Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Feridun Düzağaç - Meyil Adresim Sensin FD-7

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Re: Feridun Düzağaç - Meyil Adresim Sensin FD-7

Mesaj gönderen Adventureman »

tansu yazdı:An itibariyle dağıtımı henüz yapılmadı arkadaşlar. Ne zaman çıkacağı malum durumda şu an.
Tansu bu bilgiyi nereden aldığını yada hangi kaynağa göre verdiğini bilmiyorum ama biliyorsundur ki FD7 İremrecords etiketiyle yayınlandı ve İremrecords'a FD7'nin Müzik Marketlerde ne zaman yer alacağını bizzat kendim sordum, aldığım yanıt ise aynen şöyle;

"FD7 bugün tüm Türkiye'de ki müzik marketlere dağıtıldı.."

Örnek olarak albüm satışı yapan bir internet sitesi;
Resim
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
mancho
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: mancho

Mesaj gönderen mancho »

Benim bu albümde en beğendiğim şarkı uzak ara ile 'Sensiz'.
Ama albüm baştan sona çok güzel.
Tebrikler FD
ozdemir
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Alemiddin

Mesaj gönderen ozdemir »

benim bu albümde en çok beğendiğim şarkı devrik kullanılan enstrümanlar çok uyumlu olmuş bu parçada

bide feridun abinin bi ara gazetede spor yorumculuğu yapması albümü etkilemiş olsa gerek ağır ağır parçasında;

kayıp zaman oynanıyordu
maç bi gidip bi geliyordu
hayat vurdu direk dibinden gol oldu

mütemadiyen ağlıyorum parçasında ise;

aşkın derin paslarına birlikte koşacaktık

gibi cümleler bana onu çağrıştırdı bi an :)))
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

Dün Disko Kralı'nda canlı performansta en çok dikkatimi çeken arka ekibin tamamen değişmiş olmasıydı. Bu geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı? Bilgisi olan var mı? Ayrıca albüm yine sadece CD olarak mı çıkacak, bunu da yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler. ................ bu msjı daha once yazmıştım ama hıçkimse bir cevap vermemiş bu sorduğum sorular hakkında bilgisı olan yok mu paylaşırsanız sevinirim.
gloriuss
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: yasemin

Mesaj gönderen gloriuss »

Fd şarkıları dinledikçe daha sevdiriyor kendini daha çok benimseyip kendinden birşeyler bulabiliyorsun.O yüzden yorumlarda aceleci olmamak lazım diyorum ben...
terry
Üye
Üye
İsim: gökhan

Mesaj gönderen terry »

şimdilik en beğendiğim şarkı "ağır ağır"
içimden şehirler geçti
bu karanlık niye beni seçti....
...hayat vurdu direk dibinden gol oldu :)
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

Albüm tek kelimeyle süperrrrrr olmuş. Öyle doğal, öyle yalın ki... Her zaman ki gibi:)

Ezber ettim hepsini:) 2 Nisan' da Eskişehir ' de olcak. Albümü iyice sinidircem inşallah orda:)

Anladım acım ilacım olmuş eyvah
Kötü talihim eyvah
arada bir şefkatine muhtacım....
esradd
Üye
Üye
İsim: esra d

Mesaj gönderen esradd »

Artık bir albümüm var :lol: Mutluyum, mesudum efendim. Siz de alın, siz de mutlu olun.

(Ama kartonette ufacık tefecik notlar aradım, hiç birşey bulamadım. :?)

Reklam kuşağımızdan sonra,
ben de bir takım eleştirilerde bulunmak istiyorum.

Öncelikle, evet, eski albümlerin tadı damağımızdan silinmemişken, yine aynı lezzette şeyler bekliyor insan. Bu konuda pek çok arkadaşıma katılıyorum.
Ama şu da bir gerçek, Feridun Düzağaç da o eski albümlerinden beri aynı kalmamıştır mutlaka... İnsanın duyguları, hayata bakışı, hayatın ona bakışı vs. değişmez mi zamanla?.. Ki eskiler kokan bir albüm yapsa idi de, bazı insanlarca, anlaşılmadan, "Kendini tekrar ediyor." eleştirilerine maruz kalacaktı. Bu konuda da değişimini desteklediğim Feridun abime katılıyorum.

Albüm, bu sıralardaki ruh halime çok münasip düştü, hiç mi hüzünsüz bir şarkı olmaz yahu? :)
Rüya ve Sensiz ağırlıklarıyla beni benden aldılar.
Aşkın Önsözü Ayrılık ve Bir Varmış Bir Yokmuş ikinci sıra için kıyasıya bir rekabet halindeler. :)
Her şarkıya paragraflar dizebilirim, ama yapmayacağım, korkmayın. :)
Her şarkıyla farklı farklı duygulara sürüklenirken biraz fazla uzattığım satırlarıma son veriyor ve…
…herkese en mutlusundan Bir Aşk Masalı diliyorum, en çok da Fe Ağbimize… :wink:

Ve bir de şey var;

Şimdi belki mutlusundur diye ödüm kopuyor,
Bana acı acı hatıran lazım.

Dip not.: Nerede bizim konserimiz?
En dipteki not: İçimden Şehirler Geçiyor’umuzu hiçbir yeni şarkı sollayamaz gibi geliyor bu arada. :wink:
Asaf
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Volkan

Mesaj gönderen Asaf »

"Beni Rahatta Dinleyin" ve "Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir" albümlerinden sonra "OLMUŞ" dediğim 3. Feridun Düzağaç albümü.

"Devrik" ve "Sensiz" şimdilik favorilerim. :)
tansu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen tansu »

2 tane favorim var; sensiz ve bir aşk masalı... FD klasiklerinin arasına bu 2 şarkı girer ya da girmez... albüm iyi ama "uykusuza masallar"dan sonra biraz zayıf kaldı sanki... karamsarlığımı yazayım da sonra pozitif pozitif dinleyeyim =)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

nwtzk yazdı:Dün Disko Kralı'nda canlı performansta en çok dikkatimi çeken arka ekibin tamamen değişmiş olmasıydı. Bu geçici bir durum mu yoksa kalıcı mı? Bilgisi olan var mı? Ayrıca albüm yine sadece CD olarak mı çıkacak, bunu da yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler. ................ bu msjı daha once yazmıştım ama hıçkimse bir cevap vermemiş bu sorduğum sorular hakkında bilgisı olan yok mu paylaşırsanız sevinirim.
Bu soruyu Taner KELEŞ'e kendi web sitesinde sormuşlar oda cevap olarak; "Birkaç konser sonrasında Okan ULUSOY hariç tüm Orkestra değişiyor." diye cevap vermiş.

Diğer sorunuza gelince, evet albüm Cd olarak satışta.
serapduran
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: serap

Mesaj gönderen serapduran »

çaktırmadan baharda hüzünlendiren şarkıların olduğu albüm.
greenyuwar
Üye
Üye
İsim: HAYRİ

Mesaj gönderen greenyuwar »

müthiş bir albüm....üstad yine bizi şaşırtmadı...

"iz" bende iz bıraktı.....
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Yalnız ben bu sadece cd ile çıkma işine karşıyım hernekadar kullanılmasada bir kaset kolleksiyoncusu olarak sınırlı sayıda da olsa albümlerin kaset halinde çıkmasından yanayım. Bu albüm için umutluydum neden derseniz Şebnem Ferah'ın son albümü kaset olarakta piyasaya çıktı FD için niye olmasın diye düşünmüştüm ama olmamış yine yapacak birşeyimiz yok yine cd ye talim olacağız. Zaten önemli olan Feridun abinin verdiği emeğin karşılığını alması tesellimiz bu olacak.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

FD7-Meyil Adresim Sensin Albümünün ikinci video klibi "Hayat Neden Şekil Yapıyor" adlı şarkıya çekilmiş. Video klip müzik kanallarında yayınlanıyor.