Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Forumda en çok merak ettiğiniz kişiler / üyeler?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
biryorgunerkek
Üye
Üye
İsim: aLp

Forumda en çok merak ettiğiniz kişiler / üyeler?

Mesaj gönderen biryorgunerkek »

Hepimiz bir kullanıcı adı veya bir avatardan mı ibaretiz?
Merak etmez miyiz nasıldır, nedir, kimdir diye ?
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Re: Forumda en çok merak ettiğiniz kişiler / üyeler?

Mesaj gönderen pyrazine »

Merak ettiğim çok kimse var aslında ama şimdi isim vermeye kalksak ya unuttuklarımız olur ya da diğerleri alınır. Birini daha önce hiç görmediğim halde rüyamda gördüm. Acaba rüyamdaki haline ne kadar benziyor diye merak ediyorum :D Arada böyle saçma sapan salak rüyalar oluyor.

Biriyle dışarda tanışsak onun kim olduğunu merak ederiz. O bedenin içindeki kişiyi. İnternet ortamında aslında o kişiyi dış görünüşünden arınmış olarak tanırız. "Kimdir?" sorusunu cevaplamak gerçekten çok güç. Sonuçta birinin kim olduğunu tanımlamaya çalışsak onu yine kelmelerle kısıtlamış oluruz. Sanırım internet ortamında birinin kim olduğunu merak etmek daha çok onun dış görünüşünü merak etmek anlamına geliyor. gülüşünü, ağlayışını, ses tonunu, bakışlarını,..vs.

Bence burada birbirimizi daha az tanımamızın nedenlerinden biri Derinden ve Kürsünüz panolarında açılan başlıkların hep kişinin benliğine hitap ediyor olması. "İçinizden geçen anlık cümleler", "şu an dinlediğiniz şarkı", "...gibiyim",..vb başlıklar popüler olmalarına karşın pek de birbirimizi daha yakından tanımamıza imkan vermiyor. Sohbet imkanı verecek başlıklardan çok tek cümleli cevaplar içeren başlıklar var. Eskiden birileri bir başlık açar "ben bu konuda şöyle düşünüyorum, siz ne dersiniz?" diye sorardı. Bu kadar çok tek cümleli başlıklar yoktu. İnsanlar birbirlerinin sıkıntılarını ve mutluluklarını paylaşırdı. Şimdi bu tür başlıklardan dolayı paylaşım azaldı diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
İsim: emel sevgi

Re: Forumda en çok merak ettiğiniz kişiler / üyeler?

Mesaj gönderen EmelSevgi »

aa ne güzel bi başlık :) benim de merak ettiğim çok üye var ya sevdim bunu :)