Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Herşey para mıdır???

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
hoca1982
Üye
Üye
İsim: selçuk

Herşey para mıdır???

Mesaj gönderen hoca1982 »

Hayat parasız olmaz bu bir gerçek ama hiç birşey parasız olmaz mı?Soruyorum arkadaşlar:'HERŞEY PARA MIDIR?'...
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Re: Herşey para mıdır???

Mesaj gönderen SERAPben »

Herşey para değil elbette ama günümüzde artık malesef bazı değerlerimizde para ile yok oluyor insanlığımızı kaybediyoruz yavaş yavaş.Haber bültenlerinde bile izlerken para için annenin katledilişi hemde öz çocuğu tarafından.Bu nasıl vahşettir,nasıl bir insanlıktır,nasıl bi vicdansızlıktır diyorum.Benim kişisel yanıtım para sadece bir ihtiyaçtır.
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

başka varlıklara dönüşüyoruz yavaş yavaş.. kıyametin kapılarına koşuyoruz.. öyle değiştik ki hepimiz.. kimse iddia edemez ben insan gibi insanım diye.. zaaflarımız çoğaldı,beynimiz yavaş yavaş çürüyor.. ya adam gibi adam olup bazı şeyleri sineye çekeceksin yada kendinden ödünler verip kral gibi yaşayacaksın.. hangisini seçerdiniz?? değiştik değili mi.. daha da değişeceğiz.. farkında değiliz çünkü robotlaştığımızın.. farkında değiliz duygularımızın yerini zaaflarımızın aldığının.. yazıkk.. şimdilerde herşey para dostum.. banknot dediğin,çek dediğin sadece bir kağıt değil kimileri için(!)..
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

paranın artık araç olduğu günleri geride bırakalı ,düşündüğümüzden çok çok uzun zaman oldu belki de...artık amaç olmuş insanlar için.hoş bazen hepimiz için öyle olmuyor mu?(olmuyor diyenler bir kez daha düşünsünler lütfen!)şunu eklemek istiyorum.paradan kendini soyutlaman onun olmadığı ve onsuz yaşanan bir yere gitmen imkansızsa ne yapabilirsin?yaşamsal ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar kazansam bana yeter diyorsan ki o zaman işte yine paranın tutsağı oldun demektir...şu gerçek(su götürmez!)para artık her kapıyı açıyor.(istisnaların kaideyi bozmadığı bir dünyada yaşıyoruz çünkü)
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Fotosentez gerçekten çok güzel yazmışsın. Yazdıkların tam da benim anlatmak isteyip de kelimelere dökemediklerim.

Hayatta en zor şeylerden biri de aslında insanın kendi kendiyle savaşı. Önemli olan zaaflarımıza yenik düşmemek ve bunu ne kadar sürdürebileceğimiz. Mücadeleye devam!
uzak
Üye
Üye
İsim: İltür

Mesaj gönderen uzak »

her şey para olmaya başladığından beri insanlığımızı unuttuk. hele büyük şehirlerde para neredeyse herşey demek. oyunu kuralına göre oynayanlar krallar gibi yaşıyorlar, insan kalmaya çalışanları emiyor yokediyor maddi sıkıntılar.. eski bir bankacı olarak yaşadıklarımdan biliyorum, bu tip insanları o kadar çok gördüm ki o camdan kulelerde.. :(
katiLmaktul
Üye
Üye

Mesaj gönderen katiLmaktul »

herşey para değildir ama çoğu şey paradır :?
ravza
Üye
Üye
İsim: gonca

Mesaj gönderen ravza »

tabiyki para çok önemlidir olması lazım ama çoğu zarardır. fazla mal göz çıkartmaz da baş döndürür bence :( insanoğlu doyumsuz ne yazik ki sahip oldukça daha fazlasını ister, artık iş o raddeye gelmiştir para için yapmayacağı şey kalmamıştır....
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

Herşey değildir
ama birçok şeydir
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Parası olana göre herşey para değildir olabilir, parası olmayana göre de herşey paradır olabilir...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.