Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

gerçek aşk nerede............

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
isyanDİCLE

Mesaj gönderen isyanDİCLE »

GERŞEK AŞK BENCE ÖZGÜRLÜĞÜN OLDUĞU YERDE

YOK SA AŞKIN SAHTESİ OLUR ERKEĞİN VE KADAININ BİR BİRİNİ KÖLELEŞTİRTİĞİ AŞK OLUR
nennisu

Mesaj gönderen nennisu »

dicoria_mavi ye sonuna kadar katılıyorum.sevmek körü körüne,boşuluğu doldurmak için saçmasapan bi şey değil.sevmesini bilmek gerekir önce aşık olmak,sevmek hayatı güzel kılmak için.eğer sevmeyi bilmiyorsanız sevmeyin gerçek aşkı,sevgiyi kendi içinizde keşfedin.eminim o zaman çok daha mutu bi hayatınız olacaktır ve sevgilinizden ayrıldığıınızdaki ruhsal durumların söz konusu bile olmadığını görüp kendinizle barışacak ve yaşama sıkı sıkı bağlanıp her şeyi seveceksiniz.boşverin aşkı :lol:
bliss

Mesaj gönderen bliss »

ben aşk diye bişeyin varlığına inanmıyorum.sevgi var hoşlanma var bu ikisinin birleşimi olan bişey war am aşk yok.çünkü ben 'aşk'ın karşılıklı sonsuz sevgi anlamına geldiğini düşünüyorum.ve böyle bişey de olamaz bence bir taraf sevse diğer taraf mutlaka daha az sever. bir denge olmayınca da uzun sürmez.yani sonsuz sewmek yoktur.yok eğer aşk aşırı sevmekse..........kesinlikle vardır
conqueror

gerçek aşk nerede....

Mesaj gönderen conqueror »

aşk değilde sevmek esastır bence...sevgi hayatın her alanında ve herşeyde başroldedir ama aşk ne bilim biraz fazla bağlanmak gibi geliyor bana.Bu fazla bağlılık ayrılma gibi durumlarda insanın çökmesine sebep oluyor.Bu yüzden fazla kendimizi kaptırmadan ama sevgiyi hep ön planda tutarak yaşamalıyız derim ben :wink:
fatıh

Mesaj gönderen fatıh »

gercek ask arayıpda bulunmayandır ve hıcbirzamanda bulunmaz
recebemre
Üye
Üye
İsim: Recep

Re: gerçek aşk nerede............

Mesaj gönderen recebemre »

Üfff!... Bu ne karamsarlık? Bu ne ezbercilik, öğretileni yaşarımcılık?*

AŞK'ın esas hali, karşılıksız(platonik) olanıdır. Karşılıksız AŞK, olabilmesi için AŞK'ımızı bilen ama karşılık vermeyen birisinin olması gerekli.

Size en kısa zamanda bunun bence izahını yapacağım, lakin forumun tozlu sayfalarında kaybolan bu konunun sizlerde bir uyanmaya sebeb olmasını istiyorum.

*Alışılmış cevablardan ötürü böyle bir giriş yaptım.:oops: Amacım kimseye AŞK Doktorluğu yapıp, ders vermek değil.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

:|

...
Ad koyunca büyüsü bozulur diye, isimsiz, izinsiz içinden sev beni(Feridun Düzağaç) demişti. Noktayı öyle koymuştuk... başka konularda (başlıklarda).. ha ben katılmıyorum ayrı konu..
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
nidanur
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: nida

Mesaj gönderen nidanur »

Gerçek aşk kesinlikle beklediğin zaman karşına çıkmıyor...Adı üstünde AŞK beklemediğin zamanda karşına çıkıyor.Aşk okadar kutsal birşey ki yeryüzündeki sevgilerden çok çok farklı fedakarlık ister..imkansızı ister...seni daha güçlü kılabilmek için çünkü aşkı bulduğun zaman kaybetmemek uğruna hertürlü fedakarlığı yaparsın.Aşk çıkar beklemeden sevmektir.Kimi zaman bir anne sevgisi gibi sevgini herşeyden sakınmak...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

ben yerini hiç bulamadım saklanıyor benden :)