Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Konser İzlenimleriniz

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
ortayaslicift
Üye
Üye

Re: Konser İzlenimleriniz

Mesaj gönderen ortayaslicift »

19 Nisan Balans Konseri

Sezonun son BALANS konseri gerçektende her zamankinden üst boyutta tam bir TRANS halinde geçti.Bu transta daha önceki konserlerindeki FERİDUN’un abanmalarının aksine TANER, FERİDUN’a doğru dönüp zıplayarak kontra yaptı,çok güzel bir görsellik oluştu.Sonra Feridun’la karşılıklı bir-iki keyifli zıplaşmalar yaptılar,süper...

İki bölümlük TRANSın ikinci bölümünün sonuna doğru sevgili FERİDUN yine her zamanki hallerindeyken ne olduysa birden keder seansına yelken açtı.Keder seansına yelken açtı ama bu asla konserde olduğu , şarkılarına katılan-dinleyenlerin ve kendisinin dününe ve bugününe dair kırıklıklarına rağmen dinleyicinin “eğlenme” düşlerini göz ardı etmeyen bir keder seansıydı.

“2003 BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ” konserinde” gördüğümüz depresifliği “tavana” vurmuş halini andıran bir FERİDUN DÜZAĞAÇ konseri izlediğimi hissettim.. O zaman sadece şarkı vardı hüzünle beraber Şimdi gözleri yaşarsa da yaşayarak söylerken şarkılarını, dinleyiciye “eğlenir gibi yapmak” veya ”eğlenmesini hüzne döndürmemek” anlayışını ön plana çıkarıyor. İyi de yapıyor,hem eğleniyoruz hem de şarkıları başucumuzda dinler gibi ruhuna varıyoruz.

Çeşitli esprilerle “nabzı” elde tutmanın piri artık kendi yaşam döngüsünün “GİT”le başlayan ,”BURALARDAN GİTME” ile devam eden ve ”BEYAZ” ile biten dönemlerinin şarkılarının yüklerinin ard-ardalığındandaki ağırlığından mıdır, yoksa bu gece her zamankinden fazla içilen sigaraların dumanının sahneye verdiği aşırı rahatsızlığından mı yoksa 8 şubat BALANS “GALA” konserinden sonra aradaki 15 mart BALANS ve 22 mart KADIKÖY konserlerine rağmen bu kadar kalabalık dinleyicilerin bir de ezici çoğunluğunun “kemik” kategorisinde olmasından dolayı “eskimeyen” eski ve yeni demeden tüm şarkılara katılımından duyulan memnuniyetten midir bilinmez ama ilk kez şarkı söylerken sigara içişine tanık olduk.
Dinleyicinin birinden aldığı bir sigarayı kötü şeylere örnek olmamak adına mümkün oldukça gizleyerek ve arkasını dönerek çekebildiği kadar ruhuna çekti

Evet BALANS fiziksel olarak çok dar, çok karanlık, çok rahatsız edici, fakat aynı zamanda da şarkıların dinleyici kesiminde olabildiğince uyumlu söylenmesinde de bir o kadar avantaj sağlıyor bu darlık ve sıkışıklıktan. Yorgunluktan ve şarkı sözlerindeki ses-hece-tını zorluğundan kaynaklanan uğultuya dönüşmesini engelliyor.Sezonun son Balans konseri olduğunu belirttiği19 nisan BALANS konserinden sonra ARTI 1 BALANS-TRANS konserini bu anı yaşayanlar olarak tekrar bekliyoruz.

Bu sefer bu kadar sağlam FD dinleyicisinin katılımlı çokluğunu yaşar,memnun kalırken bizim şu forum-bu forum demeden her zaman beraber olduğumuz “kemiğin kemiği”konserdaşlarımızda karınca hareketliliği vardı,bayağı rahatsız ve tedirgin oldum FD ” kaynaşmanız bitince gelin!”diyecek diye.Bir daha yapmayın genç-arkadaşlar,sizinle de aramız açılmasın!... Neydi dur-durak bilmeyen o hareketlilik?

Konserin keyfine keyif katan tüm katılımcılara TEŞEKKÜRLER....Bir daha ki konserlerde görüşmek üzere....
nazli08
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: nazlİ

Mesaj gönderen nazli08 »

Dün akşam Marmara Üniversitesi'ndeki konserindeydim. Acayip kalabalıktı.Kalabalığın bekleyişi hararetli bir şekilde sürerken Feridun ve arkadaşları kalabalığı sakinleştirmek için sözveri söylediler. Sonra gidip yarım saat sonra belki biraz daha fazla sürmüştür tekrar gelip konsere başladılar. Konserde "Çok Aşık"ın klibi çekileceği için olsa gerek gösterişli hoş bir sahne vardı. Sahnenin iki yanında dev ekranlar sayesinde sahnede göremediğimiz FD yi anca görebildik. Kalabalık FD yi çok sevindirdi, bir ara gerçekten konuşmakta zorlandı. O kalabalıkta Alev Alev çığlıklarının yükseleceğini umarken ya ben duymadım yada beklenen olmadı. FD istek gelmeden söyledi alev alevi. Bir daha bir daha isteklerine "bu parça olmaz ama hangisini isterseniz tekrar yaparız, bu parça biraz ağır" diye geçiştirdi.
Fazlada istek olmadı, en azından bizim tarafta. O kalabalıkta taşkınlık yada terbiyesizlik yapanda olmadı, açıkçası ben korkuyordum, bir saygısızlık olur belki diye ama olmadı. Sonuçta süper bir konserdi, iyi ki gitmişim. En kısa zamanda yeni konserlerinde aynı duyguları yaşamak dileğiyle...
nazli08
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen nazli08 »

Alooo kimse konsere gitmedi de ben o kalabalığı yanlış mı gördüm . :lol: Niye kimse konserle ilgili yorum yazmıyor. Lavinya.Net üyeleri konserin büyüsünden daha kurtulamadı da mı, konser izlenimlerini yazamadılar. Yakında hayal gördüğümü, yoksa böyle bir konser yokmuydu diye düşünmeye başlayacağım. :wink:
Allahtan çektiğim konser görüntüleri var, çimdikten daha etkili :D

hadi uyanın artık yaa...
deseo
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: UMUT

Mesaj gönderen deseo »

12 Mayıs Marmara Üniversitesi Konseri muhteşemdi. Ancak orada olanların hepsi öğrenci değildi; mesela ben... Feridun Düzağaç sahnede hakikaten çok iyi...
RUDER1
Üye
Üye
İsim: rüya

Mesaj gönderen RUDER1 »

Gerçekten süpriz bir konser oldu. Bende bu kadar keyif alabileceğimizi ummuyordum. Katıldığım en kalabalık FD konseriydi diyebilirim. Sahneden uzakta, arkadaşlardan uzakta olsakta güzel bir geceydi. Belkide gidebileceğimiz son İstanbul konseriydi, iyi ki gitmişiz .
Feridun Düzağaç ve arkadaşları her zamanki gibi süperdi, hepsinin emeğine, yüreğine sağlık...
Gecenin sonu benim için buruk bitti sayılır, istek üzerine "gölge" yi söyledi, ama o söylerken ben kötü oldum. Belki FD bile benim kadar hüzünlenmemiştir. Ne biliyim işte üzüldüm... Şarkıdan sonra hiç konuşmadan el sallayıp gitti....
" Çok Aşık " ın klibi çekildi, bakalım nasıl olacak... Konseri farklı açılardan dinleyen arkadaşlardan da gece ile ilgili yorumlarını bekliyoruz. Selamlar
bu arada 24 Mayısta Balans ta tekrar Feridun Düzağaç'ı dinleme şansı olan herkeze şimdiden iyi eğlenceler... Bu bir hastalık konser konseri çekiyor ve bu sevda hiç bitmiyor. En kısa zamanda yeni konserlerde buluşmak üzere...
RUDER1
Üye
Üye

Mesaj gönderen RUDER1 »

"Adı var kendi yoklardan bıktım , adı var kendi yoksa bende yokum " :cry:
birEflatunOlum
Üye
Üye
İsim: hatice

Mesaj gönderen birEflatunOlum »

Bir haftada tam 2 tane feridun düzağaç konserine gittim.. :) hem de ilk defa..

Biri caddebostanda biri de bayrampaşada.. ikisinde de çok heyecanlıydım.. ama caddebostanda daha çok tabi.. hayallerimdeki Feridun Düzağaç'ı ilk defa canlı canlı dinleyecektim :) tabi bu konserlerin bağımlılık yapacağını hiç düşünmemiştim.. Feridun Düzağaç'ı hep dinleridim, hep severdim ama şimdi benim için daha farklı, daha özel :)

caddebostan benim için bir ilkti o bakımdan ayrı bir yeri var ama bayrampaşa konseri çok daha güzeldi. yaklaşık 17 şarkı okudu.. MFÖ'den mazeretim var'ı söyledi ve çok da harika yorumladı.. tabi ikisi de halk konseriydi 'anlayan el sallasın' derken o kadar çok anlamayıp el sallayan vardı ki.. yine de her şeyi görmezden gelip sadece dinledim :) bu konsererin devamı gelir inşallah..
nazli08
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen nazli08 »

sağol hatice konser izlenimini bizle paylaştığın için.Baktım kimse yazmıyor bende yazmıyorum..Caddebostan güzeldi ama çok kısa sürdü..ve sahne çok uzaktı....Bayrampaşa yada malesef gidemedim...
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

22 Haziran Bahçelievler konserinde oradaydım çok güzeldi çok eğlendim.
birEflatunOlum
Üye
Üye

küçükçekmece konserine giden olmadı mı arkadaşlar? canımızı çok çektirmicek şekilde gidenler anlatsınlar.. :wink:
RUDER1
Üye
Üye

Mesaj gönderen RUDER1 »

Evetttt ,konsere giden arkadaşlardan yorum bekliyoruz :wink:
canakast
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: feyza

Mesaj gönderen canakast »

ben caddebosatn ve bahçelievler konserine gidebildim küçükçekmece konserinde istanbul dışındaydım malesef fd bir harika sahnede çok güleryüzlü ve şarkının sözlerini bedenine yansıtan biri muhteşem :D
Basak
Üye
Üye
İsim: Basak

: Konser Ä°zlenimleriniz

Mesaj gönderen Basak »

Hürriyet treni konseri'ne giden var mı?

Ben üşenmedim istanbuldan gittim, ama temde sapağı kaçırmam ve izmiti bilmememden dolayı sadece son 4 şarkıya yetişebildim :( açıkçası 10.30'da bitebileceği hiç aklıma gelmemişti. demekki tam 9'da başlamış.

hayatımda gittiğim ilk halk konseriydi, ama beklediğimden çok daha iyiydi. insanlar çimlerin üzerinde hem kalabalık, hem de ferah bir ortamdı. izmitli gençler önde toplanmış FD'ye çok içten bir şekilde eşlik ediyordu. alakasız kalabalık ise arka tepede oturmuştu. çekirdek yiyip çoluk çocuk fd izliyorlardı.

sahne biraz küçüktü, nazlı hanım yoktu. fd performansı -sonuna yetişmeme rağmen- oldukça iyiydi. en son tıkış pıkış balans gala konserine gitmiştim. ona oranla çok daha fazla keyif aldım, keşke biraz daha erken gidebilseymişim.
birEflatunOlum
Üye
Üye

muhtesem bir ortaköy konseri!! =) en öndeydim =) harikaydı.. arkamdaki herkesi bi kenara attım ve şarkılara daldım.. en sevdiğim şarkısı gölge.. onu söyledi.. hem de nasıl içten, nasıl güzel.. ağlamama az kalmıstı ki tuttum kendimi.. şarkıya başlamadan önce "bu şarkı beşiktaş hatrına" dedi =)

işte böle.. şimdi sıradaki konseri iple cekmek kaldı bana artık hangi konserse..
sila
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen sila »

Tek kelimeyle harikaydı İzmir konseri. En önde dinlemek F.D'yi apayrı bir duygu. Benim ilk Feridun Düzağaç konserimdi ve kelimelere sığmaz heralde bu güzellik... Avuçlarım acıyıncaya kadar alkışladım, sesim kısılıncaya kadar eşlik ettim. Muhteşemdi yaa ne denir ki başka.. Nice yıllara F.D iyi ki varsın...