Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

karşılıksız sevmek

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

yazdıklarınız çok karışık açıkcası
ben hiç bu açıkdan düşünmemiştim teşekkürler
peki bu iletişim eksikliğinin bi çözümü var mıdır
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

aslında,olabilidiğince yalın yazmaya gayret etmişdim ne var ki karışık bulmanız da çok olağan...zira öykü faklılıkları da mevcut...yalnızca bi kaç benzeşik anektod söz konusu...hem,zaman ve insan işte...ben hayatta ki hiçbirşeyin tesadüf olmadığına inananlardanım artık...üstelik senin hikayeninde üstün körü farkındayım...bu durumda benim sana tavsiye edebileceğim reçete çok yanlış olabilir...
keşke sorularına burada cvp. verebilseydim...kaldı ki bazı şeyleri yazamazsın işte...
sanırım net ortamı için fazla özel kaçabilir...yazdığım gibi hikayeni bilemiyorum...yine yazdığım gibi zaman ve insan..herşeyi çürütmüş olabileceği gibi aynı zamanda değer de kazandırmış olabilir...yada yok etmiş...hem senin kocaman bir yüreğin söz konusu olduğu gibi yaşın da biraz erken...hem içinde inatçı bi aşk yok ise...........................

ve,kimbilirr,bi lodos da çıkabilir senin için...lodos hüzünlüdür,ters,öfkeli sıcakdır nicedir ne çok şeydir...atlatabilir,anlayabilir de sonradan gözlerinde,çakacak yıldırımları,göğsünde söndürebilirsen,yağmur indiğinde belki...........................................................
dedim ya kimbilir...
ne söylesem hep eksik...
sevgiler...
lavinyaa
Üye
Üye

hiç bu şekilde düşünmediğim için karışık dedim
haklısınız tabi hem net ortamı hem yaşadıklarımı bilmemeniz falan konusunda
ama yine de teşekkürler
farklı düşünmeye başladım en azından artık böyle de bi ihtimal war diyebiliyorum kendime yaşımla pek alakası olduğunu düşünmüyorum ben içimdeki aşk oldukça inatçı we hiç söz dinlemiyo napalım... :)
salkimsogut

eyvah eyvah :)
sanırım farkında olmadan besledim içindekileri ben...
yani ben........benim bahsettiğim şeyle,senin hikayen çok farklı olabilir...
kelimeler böyle dir işte,kimi zaman ne istersek onu yükleriz...hele birde ben böyle ucu açık şeyler yazınca sanırım bu sonuç kaçınılmaz oldu...
bak bu çok güzel bişi gibi görünsede,keyifsiz tarafları da çok dur...
sanrım;hikayeni bilmeden daha fazla yazmasam iyi olucak;zira yalnızca istediklerini alıyorsun içinden...
en azından şunu söyliyebilirim son olarak...
'' sakın hayatını erteleme '' hiçbirşey için....sakın ola...
lavinyaa
Üye
Üye

ewet haklısınız galiba..:)
salkimsogut

ne konuşuyor bu insanlar!
ne kadar uzak kelimeler anlamdan...
aynama bir yabancı sızmış,
bakıyor bana uzaktan...
sensizlikten kalan en acı gerçeğim hiçliğim!
ucuz basit ve sıradan.
pazara çıkmış gibi sanki ipliğim...
hayat beni unutsa da sen unutma...
adımı unutacak kadar kaybettim kendimi,
olsun...
beni unutma..beni unutma...
bir uçurumun en ucundayım!
o kadar yokum ki görmüyorlar...
kalbim susmuşlar yeri,
kuşlar korkup kaçmıyorlar...

''unut mak varsa ölüm zordur...''
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

madem karsılıksız sa o zaten ask olmaktan cıkmıstır aslında... platonik bir olgu olmustur... sacmalık yanii ask 2 kişi arasındaki soyut varsayımdır...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

aşk varsayım değildir bence...
gayet açık ve net vardır...
varsayalım ki seni seviyorum denmez aşkta :idea: :lol:
salkimsogut

slm.seyytan...
bu,saçmalık!platonik olgu!soyut varsayım!kelimlerini sanırım biraz daha açmalısın...yani neye göre yazdın!örnegin?
bu tanımı sana kim ögretti yada öğrendin bilmem ama aşk kavramını sen çözdün heralde...
bu şey iki kişi arasında yasandıgına göre ''sana göre tabi'' dünyaa yanılgı yaşıyor,yalan söylüyor olmalı...aslında burda senin le polemige girmek de pek doğru olmaz zira kişisel bir düşüncedir ve demoktarik olmak hak olanıdır...ne var ki demokrasi sosyal bilimler dersinin dışında da pek işe yaramıyor...ama deniyebiliriz...neden olmasın dimi...
aşk ın bi tarifi mi var ki,iki kişi arasında yaşanır gibi,üzerine bir kullanım alanı talimatı söz konusu olmuş,haberimiz olmayalı...üstelik soyut dedigin birşeyi nasıl kalıba ettin anlayamadım!hangi perhizdir,hangi lahana turşusudur mevzu tamamen!haa kastın şaiirin sözlerinden alıntı ise aynı benzeşigi yalnızlık için tekel etmişlerdir ama bu da yanlıştır...
üstelik konu baslıgı karşılıksız sevmek!evet bi platonik hadise kabulu olabilir belki...ama genel geçer olması gereken birşeydir aslın bu!yani anne baba eş arkdas dost sevgili vesairelerini bile seviyorsan ki bu senin seçimindir karşılık beklememelisin saglıklı olanı budur...zira aksi bencilliktir kendini düsünmedir!şimdi sevgi algısını geçebildi isek..ikisini karıştırmadan aşk ı farklı düşünmek gerektiğini anlatabilmişimdir umarım,dar kalıp cümlelerle de olsa...yani insan gibi bir yaratıgı;dünyanın gelmişini geçmişini,geleceğini,nasıl bu kısa cümleye sığdırdın anlamak imkansız!sanırım ben uzatmadan bu aşk tarifli iki kişi arasındaki varsayım olgusunun açıklamasını beklemeliyim...zira sanırım dünyayı çöpe atıp senin fikrinin peşinden gelmek zorunda kalabiliriz öyle değilmi (;
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

en güzeli platonik.. üzerine başka bi aşk tanımam:D
ne demiş şair ''sewmek hiç sewilmeden korkunç güzel,aşk dediğin karşılıksz olmalı'' efkarlandım yine :D
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

asık veysel ın sozu bu konuyu en ıyı acıklayan soz bence''oglan kızı sever kavusamaz, ask olur.''ne guzel demıs asık.
nwtzk
Üye
Üye

Mesaj gönderen nwtzk »

salkimsogut yazdı:slm.seyytan...
bu,saçmalık!platonik olgu!soyut varsayım!kelimlerini sanırım biraz daha açmalısın...yani neye göre yazdın!örnegin?
bu tanımı sana kim ögretti yada öğrendin bilmem ama aşk kavramını sen çözdün heralde...
bu şey iki kişi arasında yasandıgına göre ''sana göre tabi'' dünyaa yanılgı yaşıyor,yalan söylüyor olmalı...aslında burda senin le polemige girmek de pek doğru olmaz zira kişisel bir düşüncedir ve demoktarik olmak hak olanıdır...ne var ki demokrasi sosyal bilimler dersinin dışında da pek işe yaramıyor...ama deniyebiliriz...neden olmasın dimi...
aşk ın bi tarifi mi var ki,iki kişi arasında yaşanır gibi,üzerine bir kullanım alanı talimatı söz konusu olmuş,haberimiz olmayalı...üstelik soyut dedigin birşeyi nasıl kalıba ettin anlayamadım!hangi perhizdir,hangi lahana turşusudur mevzu tamamen!haa kastın şaiirin sözlerinden alıntı ise aynı benzeşigi yalnızlık için tekel etmişlerdir ama bu da yanlıştır...
üstelik konu baslıgı karşılıksız sevmek!evet bi platonik hadise kabulu olabilir belki...ama genel geçer olması gereken birşeydir aslın bu!yani anne baba eş arkdas dost sevgili vesairelerini bile seviyorsan ki bu senin seçimindir karşılık beklememelisin saglıklı olanı budur...zira aksi bencilliktir kendini düsünmedir!şimdi sevgi algısını geçebildi isek..ikisini karıştırmadan aşk ı farklı düşünmek gerektiğini anlatabilmişimdir umarım,dar kalıp cümlelerle de olsa...yani insan gibi bir yaratıgı;dünyanın gelmişini geçmişini,geleceğini,nasıl bu kısa cümleye sığdırdın anlamak imkansız!sanırım ben uzatmadan bu aşk tarifli iki kişi arasındaki varsayım olgusunun açıklamasını beklemeliyim...zira sanırım dünyayı çöpe atıp senin fikrinin peşinden gelmek zorunda kalabiliriz öyle değilmi (;
bende katılıyorum seyytan bu konularda cok agresıf ve mualıf davranıyosun olaylara bırazdaha olumlu bakmanı rıca edıyorum sonucta genel cogunlugun deger verıp yazdıgı seylere sacma aptallık gıbı sozler solemen hos durmuyo.tamam farklı dusunebılırsın ama bunları bırazdaha yumusak kelımelerle anlatırsan sevınırım.bunu bı ukalalık olarak algılama sadece bı kardes tavsıyesı.
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

Çok acı olsa gerek.
:roll:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

tabii siz haklısınız arkadaslar... ben ukalılık yapmadım ask bana sacma geliyor dedim sadece... hem bu benim fikrim... katılan katılır katılmayan katılmaz deme... tartısmak istemiyorum kimseyle.... ozellikle salkımsoğüt le oki... kendinize iiyii bakın...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

karşılık...

insanız ya doğamızda var bişeylerin bedeli yada karşılığı olmalı...
aşkın bile.. oysa o en kusal olanı, en temiz,en içten,en bizden , en yalansız , en sadık, en bozulmaması gereken, en büyülü ve en güzel şey dimi... karşılık olmasada sevmeyi becermeli bence... önemli olan sevmekse tabi...