Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Feridun Düzağaç - Meyil Adresim Sensin FD-7

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Re: Feridun Düzağaç - Meyil Adresim Sensin FD-7

Mesaj gönderen Safkan »

F.D dün gece Okan'daydı.
biryorgunerkek
Üye
Üye
İsim: aLp

Mesaj gönderen biryorgunerkek »

Aynı kıvamında. Değişen sözler, düşler aynı.
Beğendim. Çok beğendim.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

Arkadaşlar facebook sayfamıza Okan Bayülgen'deki canlı performanslar eklenmiştir.
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

Dün Disko Kralı'nda canlı performansta en çok dikkatimi çeken arka ekibin tamamen değişmiş olmasıydı. Bu geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı? Bilgisi olan var mı? Ayrıca albüm yine sadece CD olarak mı çıkacak, bunu da yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli

Ben "İz" i çok beğendim, çok tatlı arkadaşlar...
YaSel
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: YASEMİN

Mesaj gönderen YaSel »

Onun kullandığı sözler sanki hiç daha önce kullanılmamış gibi kulağa hoş ve anlamlı geliyor. İyi ki varsın üstad. Albüm eminim süper 2 parça dinledim bayıldım zaten.
cokgec
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: selim

Mesaj gönderen cokgec »

Fd7 albümünü mynetten dinlediğim kadarıyla çok beğendim.
Feridun abinin bir röportajında bahsettiği "2 şarkı bana ve müzisyen arkadaşlarıma çok ağır geldi" bu şarkıların aşkın önsözü ayrılık ve rüya şarkıları olduğunu düşünüyorum.

2.Klip şarkısı olarak da umarım "aşkın önsözü ayrılık" seçilir.

Yine Feridun abinin bir röportajında "içimden şehirler geçiyor" tarzında bir şarkı var gibi birşeyler demişti,bu şarkıda bana göre "bir aşk masalı" şarkısı.Sanki Feridun Düzağaç'ın eski albümlerinden kopup gelmiş gibi.

Bana göre bir albümü baştan sona dinlerken hiçbir şarkıyı atlamadan veya bir süre sonra sıkılmadan dinleyebiliyorsanız o albüm iyi olmuştur ve ben Fd7 'yi böyle dinliyorum.Açıkçasını söylemek gerekirse yine bana göre bu albümü Uykusuza masallardan ve Bir devam filmin'den ayıran da bu.

Sadece şunu söyleyebilirim, 1-2 şarkıda söz ve düzenleme olarak biraz daha üzerinde uğraşılabilirdi.

Feridun abiye bize böyle bir albüm hediye ettiği için teşekkür ederim.Senin ve müzisyen arkadaşlarının eline sağlık.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Mynet aracılığıyla dinlediğim yeni albüm şarkılarında müzikal olarak bir farklılık yok bildiğimiz FD soundu ama şarkı sözleri olarak bir kaç şarkı sözü hariç diğerlerinde açıkcası eski albümlerin tadını aradım..
Belki daha sonra uzun uzun dinleyince benimseyebilirim ama ilk izlenimim bu yönde. Bu durumu Feridun Abi de bir röportajında dile getirerek; Bu albümün kendisi için şarkı sözleri açısından sadeleşme anlamında milat olduğunu, önceki albümlerde ki şarkı sözlerinden dolayı kendisini seven ve takip eden dinleyiciler için bunun kötü bir haber olduğunu ama kendisinin yaşadıklarıyla ilgili yazdığı şarkı sözlerinde sadeleşmekten yana olduğunu belirtmişti."
Bana değişik gelen benimseyemediğim şey belkide Feridun Abi'nin bu albümde ki sadeleşmesiydi.
Başta Feridun Abi, sevgili orkestra elemanları ve tüm emeği geçenlere bize yeni bir heyecan yaşattıkları için teşekkürler.
Albümde ki beğendiğim şarkılar ise; "Aşkın Önsözü Ayrılık", "Sensiz", "Bir Varmış Bir Yokmuş" ve "Rüya"
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli

Feridun Düzağaç - Ntv Gece Gündüz Programı 10dk'lık videosu facebook sayfamıza eklenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri bölümüne FD 7 albüm parçalarının da şarkı sözleri eklenmiştir. :wink:
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli

Eline sağlık abicim :P
Kullanıcı avatarı
EmelSevgi
Takımdan
Takımdan
İsim: emel sevgi

Mesaj gönderen EmelSevgi »

yuppi ! kihkih çoook teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Yeni Albüm Çıktı...

Feridun Düzağaç'ın 7. Stüdyo Albümü FD7/Meyil Adresim Sensin, bugün tüm Türkiye'de ki müzik marketlere dağıtıldı.

(Lütfen Albümün Orijinal ve Bandrollü Cd'sini Satın Alalım.)

Düzenlemelerine 2009 Ocak ayında Can Alper, Cengiz Köroğlu ve Feridun Düzağaç tarafından başlanılan çalışmada kayıt aşamasına Ocak 2010 itibariyle T&A Stüdyoları’nda geçilmiştir. 45 gün süren stüdyo kayıtları aşamasında aranjörler Can Alper, Cengiz Köroğlu, Taner Ayan ve Oya Erkaya ile tonmaister ve süpervizör Arıkan Sırakaya, Ferhat Hasanoğlu’ndan oluşan ekibe kayıt aşamasında kemanda Fahri Karaduman, mandolinde Okan Ulusoy, akustik gitarda Efe Bahadır, klavyelerde Ata Akdağ, çelloda Çağ Erçağ, cümbüşte Hüseyin Bitmez, akordeonda Cihan Sezer, piyanoda Tolga Kılıç enstürmanlarıyla eşlik ettiler.
En son Adventureman tarafından Çarşamba, Mayıs 12, 2010 10:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
sarven
Üye
Üye
İsim: Sarven

Mesaj gönderen sarven »

Tüm FD dostları,beklenen albüm müzik marketlerde bizleri beklemektedir, emeğe saygı ve korsana dur demek için lütfen orjinal CD satın alalım.Teşekkürler....
tansu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen tansu »

An itibariyle dağıtımı henüz yapılmadı arkadaşlar. Ne zaman çıkacağı malum durumda şu an.