Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

İlhan İrem

Diğer sanatçılar... Konserleri, haberleri, incelemeleri...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

İlhan İrem

Mesaj gönderen Bugfixed »

İlhan İrem Panolarıdır...
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
buralarsoguk

Mesaj gönderen buralarsoguk »

en sevdigim ses diyebilirim sozler ,muziklerde ki harika yeni album istiyorum ondan
özlem

Mesaj gönderen özlem »

çarmıha gerildi sevdam öylece kaldım,kalbinde kim var söyle pemebe yalanlar!!!!!!!!!!
pembe yalanlar en çok sevdiğim şarkısı!!!!! :)
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

"Yine de yüreğim de sen biricik yankısın en soğuk gecelerde sen sımsıcak atkısın"
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
özlem

Mesaj gönderen özlem »

uzan şöyle sevgilim bulut çimenlerine
masmavi bir uyku insin gözlerine
ilahiler duyacaksın düşlerinde
uyannnn!!!!!!
üzerinde bulutlardan bir gelinlik
adını haykıracagım bir tepedeee!!!!
bellatrix

Mesaj gönderen bellatrix »

çocukluumun siyah pardesülü gözlüklü en beğendiğim şarkıların adamı... ferahlatıcı şahsiyet... yemyeşil bir deniiiizzz senin gözleeeriiiinnn..
serseri_m19

elbette...

Mesaj gönderen serseri_m19 »

ilhan irem.. ilhan irem.. ilhan irem..
bu isim bana neler ifade ediyo bilemezssiniz.. müzik,yapım,söz, beste ne diyim baska bilemiyorum tek kelime ile harika.. ama beni ağlatmaya yetecek kadar üzücü bir olay varki bu sanatkarımız uzun bir zamandır aramızda yok.. bu cok üzücü onun yeni şarkılarıyla coşamamak, hüzünlenememek ne kadar acı!! ama hala şarkılarında bizlerle yasıyor..
bahsettiğim gibi işte benim en bağlı olduğum, unutamadığım ve en beğendiğim insan..
ama sarkıları başka bi güsel.. mesela en cok dinlediğim olarak. sazlıklardan havalanan, anlasana, işte hayat , yemyeşil deniz..
ancak dinleyipde doyamadığım bir şarkısı varkiii....

BEN DEĞİLİM.

yıllardan sonra bu akşam ilk defa,
anılarla birlikte , başbaşayız seninle..
yıllanmış mektuplar, sararmış resimler,
hepside birer birer, gözyaslarım gibiler..
dokunmayın bu akşamm gözyaşıyla doluyum,
ben hala anıların değişmeyen kuluyum..

hayır ben değilim! ben olamam ynındaki,
hayır ben değilim! yanı başındaki,
oylesıne dopdoluyken bu gün gözlerim,
nsılda gülmüsüm şu resimlerdeki gibi..

içimden geliyor herşeyi yakıp yıkmak,
ne bir mektup, ne bir resim ,
hiç bişey bırakmamank,
bu akşam sana ait ne varsa yakacağım,
anılarla birlikte bende yok olacağım..

İlhan İREM (ruhun şad olsun)
inci_tanem

Mesaj gönderen inci_tanem »

Pardon da ruhu şad olan kim....arkadaşım İlhan İrem seviyorsun ama ilgilenmiyorsun anlaşılan...ilhan irem ÖLMEDİ...hala yaşamakta....hatta SİDE de kalıyor...galiba başka birisiyle karıştırıyorsun.... uzgun: açıkçası üzüldüm...ilhan irem benim için çok şey ifade ediyor diyen ve onu ölmüş bilen biri....biraz araştır istersen...evet uzun zamandır tv de yok küskünlüğü kırgınlığı olduğu için ekranlarda görünmüyor...ve bence görünmesinde....

İLHAN İREM.....benim şu anda belkide hayatımın anlamı olan insan....Böylesi kadim bi sanatcının..
Bu kadar alçalmış bir dünyada gözlerden uzak kalmak istemesini sadece saygı ile karşılarım..dinlemesi başlıbaşına bi zevk..
Kesinlikle bizlerle arasına kimseyi sokmak istemiyor.. ve günümüz ekranına cıkıp ta noolcak.. ne farkı kalır... Medya maymunlarının içinde...onu da eritmeye yutmaya calısır bu millet..
Aslında bu noktada gerçek bir sanatçı olduğunu göstermiş olmuyor mu? Ekranlarda fazla gözükmese de oldukça fazla hayranı var.Bu kadar göz önünde değilken bunu başarabiliyor.
Bıırakalım yerinde kalsın ama dinlediğimiz en güzel müziği yapmaya devam etsin.. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sanatçılarında biri olması belki de bu kadar seçici olmasından kaynaklanıyor onu kaldırabilecek bi ortam olduğunu zannetmiyorum tvde....
VE SİZLERE BİR MÜJDE 2005 sonlarına yetiştirilmeye çalıılan bir albüm var şu anda...GaRO MAFYAN ile IŞIK DOST(ilhan irem) albüm hazırlıkları içinde...DAHA BÜYÜK BİR MÜJDE İSE 2006 BAHAR AYLARINDA DEV BİR KONSER VERECEKMİŞ IŞIK DOST....
IŞIK VE SEVGİYLE......
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

evet yeni albüm bu yılın sonu gibi geliyo şarkı sözleri ilhan ireme ve eşine ait,kayıtlar garo mafyanın stüdyosunda devam ediyor
green

Mesaj gönderen green »

ilhan irem...Kafam dumanlıyken dinlediğim tek insan kendimi iyi hissetmemi sağlıyor sağolsun...
sewecen_can

SENİ SEVİYORUM

Mesaj gönderen sewecen_can »

Tüm zamasızlıkların icinden,dunyevi sacmalıklardan arınarak daha ötelere ötelere inandıgımız otelere..HErkez dinler,, hissetmek yasamımızla eşleştirmek onu yaşamak HERŞEYDİR!!!

ışık ve sevginin sonsuzlugundan bir davet...

KIYILARA...

Tamamlanınca eksik kalacak ogreneksin!!!

KRizalit kristalin yuregimizde...!!

Trans aksamlarında kara deliklerden gectim sonsuzluk notalarında alemlere işaretim...

ışk ve sevgiyle sonsuza deginin...
drrasko

Mesaj gönderen drrasko »

ilhan irem...belkide feridun düzagaçtan sonra en çok dinlediğim sanatçı.özellikle;
yemyeşil bir deniz senin gözlerin ve anlasana parçalarına hayranım
Dr_Crazy

Mesaj gönderen Dr_Crazy »

Onu dınlerke ıcını bılmedıgın bır huzun kaplar belkı asım olamaktan belkıde ne bılım tuhaf bır duygu anlayacagınız
sewecen_can

Eyüpcan tenekeci

Mesaj gönderen sewecen_can »

(Aydınlıkta kapatırsan gözlerini, sonsuz ışıklı noktalardan ışık huzmeleri doluşur ekranına...
Avucunu kapat, kapalı gözlerinin üstüne... Eni konu karanlık olsun...
İki ayrı koridor uzanır iki gözünden dışarıya...
İkisi birleşir usulca...
Kendi içine ya da dışarılara yürürsün...
Kendinden öteye her şekilde...
Gözlerini kapatıp düşlere dokunduğun birkaç saniyecik..
O an içinde bir yerlere gidiyorsan, ayağını bastığın yüzölçümden öte, her yerdesin demektir...
Ve o yüzölçümün gündelik sorunlarından öte, bambaşka anlamlarını hissedersin hayatın...
Bırak sokaktan geçenleri, Japonya'daki bir gül, susuzluk veya güneşin çok doğrudan geldiği konularında dertleşir seninle...
Köklerinin nereden geldiği, başının nerelere uzandığı...
Küçük kız çocuğu... Kağıttan turna kuşları... Enola Gay...
Yayılmak... Aynı anda her şeye dokunarak...
O anda düşlediğin canlı cansız ne varsa, hepsiyle koyu bir muhabbet...
Derin düşünceyi keşfettiğinde, başka keyifler...
Sevişmek başka olur...
Bakışmak başka...
Yaşamak...
Kavga ve savaşın anlamı apayrı bugünkünden...
Birkaç notasında şarkının...
Bir resmin göz koridorlarında...
Doğanın canlı cansız, kirli temiz bir köşesine baktığında,
başka anlamlarda kendini buluyorsan gözlerini kapatıp... Huzurla...
Bütün zamanlara, mekânlara yayılan Sevecen'sin...
Ve kapanışı yok bu yelpazenin...
Önceleri uçmana da gerek yok...
Bir adım yukarı huzurla, ışımaya başlarsın...
Zarif ateş böceği danslarıyla bir zaman...
Kapalı gözlerdeki ışıklı noktalar...
Gözlerini açarsın...
Bir bakarsın ki;
Anlatan ve dinleyen ışıklar dolmuş hayatına...
En küçük parçanın, bütünle aynı sırları taşıdığını duyumsamak...
İnsanı insandan, kum tanelerini yıldızlardan ayrı tutmamak...
Bir düğümde bütün desenleri görebilmek...
Düşünceler, üretilenler, yaşananlar, bilinenler, bilinmeyenler...
Ne varsa, hepimiz...
Yıldız parçalarıyız...
Bütünü hissetmek...
İrem Bağ'nın en kısa, en uzun özeti bu...
Gözünü derinlemesine kapatıp açtığın "o ilk an"dan sonra, öyküsünü kendi yazan...
Işık ve sevgiyle...)
kyl'ye selamlar..Sevgiyi sunmayın,,Sevgi siz olun...

Alıntıdır...
w.iirem.

ışık ve sevgiyle sonsuza...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

İlhan İrem 1 Nisan 1955'te Bursa'da doğdu. 1969 yılında ortaokul son sınıftayken, okul orkestrasının solisti olarak müziğe ilk adımını attı. 1970 yılında Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği liselerarası müzik yarışmasında Meltemler adını verdikleri orkestraları ile Marmara Bölgesi birincisi oldu. Meltemler ile 1970 - 1973 yılları arasında Bursa Çelik Palas Oteli ve Uludağ'daki çeşitli otellerde dans müziği şarkıcılığı yaptı.
1973 yılında kendi imkanları ile Diskotür firmasına yaptığı ilk 45'liği "Birleşsin Bütün Eller - Bazen Neşe Bazen Keder" ile beklediği başarıyı yakalayamadı. Plak firmasının bestelerini başka sanatçılara söyletme isteğini geri çevirdikten sonra yapmış olduğu ikinci 45'liği "Yazık Oldu Yarınlara - Haydi Sil Gözlerini" genç sanatçıyı bir anda en popüler sarkıcı konumuna getirdi. 1975 yılında yayınlanan üçüncü 45'liği "Anlasana" ile de başarısını devam ettirdi. 1976 yılında yayınladığı dördüncü 45'liğinde Tanrı'yı sorguladığı "Kuklacı Amca" 45'liği gelen baskılar sonucunda plak şirketi tarafından piyasadan toplatıldı. 1976 yılında ilk LP çalışması olan "İlhan İrem 1973-1976" yayınlandı. "Üzülme Dostum", "Havalar Nasıl", "Ayrılık Akşamı", "Sensiz de Yaşanıyor", "Bal Ağızlım" gibi her yaptığı 45'lik liste başı oldu 1973-1981 yılları arasında toplam 10 adet 45'liği yayınladı.
1979 yılında yayınladığı senfonik yapıdaki "Sevgiliye" LPsi ile ilk defa akademik bir çalışmayla müzik yaşamında yeni bir yola saptı. "Sevgiliye" albümünde ilk defa kendi yazdığı sözler dışında bir Nazım Hikmet şiiri olan "Hoşgeldin"i besteler ve seslendirir. "Bir Yıldız" adlı bestesi 1979 Eurovision Türkiye finaline kalır ama yarışamadan askere alınır. 1981 yılında askerliğinde yaptığı bestelerden oluşan "Bezgin" yayınlanır. 1983 yılında yedi yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve sanatçının kendisi tarafından "Rock senfonisi" olarak adlandırılmış üçlemesi "Pencere... Köprü... Ve Ötesi..." sırayla yayınlanmaya başlanır.
1984 yılında Türkiye'yi Bulgaristan'da düzenlenen Altın Orfe Yarışması'nda temsil eder. Dereceye giremez ama "Gazeteciler Özel Ödülü"nü kazanır. 1985 yılında üçlemenin ikinci ürünü olan "Köprü" ile birlikte "Pencere.. Köprü... Ve Ötesi..." (Hikaye) adında ilk defa bir plağın öyküsü çizgilerle anlatılmış olarak piyasaya çıkar. 1986 yılında sözlerini yazdığı "Halley" Melih Kibar tarafından bestelendi ve Türkiye'ye Eurovision Şarkı Yarışması'nda o yıla kadar alınan en iyi dereceyi getirdi. 1987 yılında üçlemenin sonuncusu "Ve Ötesi", "Uzaklarda Biri Var" (Denemeler) ile birlikte yayınlandı. 1988 yılında "Dünden Yarına" adlı albümü, 1989 yılında "Uçun Kuşlar" albümleri yayınlandı. 1990 yılında üçüncü kitap olan "Katastrof" (Şiirler) ve "Pencere.. Köprü... Ve Ötesi..." yayınlandı. 1992 yılında "İlhan-ı Aşk" albümünü yayınladı.
1994 yılında yayınlanan "Koridor" ve "Romans" albümleri ile birlikte aynı yıl dördüncü kitap "Delirium" (Denemeler) piyasaya çıktı. 1995 yılında "Sevgililer Günü / The Best Of İlhan İrem 1", 1997 yılında "Aşk İksiri & Cadı Ağacı / The Best Of İlhan İrem 2", 1998 yılında "Hayat Öpücüğü / The Best Of İlhan İrem 3" albümü ve "Millenium / Sanalizasyon Fareleri, Yarasalar ve Diğerleri" (Denemeler) adlı beşinci kitap okuyucuya ulaştı.
2000 yılında eski çalışmaları olan "Bezgin", "Pencere... Köprü... Ve Ötesi..." albümleri, bazı bölümleri yeniden mix edilmiş orijinal kayıtlarıyla "Bezginin Gizli Mektupları", "Uçuk Mavi Pencere", "Bulutlara Köprü", "Düşler ve Ötesi" isimleriyle tekrar piyasaya çıktı. 2001 yılında en son çalışması "Seni Seviyorum" yayınlandı. Halen İlhan İrem 2003 yılında 30. sanat yılını kutlamak için dinleyicilerine sürpriz albüm, DVD, kitap ve konser çalışmaları içinde.