Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Aslı Gökyokuş

Burada Diğer Rock Müzik Sanatçıların Panoları Bulunmakta. Bildiriler, konserler, albümler, şarkı sözleri, incelemeler ..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Aslı Gökyokuş

Mesaj gönderen Bugfixed »

Aslı 26.10.1977 İstanbul doğumlu. İlköğrenimini Kartal Eczacıbaşı İlkokulunda tamamladıktan sonra ortaöğrenimi için Özel Ortadoğu Lisesi'ni tercih etti. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.

Müziğe ortaokul yıllarında kurduğu grubuyla başladı. Adını Phoenix koydukları grupla lise yılları boyunca çeşitli konserler verdiler. Liseden sonra birkaç grup elemanı değişti ve grup Mary Jane, adını aldı. Birlikte barlarda cover müzik yapmaya başladılar. Önce Beyoğlu Gitar Bar daha sonra da üç yıl boyunca Kemancı'da sahne aldılar. Bu süre zarfında Mary Jane ile çeşitli organizasyonlara katılan Aslı önce kısa bir süre Haluk Levent'e daha sonra da 1.5 sene boyunca Teoman'a back vokal yaptı. Ayrıca yine aynı dönemde şan ve solfej dersleri aldı. Kargo grubundan arkadaşları olan Serkan Çeliköz ve Selim Öztürk'ün desteğiyle kendi albümünü çıkarmaya karar veren Aslı, Sony Müzik Türkiye ile anlaştı ve sonra da albüm çalışmalarına hız verdi. Sonraki bir yıl Serkan ve Selim ile beste çalışmalarına ağırlık verdiler. 3.5 aylık stüdyo çalışmasının ardından 2000 yılının Mayıs ayında ‘Neresindeyim’ isimli albümü dinleyicilerin beğenisine sundular. Bu albüme çektiği Ölüm Kapımı Çalmasa da, Keşf’i Alem ve Sessizce adlı 3 video klibi de insanlar tarafından çok beğenilen Aslı, uzun bir sessizlik döneminin ardından 2004 yılının ocak ayında ‘Su Gibi’ adlı ikinci albümünü çıkardı. Aslı, prodüktörlüğünü Serkan Çeliköz ve Ozan Öner’le beraber üstlendiği bu albümde aynı zamanda ilk albümde gitaristi olan Ali Karabekir ile de çalıştı. Sözlerin hepsinin ilk albümde olduğu gibi Aslı’ya ait olmasının dışında bestelerin çoğunun altında da yine Aslı’nın imzası var. Bu albümde bir de Hümeyra’ya ait Kördüğüm’ü yorumlayan Aslı, albüme adını veren ‘Su Gibi’nin ardından 2004 Mayıs ayında Kördüğüm’e klip çekti.

Aslı'nın burcu Akrep. Koyu Beşiktaş taraftarı. Sinemaya gitmeyi seviyor. Aktör favorisi herşeyiyle Brad Pitt. Favori filmi Fight Club. Sinemada sevdiği diğer oyuncular Robert De Niro, Benicio Del Toro, Sean Penn, Edward Norton, Susan Sarandon, Gwyneth Paltrow. Ancak karate filmlerinden nefret ediyor :) Roxy favori mekanlarından. Ortaokulda atletizm takımındaydı. Dalga sörfü ve snowboarddan hoşlanıyor. Lisede koyu Bon Jovi hayranlığının yanısıra Poison, White Lion, White Snake, Fire House, Skid Row en sevdiği gruplardı. Şimdi daha çok Garbage, Tori Amos, Skunk Anansie, Creed, Incubus gibi grup ve sanatçıları tercih ediyor.
www.aslionline.net
Resim
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
_ece_

Mesaj gönderen _ece_ »

aslının da çok güzell şarkıları var.kördüğüm,tüm şehir ağladı,ölüm kapımı çalmasada çok güzell şarkılar
kIzIlgece
Üye
Üye
İsim: bilge

Mesaj gönderen kIzIlgece »

Ben de'artık sevgilim değilsin' şarkısını severim.'Artık sevgilim değilsin, artık sevgilim değilsin, dostluğumuz da burda bitmesin.Artık sevgilim değilsin' diye bir şarkı... :(
_ece_

Mesaj gönderen _ece_ »

çok severim şarkılarını da kendisinide :D
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

evt taktir ettiğim sanatcıların arasındandır aslı...
En son seyytan tarafından Perşembe, Ağustos 24, 2006 13:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
patosss

Mesaj gönderen patosss »

muhteşem bir ses,muhteşem bi güzellik var aslı'da...e şarkılarıda cabası...özellikle ölüm kapımı çalmasa da şarkısı favorim benim...
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

bi konser sırasında gözlemlediğim kadarıyla hayranlarıyla çok içli dışlı.. bu çok birşey
çilekeşgirl

Mesaj gönderen çilekeşgirl »

şarkılarıda güzel ama ben bu kadının saçlarına bitiyom saçlarının rengide modelide çok hoş şarkılarıda güzel işte
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

çilekeşgirl yazdı:şarkılarıda güzel ama ben bu kadının saçlarına bitiyom saçlarının rengide modelide çok hoş şarkılarıda güzel işte
Hey sözlerine dikkat et lütfen kıskandım yaa ben ona aşığımda :oops: :oops: :oops: lütfen..

turuncu
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

aslı, aylın aslım dan sonra fızıkı ve ses rengı olarak en cok begendıgım bayan vokaldır.tum sehır agladı benım en cok sevdıgım sarkısıdır.hele bu sarkının canlı performans halı cok daha guzeldır.sonuc olarak aslı yı cok sevıyorum ve dınlıyorum herzamanda bole olmaya dewam edıcek.
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

kördüğüm çok iyi şarkı... :arrow:
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Re: Aslı Gökyokuş

Mesaj gönderen benkisacafd »

evet iyi şarkı kördüğüm... :wink:
miyavzi
Üye
Üye
İsim: dilek

Mesaj gönderen miyavzi »

bence su an haklettıgı yerde olmayan guzel ınsan..ılk albumden sonra daha guzelı olabılırdı..
MoRMoR
Üye
Üye
İsim: mor

Mesaj gönderen MoRMoR »

Aslı dan yeni albüm geliyormuş... işte açıklaması...

''Müzikseverlerin “Neresindeyim” ve “Su Gibi” isimli albümleri; “Keşf-i Alem”, “Ölüm Kapımı Çalmasa Da” ve “Kördüğüm” gibi şarkılarıyla tanıdığı Aslı Gökyokuş’un (Aslı) üçüncü albümü Mart ayı içerisinde NR1 Müzik tarafından yayınlanacak.

Üç yıllık bir aranın ardından çıkacak “Söylediğim Şarkılarda Saklı” isimli yeni albümüyle NR1 Müzik sanatçıları arasına katılan Aslı bu albümde, çoğu kendisine ait olan şarkılarını seslendirirken birçok yetenekli ve deneyimli müzisyenle çalıştı. Kargo grubunun klavyecisi Serkan Çeliköz albümde besteleriyle yer alırken, prodüktörlüğü de üstlendi. Tüm şarkıların düzenlemeleri de Serkan Çeliköz’e ait. Albümde ayrıca, yine Kargo grubundan Selim Öztürk’ün ve Barlas Erinç’in de birer bestesi bulunuyor. Şarkıların kayıt ve miksleri ise Yüksek Sadakat grubundan Uğur Onatkut tarafından yapıldı.

Aslı’nın yepyeni ve modern bir pop/rock soundu taşıyan “Söylediğim Şarkılarda Saklı” albümü, “Dans Etmeye İhtiyacım Var”, “Yalnızlığım” ve “Dergiden Resmini Kopardım” gibi şarkılarıyla 2007 yılının en çok ses getirecek yapımları arasında yer almaya aday.''

diye yazıyordu...
mtv türkiye nin sitesinde...
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

kaç albümü var ki?