Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Konser İzlenimleriniz

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Re: Konser İzlenimleriniz

Mesaj gönderen Bozcaada »

Balans konseri de çok keyifliydi.
golgeadam
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: EMRE

Mesaj gönderen golgeadam »

Evet Balans konseri çok keyifliydi. Hele bir de önlerde olunca daha da keyifli oluyormuş:) Herkesin Feridun abiyi çok özlediği her halinden belli oluyordu.O da sağolsun herzamanki güzel performanslarından birini sergiledi ama söylemeden geçemicem yine çok önemli şarkıları atladı:( biliyorum söylediği cover şarkıları çok seviyor, biz de seviyoruz fakat 6 muhteşem albümü olan bi insanın bir konserde 8 tane cover yorumlaması bana biraz fazla geliyor. Açık konuşmak gerekirse adı sevda, beyaz, buralar soğuk, yanlızlığım sana emanet, senin şarkın gibi çok çok önemli parçaları dinleyememek beni üzdü..oysa ellerin, yanında, düşlerime kal..bunları söylemiyorum bile...biz feridun abiyi bu şarkılarda bulduk, bu şarkılarla sevdik..umarım bundan sonraki performanslarında dinleme zevkine erişiriz..yine de ağzına, yüreğine sağlık feridun abi....
Basak
Üye
Üye
İsim: Basak

Konser izlenimleriniz

Mesaj gönderen Basak »

aa bozcaada ben seni görmedim, siyah şapkan yok muydu yoksa? ben biraz daha arkadalarda ferah bir noktadaydım.
esradd
Üye
Üye
İsim: esra d

Mesaj gönderen esradd »

Sevgili Antalya'mızda sevgili Feridun Düzağaç'ımızı ağırlamak büyük keyifti.. Umarım o da bizim kadar eğlenebilmiştir...(yok yok bence kesin eğlenmiştir :lol: )
Ben öyle konser yorumlarımı kısacık tutmam ; sonuna kadar okumak isteyenlere şimdiden söyleyeyim..(=
Öncelikle konserin başlaması için baya vakit geçmesi gerekti; yaklaşık 2 saat kadar :shock: bekledik de e peki buna değdi mi: Bence EVET!...
Başlarda Antalya dinleyicisini pek bir ruhsuz buldum; İzmir'deki coşku yoktu ama sonra bir coştuk ki sormayın gitsin...
Ben de İstanbul konser tayfasından da feyz alarak sahnenin sağ ön tarafına tam olarak Taner Abi'nin önüne konumlandım :lol: ve transa geçtim(:
Konser şarkılarının yanısıra 'ELA' ve büyük hayran kitlesinin :) dayanılmaz ısrarları sonucu söylenen 'BURALAR SOĞUK' konserimizin sürprizleriydi...Böylece Buralar Soğuk'u canlı dinleyebilme şerefine nail olduk :wink: Bir ara 'Farklı şarkılar isteyin, beni şaşırtın' dedi FD.. Fırast bu fırsat GÖLGE diye bağırdım bir başıma ve bu sefer sesimi duyurdum :lol: gerçi dinleyemedim yine ama olsun 'borcu olsun'muş.bence bu da bir adım:roll: fekaat nedir efendim durmak yok, denemeye devam( konser ritüelim oldu artık bu=)
Biz böyle eskilerden isteyince Feridun Abimiz'in de hoşuna gitmiş olmalı... Artık anlaması gerekiyor: Birkaç kişi dışında artık kimse için Feridun = Alev Alev değil...Ama seviyoruz o şarkıyı napalım. Biz isteyince 'İlişkimizin buna dayandığını biliyorum' dedi ve buna çok üzüldüm. Bu kadarını istemek de bizim hakkımız olsun canım.. Hem hiçbir şey kendisinin de bu şarkıyı keyifle söylediği gerçeğini örtemez :D
hmmm... Orkestradan da bahsetmeden geçmek istemiyorum ama hep aynı şeyleri de söylemek istemiyorum... Şirinsiniz işte şirin :lol: yapacak bir şey yok!...Ayrıca Ata Akdağ bizim için Sözlerini Geri Alamadı.. Kendisine burdan teşekkürlerimizi gönderiyoruz :wink:
Neyse efendim böyle işte...Süper ötesi bir konserdi yine... Her zamanki gibi, en güzelinden...Muzip bir Feridun Düzağaç'lı, 'uçak'lı,'nadas'lı,'rüzgar'lı...
Antalya sınırları içinde seslerinin daha çok yankılanması dileklerimle :P
maksit
Üye
Üye

Mesaj gönderen maksit »

sakarya üniversitesi konseri çok güzeldi..
sanki iki saat değilde iki dakika karşımızdaydı..
yazmeltemi
Üye
Üye
İsim: Esra

Mesaj gönderen yazmeltemi »

Dün akşam, yani 9 Ocak 2008 Cuma gecesi, İzmir Bornova Ooze Venue'de muhteşem bir Feridun Düzağaç konseri vardı. Aranızda gidenler var mı bilmiyorum, ben kendi hissettiklerimi burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

FD sahneye biraz geç çıkmak durumunda kaldı, çünkü FD'den önce başka bir grup sahne aldı. Sahneye ilk çıktığında, üzerinde deri bir paltosu, mavi bir T'shirt'ü ve siyah beresi, kot pantolonu vardı. Çok şirindi. Birkaç şarkı seslendirdikten sonra ara verdiler. Tekrar çıktığında, kırmızı T-shirt'ü ve güzel güneş gözlüğü ile karşımızdaydı.

Çok Geç ile konser başladı. Arkasından, artık sırasını hatırlamıyorum şarkıların, Çok Aşık, Beni Bırakma, Deli, Boş Ders Şarkısı, Rüzgar, Ebruli, Sakın Gelme, Dipteyim Sondayım Depresyondayım, Uçak, İçimden Şehirler Geçiyor, Lavinia, Alev Alev, Estarabim, Senin Şarkın, Senin İçin, Yeni Köy, Söz Ver, FD, Cumartesi, Düşler Sokağı, Buralardan Gitme, Cumartesi, Aşkın E Hali, Kara Kara şarkılarını seslendirdi. Şarkıları bize çokça söylettirdi. Konserin süprizi iki şarkı vardı, onlar da Yanında ve Sor idi. Benim için büyük mutluluktu onları canlı canlı dinlemek. Daha önce nasip olmamıştı.

Sakın Gelme'yi seslendirmeden önce açıklama yaptı. İnternette bir takım şeyler yazılıyor, dedi. Aynı şarkıları söylüyorsunuz, aynı esprileri yapıyorsunuz, gibilerinden, dedi. Ama ben bu şarkıyı söyleyerek ölebilirim, hatta ölmek isterim, lütfen bunları yazıp durmayın, şeklinde bir ifade kullandı :)

FD ve orkestra yine süperdi... Bir kere mükemmel çaldılar. Ooze Venue'nün ses düzeni de mükemmeldir zaten. FD çok güzel söylüyordu. Taner Abi gitarıyla ve karizmasıyla mükemmeldi. Oya yine çok güzeldi, Allah'ıma emanet. Nasıl da yakışıyor sahneye... Ata da muhteşemdi. Bir an kendisini kaybedecek zannettim. Onu hiç bu kadar coşkulu görmemiştim, maşallah :) Mert'i pek göremedim maalesef, ziller çok yüksek olduğu için yüzünü kapatıyordu. Ama kuliste konuşma fırsatı buldum, yine çok şekerdi her zamanki gibi :) . Nazlı da bir ara ortamdan buharlaşacak zannettim, kaptırdı kendini çok... Okan Abi'yi çok göremedim, FD biraz engelliyordu, durduğum yerden dolayı. Ama o da gayet iyiydi.

Şimdiye kadar katıldığım konserlerden farklı olan bir şey daha vardı, o da, FD orkestrayı en başta tanıttı, halbuki bitirirken tanıtırdı. Ona şaşırdım. Bir de, konseri Depresyon ile bitirirdi, ama bu sefer yoğun istek üzerine Kara Kara ile bitirdi. Seyirci de seyirciydi ama yani. Gerçekten, çok seviyeli ve coşkulu bir seyirci vardı. Konser çok güzel geçti arkadaşlar. Orada olup bu ortamı benimle paylaşmanızı isterdim... Giden olduysa yazsın lütfen...
Basak
Üye
Üye
İsim: Basak

: Konser Ä°zlenimleriniz

Mesaj gönderen Basak »

17 ocak balans konserinden bahsedecek olan yok mu?
greenyuwar
Üye
Üye
İsim: HAYRİ

Mesaj gönderen greenyuwar »

26 ocak balans konseri

soğuk bir aralık akşamında herşeye rağmen içimizi ısıtan bir konser oldu. Sevgili FERİDUN Düzağaç her zamanki güzel performansını bu akşamda bize yineledi.

ağlamıyorum ve birgün ölürsem şarkılarıyla bize beklemediğimiz iki güzel sürpriz yaprı...

o kişi bendim...evet bir ara bizden söylenmesini isteiği, bir grup hakkında şu an için çok göz önünde olmadığını ancak bir şarkısını kıskandığından bahsetti ve ben bütün gücümle seslenerek "sulu şaka" diye bağırdım...ve o da çok memnun kalmış bir ifade sergileyerek evet der gibi davranışta bulundu...ve üstad 3. sürprizini yaparak bizi bir cower parça olmasına karşın mest etti...

o kişi yine bendim... konser bitiminde orkestradan bas gitar kullanan Oya Erkaya Ayman' a üstada jest olsun diye kendi yazmış olduğum şiir kıtapçığını hediye ettim.

aralık akşamının soğukluğunu kimsenin aldırış etmediği bir gece haline getirdiği için üstada ve orkestra arkadaşlarına tekrar teşekkür etmek isterim.
greenyuwar
Üye
Üye

17 ocak 2008 studio live

yeni yılın il konserinde daha önceden üstadında hiç performasn sergilemediği ve merak ettiğimiz bir ortam vardı. performasn mekanı havalandırma sistemi olarak fena değildi.balans konserlerine nazaran daha az bir izleyici kitlesini görmem beni biraz hayal kırıklığına karşın sık konserlere bağladım.

Üstad dinleyicilerini her zamanki gibi yanıltmadı ve üstün bir performans göstererek dinleyicilerine güzel bir aşkam yarattı.konser 23.30 gibi başlarken 02.00 sıraları bitti. çok uzun ve keyifli bir konserdi.

konserine hazır cevap ile başladı senin için şarkısıyla devam etti. çok keyifliydi ki bu da bize yansıdı. gecenin sürpriz denilebicek şarkısı "özledim " idi. heleki nakaratta çok sağlam gırtlak yaptı. tabiri caizse bizi kendimizden geçirdi.bu gibi söyleyeceği hakkında emin olmadığımız parçalarını selendirdiğinde o günün daha bi anlamı oluyor.

konserin son alrında daha da hakeret getiren ve çoşkumuzu son haddine getiten parçaları söylemesi son anlarımızı yorgunluğa teslim eden bedenlerimizi ayaklandırdı. "dipteyim sondayım depresyondayım", "estarabim" "mazeretim var asabiyim ben" parçaları üstüste söylenmesi konser alanında güzel bir hava bıraktı.

öyle düşünüyorum ki herkes evlerine giderken yüzünde tebessümle ayrıldı.

kendisini bu güzel gecede yalnız bırakmayan dinleyicilerine en güzel şekilde cevap veren üstada ve orkestra arkadaşlarına teşekkür ederim.
yiltisss
Üye
Üye
İsim: yıldız

Mesaj gönderen yiltisss »

Sakarya Üniversitesi konseri de kesinlikle harikaydı.. Az ama öz durdu sahnede yine.. Çok şey anlattı şarkılarıyla,gülümsemesiyle dışarıdaki soğuğu unutturdu bize.. Dışarda kar,fırtına almış başını giderken biz şarkılar söyledik :D Sakarya doyamadı tadına konserin,birdahakinde buluşmak dileğiyle .. :wink:
greenyuwar
Üye
Üye

25 Nisan 2009 Studio Live Konseri

Konser her zamanki gibi üstad ve orkestra nın sahneyi almasıyla alkışlarla başladı...Konserine ' çok geç ' ile hızlı bir giriş yapan Feridun Düzağaç bence gayet keyifli görünüyordu. Boynundaki siyah beyaz kaşkolla sanırım bir imada bulundu sanırım gelecek 5 hafta sonrası için :)

Yine her zaman dinlemeye doyamadığımız o güzel şarkılarını söyleyen üstad benim için gecenin sürpriz şarkısı olan " ela " parçasını söylerken bir dinleyicisinede teşekkür etti. Alev alev' in sürekli olarak istek almasıyla " 20 yıllık müzik hayatımı bir şarkıyla sınırladınız" diyerek sitem etti. Bence haklı diyebilirim ayrıca her şarkının bi güzelliği var ve tek şarkı üzerinde fazla durulması herkesi rahatsız edebilir diye düşünüyom.

Gecenin finaline doğru hareketli parçalarıyla herkesi daha da coçturan üstad son şarkısı olarak " uçak" la geceyi noktaladı.

Cumartesi gecesi orda olan dinleyicilerin istediklerini aldıkları ve dolu dolu bir müzik ziyafeti çektiği bir akşam olarak görüyorum. Üstad ve orkestra arkadaşlarının bu geceki performanslarından dolayı tebrik ediyorum.

Not : Nazlı Başak hanım yeni saç stiliyle çok şirin bir görüntüdeydi. O na da burdan ayrıca bir dipnot geçmeden olmazdı. :)
ecya
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: esin

Mesaj gönderen ecya »

4 Haziran Perşembe gecesi 19 Mayıs Üniversitesi 8.Bahar Şenliği kapsamında düzenlenen Feridun Düzağaç konseri.

Dün geceydi konser, tam anlamıyla çok güzeldi.Feridun Düzağaç çok eğlendirdi Samsun'u.Ama kendisi de söyledi;biraz rahatsızdı, o yüzden enerjisi biraz azdı sanırım.Yine de herşey gayet güzeldi.O güzel şarkılara herkes eşlik etti ve grup elemanları çok başarılıydı.Özellikle Nazlı Başak'ı ve Oya Erkaya'yı çok başarılı buldum.Hepsine tebrikler.
Nyks
Üye
Üye
İsim: Dilara

Mesaj gönderen Nyks »

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bahar şenliklerindeki konserdeydim ben... çok kısa sürmesine rağmen çok güzeld; her zamanki gibi :wink:
ama nedendir anlamadım ama kendi şarkılarından bir kaç tanesini söyledi sadece... zaten bir saat on dakika sürdü onda da beklediğimden çok daha az Feridun Düzağaç şarkısı dinledim... ama onu tekrar görmek mutluluk vericiydi tabii ki :)
EceK
Üye
Üye
İsim: Ece

Mesaj gönderen EceK »

FDyi 3 kere sahnede izleme fırsatı buldum.
Bir tanesi çok aşık klibini çektiği konserdi muhteşemdi.
Bir tanesinde en öndeydik ve bizi işaret etmişti :)
Sonuncusunda ise ilginç bir olay olmamasına rağmen FDnin mükemmelliği yetti.
RUDER1
Üye
Üye
İsim: rüya

Mesaj gönderen RUDER1 »

Uzun bi aradan sonra Feridun'u yeni parçaları ile sahnede izlemek çok güzeldi..Konser için istanbuldan Ankaraya gittik ve anladım ki kesinlikle İstanbul konserleri daha keyifli , daha coşkulu.Gala konseri için neden Ankara yı seçti anlayamadım.Güzel yanı sahneye erken çıkması oldu, 21:00 giriş yapıldı 23:00 sahneye çıktı ve 02:00 geliyordu bitti konser.
orkestrada oya ve nazlı yok, erkekler orkestrası olmuştu:)
Feridun son albümünden başka, bundan sonraki konserlerinde de sıkça duyacağımız iki parça söyledi.Biri Selçuk Alagözden çok hoş bir parçaydı...
diğerini hatırlayamadım (:
Güzel bir geceydi, tekrarlarını yaşamak dileğiyle.sevgiler...