Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

internet hastalıkmı...?

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

ASLINDA HASTALIK DEĞİL DE BAĞIMLILIK YADA ALIŞKANLIK OLABİLİR.AMA ZAMAN İLERLEDİKÇE BAZEN ONDAN BAŞKA BİŞEY DÜŞÜNEMEDİĞİMDE OLMUYOR DEĞİL.MESELA YEMEK YEMEYİ UNUTTUĞUM GİBİ...İYİ BİR ŞEY DEĞİL AMA ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLAMIYORUM İNTERNETTEYKEN.CHAT DEĞİL DE DAHA ÇOK FORUMLARDA ZAMAN HARCIYORUM...ZATEN ARKADAŞIM DA YOK FAZLA...İNTERNET AVUTUYOR İŞTE İNSANI..... :ffie:
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Re: internet hastalıkmı...?

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Galiba hastalık.Ve ilacı bulunamamış bir dert.Sadece başka aktivitelerle azaltılabilir.
sembolist24
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen sembolist24 »

harbi harbi ben bağımlısı oldum...
susmasinsarkilar
Üye
Üye

Kimse duymasın,özellikle annemle babam.Galiba ben de bağımlı oldum.Ama kurtulabilirim,yani inşallah :!:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Bence değil..Tabi ne yaptığına bağlı..Yani normal bir insan işi olmadığında,öyle boş boş,sadece içi yalan dolu,anlamsız chatler yaparak harcıyorsa saatlerini bunda bir anormallik olduğu kesin de ama işini icra eden ya da sadece vakit geçirmek/bilgi edinmek gibi nedenlerden internetten faydalanmak uğruna harcanan saatler mübah bence :)
susmasinsarkilar
Üye
Üye

İnternette çok fazla durduğum doğru.Ama ben boş işlerle uğraştığımı düşünmüyorum.İnternetten çok fazla şey öğrendim.İnternetim,bile bile ladesim... :?
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

saatlerini boş yere harcamadığını düşünüyorsan tamadır zaten..Hastalık değil gereksinime girer bu bene..Örneğin ben grafikerim..Görsellere ve örneklere bakıyorum,sonra yapılan işlere..Müşterilerle iletişime,kısace mesleğimi icra etmem için tek ihtiyacım bilgisayarım..Bunun dışında eğlenceye,arkadaşlarımla sohbete,uzaktakilerle hasret gidermeme de yarımcı oluyor..telefon gibi bir gereksinim bence..