Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

keman

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

keman

Mesaj gönderen kemanci »

keman tarife bile gelmez benim gözümde.. öyle bir aşkla bağlıyım ki ona..kursunu bırakmış olsam da kendım çalıyorum hala.ve az önce beni unutma yı çaldım.böyle bir mutluluk yok..keman sevginin ötesinde bir şey.keman kadın gibi tıpkı,kutsal, asil,temiz,aşka layık,sevgi dolu,narin,düşünceli,duygulu,kimi zaman hüzünlü..yada kedi gibi, öyle bir sokulur ki anlamazsınız bile.ve iliklerime işledi benim bir kere. siz ne düşünüyorsunuz keman hakkında?
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Re: keman

Mesaj gönderen sehrikalp »

Bazı sesler kapıyı çalmaz. İstesem de istemesem de içime işler. Bir çok enstrümanı duyar geçerim belki ama keman çalıyorsa biri hemen ilgimi çeker. Kendi adıma söyleyeyim çelloya da dayanamam.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Bir zamanlar Düş Sokağı Sakinleri varken eserlerinde çaldıkları keman bölümünü defalarca dinlerdim. Severim.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
poisongirl
Üye
Üye

Mesaj gönderen poisongirl »

ben bas çalıyorum pek yumuşak melodilerden anlamıyorum:D dolayısıyla keman da bana hafif kalıyor:)

--
anlamıom değil: anlamıyorum.
çalıom değil: çalıyorum.
kalıyo değil: kalıyor.
Lütfen Türkçemize uygun yazım dili kullanın. Kelimelerde harfleri yutmayın ve lütfen kuralları okuyun.

turkce-ye-uygun-yazim-dili-ve-kelimeler ... t3569.html
duyuru1-t2.html
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

konuştuğunu düşündüğüm iki enstrumandan birisi.
cns91
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen cns91 »

:hehehe: kemancı başımın tacı!!
uzak
Üye
Üye
İsim: İltür

Mesaj gönderen uzak »

Keman benim en çok sevdiğim iki enstrümandan biri.
Diğeri de klarnet.. İkisi de birinci sırada.. :)
Keman kimi zaman hüznün sesidir, kimi zaman isyandır, çığlıktır.. Özlediğim bir ses, duymaya sık sık ihtiyaç duyduğum. Çok sık Vivaldi'nin Yaz'ını dinlerim bu yüzden.
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

ben daha yeni keman aldım... :wink: o kadar hevesim var ki, bi çalabilsem işte kursuna gidip. gerçi daha elime yeni yeni almaya başlamama rağmen bir iki şarkı çalıyorum. "eski dostlar" falan... :D ( Allah vergisi yetenek işte :D :wink: 8) ) inşallah daha da ilerletebilirimm...
esradd
Üye
Üye
İsim: esra d

Mesaj gönderen esradd »

keman benim de büyük aşkım..tam 3 kere büyük hayallerle elime aldım onu ama birincisinde hocam bana sanırım katlanamadı ve kocaya kaçtı :?
ikincisinde dershane hocalarım vazgeçirdiler :x üçüncüsünde de artık öss vakti geldiği için bırakmak zorunda kaldım...ama bu beni yıldırır mı??
tabi ki hayıır... o benden kaçtıkça daha çok bağlandım ona galiba.. eskiden sadece bir hevesti belki ama şimdi bir tutku benim için. bekle beni kemanım yazın yine elimde olacaksın...tabi bir aksilik çıkmazsa :? yok yok çıkmıycak..bilyoruum..
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

kemana kesinlikle sabredip devam etmek gerekiyor,ben başlarda çok sıkılmıştım ama sonra sabretmek gerek,şimdi bazı şarkıları çalarken içim bir garip oluyor ya! :D :D
Kullanıcı avatarı
carizma
Takımdan
Takımdan
İsim: Sinan Seyda

Mesaj gönderen carizma »

Herkes keman çalmaktan anlıyor galiba..Ben bir ilk olarak;
Ben keman çalmaktan hiç anlamam.Ama dinleyici olarak çok iyiyimdir.Saatlerce sıkılmadan dinleyebilirim.Bu yüzden ara sıra senfoniye giderim.İzmir senfoni orkestrasıda gerçekten çok iyidir.Büyük zevk alırım keman sesi dinlemekten.Keşke bir çalan olsa şimdi.. :)
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

yok canım ya=) başlığı benim açtığıma bakma.diyorum ya hep zaten,ben kemana başlayalı 6 ay oldu =) ama az önce hatırla sevgiliyi çaldım=) yarın da kampüste çalacağım =) ne diyordum? kemandan anlıyorum diyebilmek için yani daha 20 senelik ekmek yemem lazım benim. :roll: keman dinlemek için zaman ayırman çok hoş.genelde severim deriz de hiç gitmeyiz etkinliklere. keman sevginizin hep artması dileğiyle =)
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

kemancıya katılıyorum iyi bir keman çalan müzisyen olmak için yıllarını vermen gerekiyor..
yiltisss
Üye
Üye
İsim: yıldız

Mesaj gönderen yiltisss »

bende kendimce az da olsa çalmaya çalışıyorum bence keman gerçekten güzel çalınırsa insanın içine işleyen bi melodisi var.. seviyorum kemanımı... :P
melodi
Üye
Üye

Mesaj gönderen melodi »

benim daha çok bas sesli enstrumanlar ilgimi çekiyor keman çok fazla ilgimi çekmiyor o yüzden, viyolonsel çalıyorum ve aynı zamanda klasik gitar bölümünde okuyorum. Gitarı da seviyorum ama viyolonselin sesi beni inanılmaz etkiliyor onu çalarken hayatla ilişkimi kesiyorum :D