Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

MUTLULUK

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
burcus
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: MUTLULUK

Mesaj gönderen burcus »

mutluluk; güneşli apaydınlık bir günde kendi kösene cekilip kulagında en sevdigin sarkılarla içini ısıtırken bütün sevdigin insanları onları duymamana ragmen neden sevdigini ve neden hep onlarla mutlu oldugunu sorabilmektir kendine :wink: ...

sehrikalp: Lütfen kelimelerde harfleri eksik bırakmayınız.

apaydnlk, sevdgn, oldgn gibi...
selcukaydin

Mesaj gönderen selcukaydin »

"burcus" benim haddime değil ama türkçe yi daha düzgün yazarak kullanırsan ben de çok mutlu olurum...!!! mutluluktan bahsediyoruz da ne olduğunu ben çözemedim bugüne kadar malesef ...!!!
burcus
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen burcus »

uyarılarınız için tesekkür ederim ama su an kullandıgım klavyede sorun yasıyorum o yüzden rica etsem şimdilik idare eder misiniz?? :? ...

sehrikalp: E hadi bakalım öyleyse, ama bir daha olmasın :)
smb86
Üye
Üye
İsim: :)

Mesaj gönderen smb86 »

garachocuq mutlu musun? Bunalım mı takılıyorsun anlamadım?
smb86
Üye
Üye

Mesaj gönderen smb86 »

selçukaydın 'mutluluknedir çözemedim' demişsin.. bu bir cevap değil.. şuan yılmaz erdoğanı dinliyorum..sana bakmak şiirini.. mutluluk bu şarkıyı dinlemektir.. :D mutluluk bu şarkıyı dinlerken ağlamaktır.. hiç mi şarkı dinlemiyorsun..? mutluluk nedir bilmiyor musun?? hiç mi aşık olmadın? hiç mi sevinmedin bir çikolataya? bu sorunun cevabı okadar basitki..ben senden, senin cevabını istiyorum,bu sorunun yanlış cevabı yok çünkü.. mutluluk nedir bilmiyormusun? yoksa sen ALLAHa inanmıyor musun??
'sana bakmak allaha inanmaktır'
mutlaka söylenecek birşeyler vardır..
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Mutluku nedir ? sorusunu sormak boşuna..Mutluluk senin hayata iyimser bakabilmenin sırrında..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Mutluluk belki de iyiyi görebilmektir. Veya görmektir.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

mutluluğun sırrı mutsuzlukta
~
ansızın gelecek gibisin..
blackpearl

Mutluluğu bilmeden mutsuzluğu düşünemez ki insan..Muhakeme edemez..İyiyi bilmeden kötünün kötü olşunu değerlendiremeyeceği gibi..Mutsuzluk ne?Neye göre mutsuzsun? gibi sorular sormak gerekiyor bence ilk önce..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

kendinden mutsuzu görüp halen mutsuzum diyebilenlerin mutlu olacağını mutluluğu anlayacağını sanmıyorum.

mutluluk, göremeyen birine göz, duyamayan birine kulak, yürüyemeyen birine (tabiri caizse) araba olabilmektir bazen. şahsen bir başkasının mutluluğunu görmek , mesela yeğenimi bakkala götürürken yaşadığı mutluluğu görünce ondan daha mutlu olurum

yoldan geçen birine durduk yere, ama içten bi şekilde gülümsedikten sonra, onun yüzündeki mutluluğu görmek de mutluluk verir .

mutluluğu görebilmek evet. mutsuzlukların bile içindeki saklı mutluluk...
~
ansızın gelecek gibisin..
selcukaydin

smb86 hepimiz anlık mutluluklar yaşarız ; yalnız bana söylenen sözler de bir inançsızlık kelimesi gördüm ve pek hoşuma gitmedi belirtmek isterim...!!! tabi ki her zaman bizden daha kötülerini düşünüp kendi kendimize anlık mutluluklar icat edebiliriz ama insan içinde o mutluluğu yaşatamıyorsa sonuçta yine kendini mutsuzluğa itiyor...!!!
En son selcukaydin tarafından Pazar, Nisan 8, 2007 10:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
selcukaydin

ve ek olarak sırayla açıklamak isterim aşık oldum tabi ki ama aşk bana mutluluktan çok keder sunmuştur , çikolatayı da severim ama yediğin zaman bitiveriyor :) , şarkı ve şiir de dinlerim ,severim de ama şarkı ve şiir beni rahatsız ediyorsa dinlerim bana mutluluk verdiği için değil , yani bütün anlattıklarının hepsi yine anlık mutluluklar veriyor bana , bu da benim düşüncem ...
Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
İsim: emel sevgi

Mesaj gönderen EmelSevgi »

mutluluk bir dağ gibiymiş.o bize gelmez,bizim ona gitmemizi beklermiş..
(kimin sözü olduğunu hatırlayamıyorum) :roll: :oops:
blackpearl

Evet katılıyorum aynen..Ötesi de var ama..Görmenin ötesinde,bilmenin de..Hissetmek var mutluluğu..Hissedebilmek..
smb86
Üye
Üye

Mesaj gönderen smb86 »

selçukaydın öncelikle şunu söyleyeyim: bir cümledeki tek bir sözcüğe bakarak o cümleden olumsuz bir anlam çıkarmaman lazım..ama demek ki ben yanlış anlatmışım.seni kızdırmak ya da kırmak istemedim özürdilerim.. benim demek istediğim şuydu ALLAHa inanan her insanın mutluluk hakkında söyleyebileceği bir şey vardır.. ayrıca bizi mutlu eden şeylerin çoğu anlıktır zaten.. hangimiz 'görebildiğimizi' düşünerek, günün her anı bunun için mutlu oluruz ki?
cevap verdiğin için teşekkürler ama yine itiraz edeceğim bir şey söylemişsin.. eğer insan aşık olduğunda mutlu olmaktan çok mutsuz olsaydı onu tekrar yaşamak istemezdi ve sen de bir kez aşık olduysan tekrar aşıkolmak istersin,verdiği tüm acıya rağmen,verdiği mutluluk çok daha fazladır çünkü..
eklemek istediğim bir şey daha:
görme engelli birine sordum bu soruyu,cevabı:
'sevdiklerimin sesini duydugum zaman dünyada benden mutlusu yok..' :D
bu cevabı vermemiz için kör mü olmamız lazım :?: