Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Düş Sokağı Sakinleri

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
SvLSvLSvL
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Düş Sokağı Sakinleri

Mesaj gönderen SvLSvLSvL »

bir garipliktir gider, benm diyarlarımda..
güneşim varken ve ben onu gömmeden önce..

düş sokağı.. benm şarkım..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

insan ümit ederek yaşar, sen hiç beklemedin
bulduğunu sandın ama kolay değil anlamak

hep alarak yaşadın, vermek güçtü biraz.
görmek zaman ister, kaçmak en kolay..
biliyorsun...

sen göğsüme vurulan bir zincir gibi kopmadın hayret
ben gecemde gezinen bir suçlu gibi yakalanmadın hayret...

(murat çelik-dss)
~
ansızın gelecek gibisin..
witcher

Mesaj gönderen witcher »

eskiden gruptular şimdi tek kişi calışıyor... ama iki değiller artık isminde tekil olması gerekir bence. bu tamamen ticari birr kaygıdan doğmustur istese album kapağına kendi ismini yapar. bu ismin kullanımı kimdeyse eskiden de o kişi tüm işleri tek başına yapıyormuş gibi bi resim çiziliyor bence görebilene tabii... çok uç noktalar da bir yorum oldu galiba...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

kıyaslamamak lazım ikisini. birlikteyken daha çok severdik ama şuan ayrı ayrı kimi daha çok takip edersin dense murat yılmazyıldırım olurdu

kaliteli müzik yaparlardı. şimdi de kaliteli müzik yapıyorlar.. ama keşke dağılmasaydı dediğimiz bi gruptu
~
ansızın gelecek gibisin..
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

yaskaman yazdı:işte benim karamsar dönemlerimin karanlık saatlerini kesen iki şahıs...
Her şarkısını çok severek ve beğenerek dinlerim. Murat Çelik ve Yılmazyıldırım ayrıldılar ve solo albümler çıkardılar. Hemen aldık tabii ki. Boşu boşuna bize iki cd parası ödetiyolar. Onları bu yüzden hiç affetmeyeceğim ama dinlemeden de edemeyeceğim :lol:
aah ahh :lol:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Sabahlara kadar dinlerken nerelere gittik bir bilseniz. Belki de yaşanmayacak sevgi(li)leri yarattık düşlerimizde.. Kalbimiz bir o kadar sıradışılıgı yaşadı. Ütopik sevgilinin örnek davranışlarındaydı aklımız. Ve acı çektik. Çektirdik kimi zaman. Çogu zaman sadece düşlerde kazanırdık gerçeğin aksine. Oysa bilmiyorduk YAŞAMIN DÜŞLERDE GİZLİ OLDUĞUNU...
Bak ve gör yaşam düşlerdedir.. Belki de ilk sabaha belkide bir sonbahara..
(Kara Düş)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

witcher yazdı:eskiden gruptular şimdi tek kişi calışıyor... ama iki değiller artık isminde tekil olması gerekir bence. bu tamamen ticari birr kaygıdan doğmustur istese album kapağına kendi ismini yapar. bu ismin kullanımı kimdeyse eskiden de o kişi tüm işleri tek başına yapıyormuş gibi bi resim çiziliyor bence görebilene tabii... çok uç noktalar da bir yorum oldu galiba...

burda anlatılmak istenileni pek anlayamadım zaten herkes kendi ismiyle kendi işini yapıyor artık gerek murat yılmazyıldırım (düşlerin ressamı )gerekse murat çelik (düş sokağı sakini ) ... ticari bir kaygı dan yola çıkarak albüm yapabilecek insanlar olmadıklarını - her ikisininde ; dinliyorsanız duruşlarından anlamış olmanız lazım ...
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

gitmem gerek bu şehirden... :wink:

( bu şarkının bende öyle bir anısı var ki, artık istesem de hüzünlenemiyorum dinlerken... :) )
PASHA
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen PASHA »

misafir yazdı:İnternette çok büyük bir haksızlığa maruz kalmış bir gruptur Düş Sokağı Sakinleri kanaatimce. Şöyle ki; gayri-popüler tavırlarına karşın bu gizemli havaları ve Türkiye'de en çok ve en sık konser veren grup olmaları sonucunda çok sağlam ve kemikleşmiş bir hayran kitlesine kavuşmalarına karşın, bunun farkında olan bazı web sitesi tasarımcılarının onların üzerinden para kazanma hırsıyla çok fena kötülenmiş, yerin dibine sokulmuşlardır zaman zaman. Kötülenmeyi eleştirilmek olarak almayın, ben onlar kadar eleştiriye değer veren müzisyen sayısının az olduğunu düşünüyorum Türkiye'de. Kötülenmekten kastım yanlış anlaşılmalarıdır, şarkılarındaki zaman zaman melankolik hava neticesinde ergenlik bunalımındaki gençlerin beğenisini kazanmış ve maalesef bu tip internet sitelerinde, forumlarda isimleri çok abartılı şekilde anılmıştır. Onlar kesinlikle Türkiye'nin en iyi müzisyenleri değildirler ama kaliteleri bence üst düzeydedir. Nedense o kemikleşmiş kitlenin yerine artık onların üzerinden para kazanan site yöneticileri ve forumlarında çöpçatanlık yapan gençler tarafından anılmaları ve bu kadar abartılmaları artık canımı yakar bir hale gelmiştir. Tabii ayrılıktan sonra bir de ikisini kıyaslama tavrı oluşmuştur ki sitelerde, sormayın yani...
Sonuç olarak diyeceğim, büyü bozulmuştur maalesef. Geriye sokaktan taşınan bir ressam ve sokağın duvarlarını dini motiflerle süsleyen yalnız bir sakin kalmıştır. Ben ikisini de ayrı ayrı dinliyor ve çok beğeniyorum. Beraberken de kaliteli işler çıkarmışlardı bence. Türkiye böyle kaliteli müziğe değerini vermeli artık diyorum ve şikayetlerimi sonlandırıyorum.
Bir anlamda bir iç dökme mesajıdır bu. Eğlenmenize bakın arkadaşlar internet eğlenceli bir ortam......
ben www.dussokagi.net in sahibiyim vede böyle bir yazıyı sitenizde görmek beni çok kırdı bizler para için mi kullanıdığımızı sanıyorsunuz? murat abileri... daha dün bir google dan reklam aldım onda da hit sayımızı yükseltmek için di... böyle kendilerini bilmezlerin yazdıklarını karalamaca olaylarından sakındırmanız gerek bence ben iki sene oldu dussokagi.net'i
kuralı vede atıp sallamalarla hakaretlere karnımız tok çekemeyen insanların karalamasıdır bunlar vede ben murat abilerin ikisinide tanırım konuşurum ikiside sitemize üyedir ama emin olun dışardan göründüğü gibi değil bu tip sitelerden hiç kimse para kazanmıyor diğer dss sitelerinde de aynısı geçerlidir...
Kendini bilmez misafirimize bir ders olsun benim her sitede üyem var herşeyder haberdarız burdaki yönetimde ki arkadaşlara kolay gelsin vede daha duyarlı olmalarını diliyorum...Bu tip mesajlarda...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İletişim:

pasha öncelikle merhaba. Fakat yanılgıya düşme;
1. Arkadaş isim vermemiş, vermiş olsaydı emin ol o mesaj silinirdi.
2. Arkadaş tümü öyle dememiş bazıları demiş, tümü öyle olsaydı mesaj emin ol silinirdi.
3. üzerine alınma pasha bize de yazanlar oluyor böyle bir sürü yerde. Bizi biz biliyoruz. Sizide emin ol iyi tanıyoruz. en azından ben iyi tanıyorum. O yüzden o kadar da önemsenecek türden bir mesaj değil.

sevgiyle..
.Terazinin Hüznü.
PASHA
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen PASHA »

Bugfixed yazdı:pasha öncelikle merhaba. Fakat yanılgıya düşme;
1. Arkadaş isim vermemiş, vermiş olsaydı emin ol o mesaj silinirdi.
2. Arkadaş tümü öyle dememiş bazıları demiş, tümü öyle olsaydı mesaj emin ol silinirdi.
3. üzerine alınma pasha bize de yazanlar oluyor böyle bir sürü yerde. Bizi biz biliyoruz. Sizide emin ol iyi tanıyoruz. en azından ben iyi tanıyorum. O yüzden o kadar da önemsenecek türden bir mesaj değil.

sevgiyle..

saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sizi (düş sokağı ile ilgili siteleri) düş sokağı sakinlerini, murat çelik'i, murat yılmazyıldırım'ı bu site çok seviyor emin olun :) en azından yönetim ve üyelerin büyük çoğunluğu.
.Terazinin Hüznü.
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

düş sokağı sakinleri'nden birçoğu zaten bu sitede mevcut. hepimiz aynı sokağın çocuklarıyız emin olunuz.. :wink:
PASHA
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen PASHA »

şimdiden hepinize teşekkürler
anlayışınız içinde sağolun
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

şarkıları çok içten ve gurubun ismi gibi düşsel öğeler harika oturuyor..ne denilebilir ki..