Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

internet iliskileri ne kadar samimi

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
amorfff
Yeni Üye
Yeni Üye

internet iliskileri ne kadar samimi

Mesaj gönderen amorfff »

insanlar cok cabuk kaynasip ayni hizla birbirlerini tuketiyorlar gibi geliyor bana...hos gercek hayatta da boyle ama netteki kadar hizli degil...
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Re: internet iliskileri ne kadar samimi

Mesaj gönderen FDkolik »

evet haklısın bence de...mesela bu sitede birbirini tanımayan bir sürü insan var ama samimiyete bakılacak olursa birbirimizi çok iyi tanıyor gibiyiz...gerçi çok çabuk kaynaşma benim için pekde geçerli değil ama yinede internet ortamında insan değişebiliyor istemeden,farkında olmadan...önemsemeden,düşünüp,tartmadan değerlendiriyorum bazı şeyleri..buda hiç hoş değil tabiki...sanal alemde sanal gerçeklik asla tam anlamıyla tatmin etmiyor...yani bence samimi görünüyor gibi ama aslında hiçde öyle değil bazı insanlar...çünkü sonuçta birbirlerini tanımayan insanlar olsa olsa ne kadar gerçek samimi olabilirlerki :? ya da samimiyet ne ölçüde inanılır olabilir...... :?: internet ilişkilerine hiç güvenim yok benim,tıpkı gerçektede olduğu gibi... :x :( .............................
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

sizlere katılmıyorum.

Benim internette de günlük görüştüğüm insanlar var hepsi ile samimiyim hepsi %99 oranında da beni severler. Ayrıyeten bu belirttiğim insanların hemen hepsi ile yüzyüze görüştüm. Gene değişen birşey olmadı fikirlerim de bir değişiklik olmadı.

Gerçek hayatta da görüştüğüm insanlar sever beni.

Kişilerin karakterlerinini karakter özelliklerini veya aşarsak beceriksizlik diye tanımlayacağım şeyleri genellemeye katmayın. Herkes çuvaldızı kendisine batırsın.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
ezgi
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen ezgi »

herkese göre degişir bu kavram ben hergün internetde görüstügüm samimi oldugum arkadaslarım var ama netdeki her insanda samimi olcak diye bişey yok bu olay kişiye göre degişir
mrym
Üye
Üye

Mesaj gönderen mrym »

internet dostlukları ve yanında olan dostların fark etmez bu kişilerin kendi görüşünle değişir sen arkadaş olmak istiyorsan bunu yaparsın ve yanındaki dostundan da farklı olmaz netteki arkadaşlığın benim öyle arkadaşım çık fazla ve iyikide varlar
ha şunu kastetmiyorum bütün nette tanıştığın adamlar iyi arkadaş olur demiyorum fakat gerçek kişiler ve arkadaş olabileceğin insanlar var
:lol:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

kişiliklerin ne derece maskelendiğine bağlı..
mustafadilek
Üye
Üye

Mesaj gönderen mustafadilek »

İnternet kullanıcılarına göre değişir bence...
penthesilea
Üye
Üye

Mesaj gönderen penthesilea »

internett tanıştığım bir sürü arkadasım var hepsi de çok cici insanlar ve en önemli sevgilimle de internette tanısmıstım gerçek bir yaşıyorum şimdi internet o kadar da kötü bi ortam değil:)
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

aslında haklı olabilirsiniz samimiyet konusunda...ama ben yinede bu güvensizliğimde ve şüpheciliğimdenmidir nedir bilmiyorum artık,kimseye kolay kolay inanamıyorum...bilhassa msnle aram hiç yok....yani sanki herşey sahte gibi geliyor bana...tabiki bunun terside mümkün ama sanırım eksik olan şey bunu umut etmeyi becerememiş olmamdan kaynaklanıyor.ama yinede beni oyalayan biraz olsun gerçek dünyadan uzaklaşmamı sağlayan bir sanal gerçeklik olarak görmekten vazgeçemiyorum işte.sorun bende galiba...gerçekte olmadığı gibi internettede şansımı kaybediyorum anlaşılan............ :? :(
amorfff
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen amorfff »

ya cidden o kadar sey konusuluyor,paylasiliyor...ama snra herkes bir tarafa gidiyor..insanlar birbirinin hayatinda yer edinmiyor gibi geliyor...sadece an'i zevkli kilmak icin birbirlerine ihtiyac duyuyorlar...an gecince-bitince her sey bitiyor...