Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Siz olsanız ne yapardınız??

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
hoca1982
Üye
Üye
İsim: selçuk

Siz olsanız ne yapardınız??

Mesaj gönderen hoca1982 »

Arkadaşlar hayatımda yaşamış olduğum hemen hemen her olayı sizinle paylaşmak sizin de görüşlerinizi almak istemişimdir.
Arkadaşım bugün bana birşeyden bahsetti benimde aklıma takıldı ve size sorayım dedim:Benim arkadaşım bundan 8 yıl önce biriyle bir birliktelik yaşamış ve birbirlerini delice sevmişler.O zaman kız alevi olduğundan bizim arkadaşın annesi istememiş.O da gidip kızın annesiyle konuşup bunların ayrılmalarına neden olmuş.Aradan 8 yıl sonra bu çocuk bu kızı bir şekilde tekrardan bulmuş ancak bir sorun var arkadaşım biriyle birliktelik yaşıyor ancak eski aşkıyla da tekrardan başlamak istiyor.Aslında yeni çıktığını kafasında silmişe benziyor.Ne yapmam gerekiyor diye sordu bana bende gidip yeni çıktığına herşeyi anlatmasını ve bitirmesini söyledim.
Siz olsanız bu durumda yani arkadaşımın yerinde ne yapardınız????
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Re: Siz olsanız ne yapardınız??

Mesaj gönderen SERAPben »

Selçuk arkadaşın vermiş zaten kararı yani bir şekilde eski kız arkadaşına karşı hisleri değişmemiş demekki yeni ilişkisini geri planda tutuyor.Sende doğru olan öneriyi yapmışsın zaten.Gerisi arkadaşına kalıyor...Ayrıca gerçekten seviyorlarsa birbirlerini bu defa kimseyi dinlememeliler.
hoca1982
Üye
Üye

Ewet haklısın serap ben dedim en azından başkasından daha sonra duymasındansa bunu en kısa zamanda kendinden öğrenmesi daha iyi olur.Ne tuaf yıllar sonra böyle bir durum bir tarafta belkide birinin dünyasını yıkacan bir tarafta da kendi dünyan......Çok karışık yaaa...
ravza
Üye
Üye
İsim: gonca

Mesaj gönderen ravza »

bence de doğru olanı söylemişsin abim ama şuan da birliktelik yaşadığı kızı da üzmeden anlatabilir durumunu inşallah onun için çok zor bi durum bence. bide merak ettiğim bunlar 8 yıl önce ayrılmışlar aileler nedeniyle bunu nasıl aşacaklar zamn neyi değiştirdi. tabiyki de erkek için kızın alevi olması bir problem değilse ortada sorun yok bence. neyse bu iş karışık =) inş düzelir... hayırlısını dileyelim...
mubarezatihayatiye
Üye
Üye
İsim: dilan

Mesaj gönderen mubarezatihayatiye »

Annesinin düşüncesi çok yanlış bir kere. Ayrılma sebebine bakın! Maalesef bu tarz saçma olaylar hep yaşanıyor ülkemizde. Önce bu duruma tepki göstereyim. :x
arkadaşın şu anki sevgilisinden ayrılsın. Doğru öneriyi sen yapmışsın: başkasından duymasın. Eski sevgilisiyle bir ilişkiye başlama olanakları var mı? Yani kız da istiyorsa tekrar bir birliktelik, o zaman arkadaşın daha fazla beklemesin. sevdiğinin yanında yaşasın. Ama şu anki kız için durum biraz kötü. Ama inşallah olaylar arkadaşının istediği gibi gelişir ve mutlu olurlar. Ne diyeyim abi :)
hoca1982
Üye
Üye

Hayırlısı bakalım..
Kullanıcı avatarı
divane86
Takımdan
Takımdan
İsim: GÜLDEREN

Mesaj gönderen divane86 »

bencede kızı üzmeden(seviyorsa kız illaki üzülür ona yapıcak bişi yok en azından en az zararla diyelim) ve başkası tarafından duymadan kızla konuşup bitirmeli...
hoca1982
Üye
Üye

En sonunda arkdaşımla eski aşkının yanına ankaraya gittik.Karşılaşma anı:sıkı sıkı sarılıp sonra doya doya bakışmak....
O an kendimi çok tuaf hissettim.Sanki ortada hiç birey yokmuş gibi sanki dün ayrılmışlar gibi ya da dün akşam ayrılıp sabah buluşan aşıklar gibi o kadar içten sarıldılar ki anlatamam.Birden kendime sordum bu soruyu:Sen olsan selçuk şu an bir çıktığın var ve yedi yıl sonra eski aşkın geliyor ve sen ona dönüyorsun......????
Yok ya ben öyle bir durumda olmak istemezdim bana aldatmak gibi geldi.Düşününsene ona sarılırken aklına şimdi çıktığın kişi gelmedi mi ya:((Peki onun dünyası ne olacak,bağladığı umutlar ne olacak ya beslediği ve büyüttüğü sevgisi????Bu kadar kolay insanların hayatlarını hiçe saymak.....
ravza
Üye
Üye
İsim: gonca

Mesaj gönderen ravza »

ben de senin düşündüğün gibi düşünüyorum abim aldatmak gibi bişey bu. ya tam tersi olsaydı kız arkadaşı yapsaydı aynısını eski sevgilisine geri dönse ondan habersiz buluşmaya gitse... erkekler bunu asla kaldıramaz ama yapıyorlar nedense :((
uzak
Üye
Üye
İsim: İltür

Mesaj gönderen uzak »

Selçuk çok haklısın ve sen çok duyarlı birisin. Seni tebrik ederim gerçekten de.. :)
hoca1982
Üye
Üye

Teşekkür ederim iltür:)Bu şekilde yaşamak lazım benim hayatta tek felsefem bu oldu asla :ALDATMAMAK..Bende bir takım ilişkiler yaşadım ama ondan ayrılmak bile istesemde onu asla aldatmadım ve büyük konuşuyorum biraz ama asla aldatmam kendimden pay biçerim.
Şimdi sanki hiç birşey yok gibi devam ediyolar ama benim nedense tuafıma gidiyor ve yadırgıyorum.Belki bana düşmez ya da sanane diyen olacak olsun bu benim fikrimi asla değiştirmez.Ya bir kişi vardır ya da kimse yoktur şu an olduğum gibi....
mubarezatihayatiye
Üye
Üye
İsim: dilan

Mesaj gönderen mubarezatihayatiye »

abi haklısın ama...şimdiki sevgilisine söylese çok iyi olur. çünkü sevdiği başka, yanında olduğu başka. bu durumda kimse mutlu olamaz değilmi? of! zor bir durum ya...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

çok zor bir durum olduğunda herkes hemfikir ama durumu daha da zorlaştırmadan ailelerle konuşmak gerektiğini düşünüyorum. en başında karşı çıkan yine aynı şekide davranacaktır bu sebeple iş çok fazla ilerlemeden ailelerin haberi olmalı ona göre hareket edilmeli bence
hoca1982
Üye
Üye

Dün şimdiki çıktığına söylemiş artık ayrılmak istediğini yani artık o yok eski aşkı var ona göre..Peki iyi mi oldu dersiniz..???Bence o kızın hayatı bitti bu kadar basitmiş sevmek yaaaa:(
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Bence o kızın hayatı bitti
tamam zor bir durum ama bence bu kadar da değil