Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Yıldızları söndürmüş fırtına..

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
metalipsis

Yıldızları söndürmüş fırtına..

Mesaj gönderen metalipsis »

Ne garip bir oyuncak şu insan! Yürür, konuşur ve acı çeker. 70 kilodur. Kendisine ve çevresine ait hiçbir şeyi bilmez. Bir nevi ıstırap makinesi. İplerini başkaları çeker. Hantal ve şapşal bir robot. Neye sevinir bilinmez. Sınırsız olan yalnız hayalleri ve acı kabiliyeti. Etten bir kafes ve aciz içinde çırpınan bir ruh. Vücut araba akıl arabacı. Ama gözleri bağlı arabacının, arabaya hükmeden atlar..
Onlar sürü yavrum. Zincirlerinden başka kaybedecek neleri var? Karanlıktan geldiler, karanlığa gidiyorlar. Ummandaki dalgalar gibi sayısız. Tarihi yok bu sürünün. Macerası yok. Yıldızlara tırmanan merdivenden habersiz. Yürüyen, esneyen, tepinen ve öğrendiği şeyleri tekrarlayan uzviyet. Kafanın vecdinden habersiz. Bu sarhoş karnaval alayını yıldızlar, yüzbinlerce yıldız, kayıtsız bakışlarıyla seyre

Buda haklı : Varolmak için yokolmak lazım, parça bütüne kavuşacak ki hasret dinsin. Bütün musiki, bütün şiir, bütün aşk, bu bir çuval kemik, bu asi ten, bu aptalca endişeler ne olacak? Ne olacağını bilen var mı?
Kader hep oynayacağı roller yükler insana ve ıslıklar. Alkış sahtekarların...
diyor
.[/b]
metalipsis

Mesaj gönderen metalipsis »

Fildişi kule, dâvâsız sanat meczuplarını barındıran miskinler tekkesi.

Ama her mücahit o tekkede silâh kuşanır. Bir zindan değil, bir liman.
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Haluk leventin dediği gibi ( bana kaderimin bir oyunu mu bu ) diyelim .
ufuk

Mesaj gönderen ufuk »

"Haluk leventin dediği gibi ( bana kaderimin bir oyunu mu bu ) diyelim .o O sarkı Orhan GENCEBAY'ın bişarkısıdır ve yazıkki Haluk LEVENT o kadar yetenekli diildir öyle güzel sarkılar beklemeyin bence ondan :)
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

ufuk katılıyorum :wink: :D
o adamın sarkılarının bazılarında bayağı esinlenmelere rastlamıştım ben başka farkeden var mı?f.düzağaç sarkılarından falan,neyse....
:)
serseri

Mesaj gönderen serseri »

Arkadaşlar şimdi kişilerin sanatına eleştiri yapmayalım haluk levent de güzel müzik yapıyor. Şarkı onun olmaya bilir ama yeteneğini kimse laf edemez. Söz meclisten dışarı o adam yetenekli değilde neden tüm Türkiye bu adamı tanıyor :evil: :evil: :evil:
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Ayrıca( her yiğidin bir yoğurt yemesi gibi...her şarkıcınında söyleyiş tarzı vardır)