Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sizce mümkün mü?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
hoca1982
Üye
Üye
İsim: selçuk

Sizce mümkün mü?

Mesaj gönderen hoca1982 »

Altüst olmuş bir yaşamı sadece hayallerinizle yaşayabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Re: Sizce mümkün mü?

Mesaj gönderen pyrazine »

Hoca'm çok üstü kapalı yada derin sorularla geliyorsun ki cevaplamak çok güç.

Aklıma "Cast Away" filmi geldi. Filmde adam adada tek başına senelerce mahsur kalır. Hayata tutunuş şekli ise çok ilginç: bir voleybol topuna kaş göz çizer ve onun ismini Villie koyar. Villie uzunca bir süre onun arkadaşı olur. Onunla muhabbet eder, onunla beraber ümit eder. Bu şekilde hayatta kalır.

İnsan hayatta kalmaya programlanmış. Hayallerle yada hayalsiz, içgüdüsel olarak bir şekilde hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bence bir "Villie" bulursunuz ve yaşarsınız.
hoca1982
Üye
Üye

Hayat üstü kapalı ve derin.Anlamak istiyorum ondandır bu şekildeki sorularım...
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Ahmet o filmi (Yeni Hayat) bende izlemiştim, Tom Hanks oynuyordu.Konu başlığını görünce açıkcası tam olarak idrak edemedim.Ama vermiş olduğun örnekle ki; güzel bir örnek vermişsin film bile olsa, bakış açım bu boyutla netleşti.Yaşama umutla, sıkısıkıya bağlanmak gerek.Pes etmemeli insan, umudunu yitirmemeli...
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Evet Serap Tom Hanks oynuyor, Türkçe ismini hatırlayamamıştım, belirttiğin için teşekkürler.
berkankut
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: canip

Mesaj gönderen berkankut »

Hayatımız altüst olsa da, olmasa da bizi yaşatan hayallerimiz değilmidir. Benim de altüst olmuştu hayatım, o zaman beni ayakta tutan tek şey hayallerimdi ve şimdi de değişen bişey yok...
hoca1982
Üye
Üye

Hep uzaktan baktım hayata ve herşeye...Şimdi onlarda bana aynısını yapıyor uzaktan bakarak...!
16nergis16
Üye
Üye
İsim: Nergis

Mesaj gönderen 16nergis16 »

Geriye bakmayacaksın Selçuk kardeşim.Geriye baktıkça bir adım bile ileri gidemezsin.Hayal umut demektir.Umutsuz yaşanmaz.İllaki ilerlemek istiyorsan dönüp ardına bakmayacaksın.Hele ki o ardındakilere baktığında üzüntü veriyorsa sana bırak bakma bile.Ama sen eğer geçmiş arasında kalıyorsan ve bundan çıkmak istemiyorsa zaten çıkmazlar içine girmişsindir çoktan, labirent gibi...Çıkmak istiyorsan eğer bu labirent dergahından geldiğin yollara tekrar dönmemelisin!
hoca1982
Üye
Üye

Haklısınız nergis hanım ama geçmiş çok acı verdi ve sanki bu acı hiç bitmeyecek gibi geldi o yüzden kendimi toparlayamadım hala dağınık haldeyim...
recebemre
Üye
Üye
İsim: Recep

Mesaj gönderen recebemre »

Hayat, yekünüyle bizim için değil midir? Alt üst olması veya olmadan seyretmesi de bizim içindir. Ve bence insanı, bir meyve olmamasına rağmen olgunlaştıran; alt üst oluşların getirdikleridir.

Ayrıca yaşam, hayat üstü kapalı ve derindir.
Ama kaldırma kuvveti derinlik arttıkça artar ve üstü ne kadar kapalıysa o kadar geniş bir ufuk çizgisi vardır.
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

bilmiyorum da biraz kendini kandırmak gibi olur sanki
16nergis16
Üye
Üye
İsim: Nergis

Mesaj gönderen 16nergis16 »

Ne yaşadın bilmiyorum Selçuk o yüzden gözüne buradan atıp tutmak gibi görünebilir.Sana çok acı vermiş anladığım kadarıyla ama adı üstünde geçmiş!
Tekrar geriye bakıp da yeniden sana acı vermesine izin vermemelisin.Geçmişi geçmişe gömmelisin.Bırak orada kalsın, bırak bir daha çıkmasın, bırak bir daha hortlamasın acılar!
hoca1982
Üye
Üye

Evet haklısın nergis hanım kalsın orda çıkmasın karşıma:((