Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Basında Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
buyak
Üye
Üye
İsim: burak

Re: Basında Feridun Düzağaç

Mesaj gönderen buyak »

http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/14022986.asp

6 mart 2010 Hürriyet Cumartesi eki

----
Feridun Düzağaç; şöhretle, aşkla, kendisiyle hatta dinleyicisiyle bile dalaşan bir adam. Sevgililer Günü’nü dahi “Mütemadiyen Ağlıyorum” şarkısıyla selamladığı düşünülürse; her şeyde dram görmesi ve bundan şarkılar üretmesi son derece olağan.

Yedinci albümü “fd7”yi, yaşadığı son ilişkinin kıyılarından yaptığını söylüyor: “Şarkıcı Feridun, insan Feridun’u kurtardı.” Düzağaç; Radikal’deki spor yazılarında da değindiği, hatta Asuman Krause sanılan “rumuz Asuman”a yazdığı “fd7” albümünü anlattı.

İsmiyle müsemma fd7, Feridun Düzağaç’ın yedinci albümü. Bir buçuk yıldır üstünde çalıştığı bu albümün epey sancılı çıktığını söylüyor. Müzik sektörüne basbayağı kırılıp küsmüş, hatta bırakma noktasına bile gelmiş: “Korsan ve dijital download meselesi yüzünden çektiklerimiz malum. Plak şirketleri de menajerlik haklarının kendilerine devredilmesini istiyor. 10 yıllık menajerim Hayati Kurt’un emeğine saygısızlık edemediğim için Sony ile anlaşamadık. Müzik çok sağlıklı ilerlemiyor, nereye varacağını da bilmiyorum. Gerçek dinleyici el atmazsa bu iş çok zor. İlk defa bu albümde, yaman bir reklamcı gibi takıldım. Resmen iş güç sahibi oldum, çok yoruldum. Şarkıları yazmakla kalmadım, aranjörlüğü de üstlendim. Yine de etrafımda destekçilerim olmasaydı albümü asla çıkaramazdım. O yüzden ‘dost işi’ diyorum fd7’ye. Oysa ben sadece şarkı yazıp söylemek derdindeyim. Diğer kararları benim yerime başkaları alsın istiyorum.”
Düzağaç’ın beceremediğini söylediği şeyler arasında klip ve fotoğraf çektirmek de var. Üstelik yaklaşık iki yıldır amatörce fotoğrafla uğraştığı halde: “Ben de istiyorum insanların bakakalacağı yakışıklı fotoğraflar çektirmeyi ama olmuyor. Bir de playback yapamıyorum. Bir kez TRT’de denedim, gülmekten kendimi alamadım.”

SIRADANLIK HAKKIMA SAYGI DUYULSUN

Yaklaşık 20 yıldır müzik yapmasına rağmen, hakkı yenen bir adam olarak görüyor kendini. Peki Başbakan’la kahvaltıda buluşan sanatçılardan olmak ister miydi?: “Kesinlikle hayır. Ayrıca o grup bana rafine de gelmedi. Benim kültür sanat politikası olmayan bir iktidara söyleyecek lafım yok. Güzel ve zayıf ülkemizde eğitimden sağlığa kadar her şey dökülüyor zaten.”
Kazara seçildiği Müzik Yorumcuları Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine de ancak 6 ay dayanabilmiş: “Kocaman sanatçıların küçücük haklar için verdikleri mücadele o kadar dramatikti ki...”
Şöhretle çok dalaşan ve sonunda “sıradanlık” hakkını kazanan Düzağaç: “Görmezden gelindiğim, haber değeri taşımadığım zamanlarda Teoman’a kötü laflar söylemem için tahrik edildim. Neden edeyim ki? Sıradanlık hakkıma saygı duyulmasını istiyorum. Bu talep yüzünden zaman zaman kendi dinleyicisiyle kavga eden şarkıcı durumuna bile düştüm. Devamlılık sorunu olan bir adamım ve fazlasıyla dünü yaşıyorum.”
Kalbi kırık, karanlık ve mutsuz insan imajı olsa da, gülmeyi ve güldürmeyi sevdiğini söylüyor: “Bazı şarkı sözlerimde bile mizahi bir taraf vardır. Benim artık Güzin Abla’lık yapan, nasihat veren şeyler yapmam gerekirken tamamen ilişkime odaklanan, kişisel bir albüm hazırladım. Çünkü uzun zamandır bir ilişkiye saplanıp kaldım.”

ASUMAN MESELESİ ARTIK KAPANDI

Feridun Düzağaç’ın uğruna şarkılar yazdığı kadının adı, daha doğrusu rumuzu Asuman: “Radikal’deki spor yazılarımda da laf bir şekilde Asuman’a geliyordu. Hatta ‘Asuman Krause’ ile birlikte olduğumu söyleyenler çıktı! Şarkıların bazıları o kadar ağırdı ki, stüdyodakilerin bile yaşama sevinci tükendi. ‘Bize ne kardeşim senin sayıklamalarından’ diyen çıkabilir. Yaşananları hatırlattığım ve afişe ettiğim için Asuman da bu şarkılardan nefret ediyor. Neyse ki Asuman meselesi bu albümde kapandı.”
Düzağaç’ın kafayı taktığı mevzulardan biri de yaş. 41 yaşında olduğu için, fd7 albümüne 40+1 adını vermeyi düşünecek kadar hem de: “40 ağır geldi, 50’de ne olacak? Aslında her şey yolunda gittiğinde ağabeylik tadında; tatlı, naif ve besleyici bir tarafı da var. Bense saçma bir şekilde, herkesi ne kadar yaşlı olduğuma inandırmaya çalışıyorum. Geçenlerde metroda bir genç yerini verdi. Tanıdığından filan değil, bitik göründüğümden.”

BENİ BIRAKAN KADINLAR ÇOK MUTLU

Yaşının avantajları olduğunu da inkar etmiyor tabii: “Karşı cinsle normal normal ilişkiye aklım, 35’imden sonra ermeye başladı. Öncesinde hep platonik takılıyordum. Kadınları ancak tanıdım. Şarkılarımdan dolayı ‘aşk gurusu’ filan sanılsam da, beni bırakan kadınlar çok mutlu. Hala kendime ve karşımdakine eziyet ediyorsam da, şimdi bunun tadını çıkarmayı öğrendim en azından.”

BOZCAADA BİTTİ, YENİ BİR YER BAKIYORUM

“Adana’da büyüdüm. Taşralılıktan, tanımadıklarımla rahat edemiyorum. Bir süre Bozcaada’ya kaçtım ama oradan da gönlüm geçti. Başka bir yer bakıyorum. 10 yıl öncesinin Bodrum’u gibi olacak ve insanlar terk edilmiş binaların arasında yaşayacak. Adalı dedikoducu bir abla ‘En son dalgaları seyrederek uzaklara bakıyor’ filan diye sürekli gazetelere haber yetiştiriyordu, kim olduğunu buldum sonunda. Hayatımı 11 yaşındaki kızımın babası olarak yaşıyorum. En önemli şey bu. Evliliğimi yürütmemek, bende kızıma karşı vicdani bir yara açtı. Doktor, avukat ve öğretmen olmasını yasakladım. Arkadaşlarıyla pop grubu kurdu, tasarımcı ve şarkıcı olmak istiyor.”
---
buyak
Üye
Üye

Mesaj gönderen buyak »

http://www.haberler.com/feridun-duzagac ... -2-haberi/

12 Mart Cuma 2010 Dream tv röportajı tv'de.
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Je est un autre
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Mesaj gönderen Bozcaada »

:P
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Harika bir açılım olmuş koptum ya :lol:
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Hoş :)
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
esradd
Üye
Üye
İsim: esra d

Mesaj gönderen esradd »

Feridun Düzağaç şu anda Radyo TRT'de YAYINDAYIZ programında konuk...

Ama bu mesaj ne zaman yayınlanır, bilemem. :?

Keşke daha önce haberimiz olabilseydi. :(
lavenya
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Seda

Mesaj gönderen lavenya »

Feridun Düzağaç Saba Tümer'e konuk iken mail attım ama okumadı Saba :(
Burada paylaşıyorum. Şarkılarını pek bilmiyordu Saba zaten, sanırım o sebepten konu başlığından anlamadı:) Cumayı cumartesiye bağlayan gece konuktu.

Bugün burda cumartesi artık, orada da cumartesi mi? Neden davetkar şarkılar yerine aşkı kaybetmeyi kabullenmiş şarkılar oldu bu sefer? Oysa O'nu bekler gibi seni bekliyordum, sen olmasaydın O'nu bu kadar sever miydim bilmiyorum.
Az önce senin de dediğin gibi geçmiş içimizden geçmiş, acıtarak geçmiş madem... Kabullenmek lazım demek senin gibi.Ne çok anlatmak isterdim derdimi sana. Gerçi bir dert bir şarkı yazdırmıyorsa insana, ona da dert denmez herhalde:)

Neyse, çok karışmışım, çok karıştırdım. İyi geceler ikinize de:)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Power Türk Tv Albüm Arkası programında bugün saat 20:00'de Feridun Düzağaç var.

Program saat 20:00'de Power Türk Tv'de. Programda; FD7 Albümünün nasıl oluştuğu, albümde hangi isimlerin imzası olduğu, albümün stüdyo kayıtları, Mütemadiyen Ağlıyorum'un klip çekimi, albüm kapağı seçimleri ve stil çalışmaları gibi bir çok konu inceleniyor.

Albüm Arkası Programı Yayın günleri ve saatleri :

12 Mayıs Çarşamba 20:00
16 Mayıs Pazar 12:00
22 Mayıs Cumartesi 17:30
31 Mayıs Pazartesi 12:00
buyak
Üye
Üye

Mesaj gönderen buyak »

Feridun Düzağaç Konseri (Yayındayız - 28.03.2010)

http://www.trt.net.tr/Galeri/SesMedyaGo ... eridun%20D
Ramos
Üye
Üye
İsim: Metin

Mesaj gönderen Ramos »

Teşekkürler ''buyak'' dinledim...
Üstadın sohbetini dinlemek bile ayrı bir tad...
buyak
Üye
Üye

Mesaj gönderen buyak »

FERİDUN DÜZAĞAÇ

'Baba Hakkı'ların 'Baba Recep'lerin hatta 'Baba Feridun'ların takımıdır Beşiktaş. "Hayatta önce kızımın babası, sonra da, babamdan geçen köklü bir gelenekle BeşiktAŞKlıyım" diyen bir adam bu 'Baba’ sıfata layıktır! 'Baba Feridun' futbolu belki hayranı olduğu Feyyaz Uçar gibi oynayamasa da, güzel oyunu öyle güzel yazar ki, 10 A 10 yazarı Barış Kuyucu bu hafta susar ve keyifle FD7 albümünü dinlemeye başlar.

10’A SORDUK FERİDUN DÜZAĞAÇ YANITLADI

1-BANA SPOR ... ÖĞRETTİ! Hakkaniyet ve kendimizi karşı tarafın yerine koyma duygusu empatiyi öğretti. Beşiktaşlı olmama rağmen empati yapabildiğim için Fenerbahçelilerin şampiyonluğu yanlışlıkla kutlamasına sevinmedim, üzüldüm.
2--BEN SPORCUNUN ... ... ... SEVERİM! Şenol Güneş gibi filozofik sözlerle birleştirici duruşu olanını, Alex ve Delgado gibi gerçek centilmenini, Rüştü gibi kendinden çıkan topa korner değil de aut kararı veren hakeme doğruyu söyleyenini severim.
3- ORADAYDIM! 19 Eylül 2000'deki tarihi Beşiktaş - Barcelona maçında İnönü Stadı'ndaydım. 3-0 kazanmıştık.
4- İTİRAF EDİYORUM. ONU SEViYORUM! Allen Shearer'ı seviyorum. Sürprizsiz oyunu, Newcastle'la özdeşleşmesi hatta bir de orada bar açması hoşuma gitmişti. Gol sonrası sağ elini havaya kaldırarak mütevazı sevincini de hep tebessümle hatırlarım.
5- SPOR BAKANI OLSAM MUTLAKA ... Kaybeden hazımsız yöneticileri sustururdum. Her spor branşında sezon boyunca hakemlerle ilgili konuşmayan hiçbir yönetici kalmıyor. Bu kötü alışkanlığı ağır cezalarla sonlandırırdım.
6- ARAMIZDA KALSIN ... Yılbaşı tombalasında hile yapmıştım. 8-9 yaşlarındaydım. Oynarken büyük şüphe uyandırıyordum ve sonunda foyam dayımın kızı tarafından ortaya çıkarıldı. Yaptığım için üzgün, yıllar sonra ilk kez paylaşıp günah çıkardığım için mutluyum.
7- SPOR DOLABIMDA NELER VAR NELER! Beşiktaş formalarım ve dünya liglerinden, milli takımlardan ağırlığı siyah-beyaz ama her renkten toplam 34 formalık koleksiyonum var. Feyyaz Uçar'ın 7 numaralı Beşiktaş formasının da oolmasını çok isterdim.
8- AH KEŞKE ... Metin-Ali-Feyyaz kariyerlerinin son maçına kadar biz Beşiktaşlılarla kalsalardı ve muhteşem jübilelerle son noktayı koysalardı. Keşke kulüpte aktif rol alsalar.
9- ASLA ‘ASLA’ DENMEMELİ AMA ASLA ... Haksız kazanmaya asla sevinmem. Kayseri Erciyesspor'un elinden Türkiye Kupası'nı haksız biçimde almamıza sevinemedim. Erciyes'in yüzde yüzlük iki penaltısı verilmemişti.
10-BU SORUYU MUTLAKA SORARDIM! Feridun Düzağaç soruyor: BeşiktAŞKlılığıma rağmen neden kongre üyesi olmadım?
Feridun Düzağaç cevaplıyor: Bilmiyorum!

HAYALİNDEKİ FOTOĞRAF

Resim

“Kibirli Mourinho’ya kafa tutan teknik direktör olmak isterdim”
Feridun Düzağaç

BİREBİR

ADANA DEMİRSPOR: İKİNCİ TAKIMIM
TARAFTAR: BAŞARIYI DAYATMAYINCA GÜZEL
YILDIRIM DEMİRÖREN: YAKMA BENİ BARIŞ :)
CHAMPIONSHIP MANAGER: SAÇLARIMDAKİ AKLAR
BEŞİKTAŞ COLA TURKA: EFES PİLSEN BEŞİKTAŞ :)
ERIC CANTONA: MANCHESTER'İN PASCAL NOUMA'SI
LIVORNO: ROMANTİK VE ÜTOPİK FUTBOLSEVERLERİN DEĞERİ
BEŞİKTAŞK: EN SAF, EN KARŞILIKSIZ, EN UZUN ÖMÜRLÜ AŞK
BİSİKLET: SON NEFESİME KADAR İÇİMDE UKDE KALACAK HAYALİM
ERTUĞRUL SAĞLAM: FAIR-PLAY LİGİNİ BİLE ÖNEMSEYEN ADAM

TEŞEKKÜR: PUMA - MAYADROM SPORTS CENTER ULUS

Barış Kuyucu
http://cadde.milliyet.com.tr/2010/07/04 ... UN_DUZAGAC
buyak
Üye
Üye

Mesaj gönderen buyak »

Hürriyet Trendy gençlik dergisinde Feridun Düzağaç röportajı vardı 3 gün evvel gördüm fakat dergi hangi gün yenileniyor bilmiyorum,geçen haftanın dergisi olabilir.Bayiilerden bakın isterseniz.
Belki bitmemiştir.
Dergi haftalık malumunuz..
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İletişim:

Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

Feridun Düzağaç, bu gece 22:00 de TRT Müzik kanalında Fuat Güner'in konuğu.
internetten canlı izlemek için http://www.trt.net.tr/trtmuzik/canli.html tıklayın
"YALAN" Zeka işidir.. dürüstlük ise Cesaret..
Eğer "ZEKAN" yetmiyorsa yalan Söylemeye..
Cesaretini kullanda "DÜRÜST" olmayı Dene.

Necip Fazıl Kısakürek