Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

İSPAT; 'İKİ TEK SAYININ TOPLAMI HERZAMAN ÇİFTDİR'

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
orcun1003

İSPAT; 'İKİ TEK SAYININ TOPLAMI HERZAMAN ÇİFTDİR'

Mesaj gönderen orcun1003 »

arkadaşlar şunun ispatını istiyorum çok acil
'İKİ TEK SAYININ TOPLAMI HER ZAMAN ÇİFTDİR'
BULANA HELAL OLSUN ... :roll:
aysen_g
Üye
Üye

Re: İSPAT; 'İKİ TEK SAYININ TOPLAMI HERZAMAN ÇİFTDİR'

Mesaj gönderen aysen_g »

orcun1003 yazdı:arkadaşlar şunun ispatını istiyorum çok acil
'İKİ TEK SAYININ TOPLAMI HER ZAMAN ÇİFTDİR'
BULANA HELAL OLSUN ... :roll:
abi bune ya cok merak ettiysen yazim

:lol: simdi bizim bi cift sayilarimiz var :D bunlar 2,4,6,8,...diye gidiyo :lol: tek sayilarimizda1,3,5,7,9...diye sonsuza kadar gidiyor.e simdi 2 tane tek bi sayi dusun mesela 3 ve 5 toplamlari ne eder 8 cift sayi olduguna gore yani( 3+5=8 ) tek+tek=herzaman cifttir :lol: iii calismalar :lol:
melissa__

Mesaj gönderen melissa__ »

yani...aysen_g güzel örneklemiş ama daha matematiksel bi yorum istersen;
tek sayılar n ile harflendirilir.bu n yerine hangi sayıyı koyarsan koy sonuç çift bi sayı çıkacak.şöyle ki;

n + n = 2n (2n de çift sayıların ibaresidir zaten,ayrıca tek sayının
çift bir sayıyla çarpılması da daima çifttir.)

n +(n+2)=2n + 2 eder ve bu da çift bi sayıdır,çünkü 2n 'in çift
olduğunu zaten yukarda gördük,çift sayının çift bi
sayıyla toplamı da çifttir.
zeyn_03

Mesaj gönderen zeyn_03 »

konumu kalmadı anlamadım:)
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

hehe

Mesaj gönderen hasta »

selam forumlar niçindir birbirimize yardım etmek sorunlarımızı paylaşmak içindir... :twisted:
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Abi ben dilciyim anlamam böle şeylerden :P
alcholicboy

Mesaj gönderen alcholicboy »

ben olaya farklı bi bakış açısı getiiriim o zaman.

şimdi 9 da tektir 4 te 5 te 7 de 1 de 2 de fln tektir ama 17 sorarsan bu ruh and beden ikizini bulmuş artık çift bir sayıdır. buna örnek 26 & 39 & 34 de çift olmuş bahtiyar sayılardır. amma velakin 567 tek çocuklu biaile. matematik kuralına göre bildiğimiz tek sayılar yani bu yazdıklarım deilde 1,3,5,7,9 olanlar erkek olup 2,4,6,8 olanlar ise kız çocuğudur. o ise çekimsert olarak kabul edilip bir çok grupta uyeliği vardır. eğer siz şimdi 32345 ne derseniz ayıralım hemen huzurunuzda...

baştaki 3 ile sondaki 5 ailenin kuruluş aşamasındaki işlevi yapmış bireylerdir.
aradaki 2 , 3 , 4 ise 2 ve 4 kız olmak suretiyle 3 çocuktur ve 3 sayısı erkektir. bu durumda ben matematikte bir çığır aşan insan olarak ben Prof.Doc.Dr.by_alcoholicboy şaşmaz hepinize esenlikler dilerim.

sorusu olan ?
Scream

Mesaj gönderen Scream »

ben varım çok uğraştın mı bu formülü bulmak için :D
*elaa*

Mesaj gönderen *elaa* »

:twisted: :twisted: :twisted: ya konumu yok yaa allah allah...sanki biz buraya matematik öğrenmeye geldik bu ne ya zaten her gün görüyoz yeter yaa bıktık şu deslerden yaaa hayatımız okul ve matemetik bıktım bea bıktım yeter konu kalmadı da bundan konuşuyonuz bea :evil: :evil: :evil: