmamıştır ama sabret ve umarım böyle bir seçim yapma arasında kalmazsın kimsede kalmasın...
MetinAy
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen MetinAy »

Öyle biri çıkarsa bana da haber verebilir misiniz arkadaşlar?..

edit: yaska
freetodecide
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen freetodecide »

kim ne derse desin bence, hayatta bizi GERÇEKTEN KARŞILIKSIZ seven insanlar ailelerimizdir..elbette aşk ve birisine duyulan sevgi çok önemli ama aile bir kez kaybedilirse bir daha elde edilemez..o yüzden aile bence..
epsilon
Üye
Üye
İsim: ceren

Mesaj gönderen epsilon »

bence de kesinlikle aile..