Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

karşılıksız sevmek

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
ugurlar84
Yeni Üye
Yeni Üye

karşılıksız sevmek

Mesaj gönderen ugurlar84 »

karşılıksız sevmek

insan karşılıksız sevdimi onun için yapamacağı şey yok ama karşıdaki istediği kadar karşılık vermesin bu aşk gün geçtikçe alevlenir.
krkklp
Üye
Üye

Mesaj gönderen krkklp »

hiç bişeyim kalmadı en küçük parçamda bile hissedebiliyorum onu mavi gözleri denizlerden bile derin sanki,çarem yok gamzelerinde boğuluyorum gülümsediğinde,bilsede bilmesede farketmez artık ad koyupta büyüsünü bozmaya niyetim yok benimle beraber yaşayıp gitsin...
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

21.yy da aşk.sevgi hepsi yalan
Bozcaada

Mesaj gönderen Bozcaada »

mk15 yazdı:21.yy da aşk.sevgi hepsi yalan

Çok da karamsar olma. :idea:
lavinia6070
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinia6070 »

bencede mk15
eminimki aşk bi yerde senide beklio olcek
ama onu farkedebılmek ıcın varlıgına inamak ve bıgun karsına cıkacagni bilmek gerk,,sadce benm dusuncem
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

genelde en güzel aşkın karşılıksız olduğunu düşünenlerdenim. yaşandıkça tükenirya o bakımdan. :wink:
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

nadas38 yazdı:genelde en güzel aşkın karşılıksız olduğunu düşünenlerdenim. yaşandıkça tükenirya o bakımdan. :wink:
bende katılıyorum karşılıklı olunca olmuo hayalimizdekiyle karşımızdaki kişi aynı olmuo we yıkılabilioruz
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

lavinia6070 yazdı:bencede mk15
eminimki aşk bi yerde senide beklio olcek
ama onu farkedebılmek ıcın varlıgına inamak ve bıgun karsına cıkacagni bilmek gerk,,sadce benm dusuncem
Doğru demiş aşk ölür fakat sevgi sayagı varsa asla öldüremessin.
carpeDlEM
Üye
Üye
İsim: songül

Mesaj gönderen carpeDlEM »

karsiliksiz ask en güzelidir.
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

aşk değil sadece, insan sevgisini karşılıksız vermelidir. zaten ne kadar azalırsa beklentiler, hayal kırıklıkları da o kadar azalır...
karşılıksız insan olalım en iyisi biz... :idea:
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

Ama öle karsımdaki ve cevremdeki insanlar aşkın öpüşmek,sevişmek olduguna inanıyorlar bu insanların eminim beyinlerinden fazla üreme organları calışıyor...Kız ve erkler hepsi aynı ama....Sevmedigin kişiyle öpüşmek ne kadar zordur yaaa....[/color]
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

karşılıksız sevmelerin kişiye''seven,zavallı kişi(si)dir bu! ''aşk'ın yaptıklarını en güzel anlatan,son zamanların en iyi şarkılarından biri buraya çok yakışır...

her şey çok kolay oldu. ne sızlandım ne de ağladım! ani bir ölüm ya da kalp krizi gibi kolay. bütün şehir üstüme gelecek, dünyam yıkılacak sanırdım ama olmadı. bitti işte. bir süre giden gelenler oldu. beni anlamaya çalıştılar. bir işe yaramadı. sıkıcı ve kasfetliydi. bazan bütün gün yorganı başımdan aşağı çekip uyudum. bazen de ucuz filmler seyrettim. günler böyle geçip gitti. şimdi iyiyim. sen utanç gecelerinde, ben burda. hepsi bu kadar, sonrası yok. unuttum gitti geberik. unuttum gitti, unuttum gitti!

ben akşamları sevmem
akşamlar sorun yaratır
ben konuşmayı da sevmem
gidişler hep o gidiştir
senin geçtiğin yollardan
yalnızlık çıkar gelir
ve böyle akşamlarda
içim biraz daha erir
ben seni sevmedim ben seni sevmedim ben yalan söyledim
çok sevdim...
bırak seveyim, rahat edeyim...
git de gebereyim, git de gebereyim, git de gebereyim...
bırak seveyim rahat edeyim...

ne sızlandım ne ağladım
sana yalan söylemişler
sen de mutlu sayılmazsın
başka bir sebep göster
sen beni yanlış anladın
kimler gelir kimler geçer
ben de bir melek değilim
bugün canım sevişmek ister
ben bişey demedim ben bişey demedim ben öyle demedim
çok sevdim...
git de gebereyim, git de gebereyim, git de geberiyim..
bırak seveyim..
............ rahat edeyim... ''git''de gebereyim...
salkimsogut

dip not;hepsi yalan...yok tükenir...yok beklentisizlik..yok iyimserlik..yok aşk böyle güzell....312 hafta dır hepsi altı üstü...çekerim üsttekileri bu hale gelmeden yaşayabilirim korurum,diyebiilen kişi gelip beni ikna etsin...yok böyle bi sevgi acı çekmediginiz...ne çok kandırılmaya müsaitiz...önce insan oldugun(m)uzu unutmayın...hiç bişi böyle tospembe filan degil....sen bıraksan o bırakmaz yakanıı..başkarı bırakmazz..gelir beslenmek isterler senin o na olan aşk ından...öyle büyük öyle güzeldir ki ..iştahları kabarır....bende altından kalkarım böylee büyük bi sevdanın altından diyen cavahirii bekliyorum.....buyrun...''git de gebereyim''
haydin buyurun acı(nız) hafifleyince kuruçeşme sahilinde ki park da oynuyor olucaz...
eğlenelim sadeleşelimm...hayat güzell...yaşamak güzell...aşk böyle miy di oysa böyle im öğrendik..haydin buyurun dansaa...

Ye, iç, eğlen, gül, oyna
Böyle gelmiş bu dünya
Böyle gider, üzülme
Sen bak keyfine

Şarkılar böyle söyler
Böyle söyler masallar
Gazeteler, antenler
Renk renk sinemalar

Eğlenmek güzel şey
Sevişmek de var ama
Hayatta bunlardan güzel şeyler de var
Dünya dönüyor sen ne dersen de
Kim demiş hep böyle döner?
Hadi canım sen de...

Danset, oyna, gül, eğlen
Daha henüz vakit varken
Birgün akıbet toprak
Yok bundan kaçmak

Aldırma bu dünyaya
Hepsi boş, hepsi rüya
Sevmek sevilmek ne hoş
Üst tarafı boş...

beyude hepsi beyhude...peki içimi acıtan ne?nasıl da acıttınız öyle...?
lavinyaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lavinyaa »

inanın ki karşılıksız aşk kadar kötüsü yok
hele de gözünüzün önünde biriyle çıkıyosa
ya da sizin siz olduğunuzu bilmeden sewgilisini anlatıyosa
ballandıra ballandıra...
siz de 'ille de o' diyerek hiçbir şey düşünmeden sewiyor we tabi acı çekiyorsanız bunun neresi güzel ki
eğer gerçekten aşıksan zaten kısa sürmüyo malesef
yıllarca ölürüm yoluna dediğin kişinin ardından bakmak zorunda kalabiliyorsunuz bi gün
hatta 10 dk bütün her şeyi değiştirip ardından bakacak birini bile bırakamayabiliyor
o kadar doluyum ki bu konuda bi anlatsam pano patlar :D :D :D
hem de sıkmayayım şimdi
ama gerçekten karşılıksız aşk en güzeli değil inanın buna
en güzeli kendinden az sewip değer wermen
çewrende başkaları olduğunu da görmen...
salkimsogut

sevgili lavinyaa bazen;karşılıksızlık ve getirileri,dolayısıyla üzerine ''zor'' yaşamak zanaatı,ve herşeyden önce insan olmanın verdiği henüz eğitmekte gecikebileceğiniz güdülerinizi de zaman profilini içerisine dahil eder ve sizi...............

''o bahsettiğinize benzeşiklikler yaşanabilir ''

hayatım boyunca ''karşılıksızlık'' adına öğrendiğim en tutulur şey,emin ol ki sevgili lavinyaa;iletişim eksikliği dir...
şunu hiç bir vakit aklından çıkartmamalısın,karşılıksız!yada gibi görünen aşk ları kör kuyulara,çıkmaz labirentlerde kaybettiren tek şey ''iletişim'' eksikliğidir...
anladığım kadarıyla senin ki biraz daha yalın bişi ama sana başka bir açıdan,başka bir şeyde ısrar etmek isterim...
yazdığın kısa öykünmeden benzeşik bişi yi aldığım için yazmak istemişim dir ki ....
''herşey senin bildiğin gibi değildir bazen''...
belki anlattığı,yada gözünün önünde yaşadığı aşk gibi görünen şey kişinin, çıkmazından kaynaklı,kendisini yok etmek istemesinden,kendisini''ruhunu'' öldürmek istemesinden başka hiç birşey değildir...ki bu duygu bunu yaşayan başka hiç kimsenin anlayamayacağı kadar sancılı,çekilesi güç ağrılar la devam eder!zira bahsettiğin şey le ayrıştığı tek yer de budur!kelimeler,şarkılar film ler,kahramanlık hikayeleri,savaşlar,efsane aşk lar yazılır...ne var ki hikayenin gerçek sahiplerinden,birinci tekillerden çıkabilecek kelimeleri kaldırabileceğini sanmıyorum...zaten bunu büyük yapan da bu dur!işte bu yüzden...bahsettiğin böyle bir '' aşk hikayesi '' olsa idi ki bahsettiğim senin tarafındır,çevrende ki başkalarını da görebilmeye çalışmak ve kendinizden daha az sevmek gibi kelimeler bu kadar sonradan üzerine iğnelenmiş,iliştirilmiş gibi görünmezdi...ve bence şunu da unutmamalısın ki artık çevrene bakabilme isteginde senin yalnızca senin seçmiş olduğun acı,ağrı kesici veya tedavi,bünye atımı stratejilerinden öte hiçbir şey değildir...
hislerinizin hacim boyut ve ağırlık ölçüleri tartışılabilir...bu'na nazaran karşılıksız aşk başlığı için verdiğiniz ''en güzeli degil'' cümlesini önce bu filtrelerden bir geçirmek gerektiğini düşünmek isterim...çünkü cümle fazla görece barındırıyor sanırım...geçenlerde burada bi başlığa bişi yazmışdım...hissetiğiniz şeyi sizin gibi yaşamayan hiç kimse ahkam kesemez üç cümle ile ...tıpkı benim de sizin için kesemeyeceğim gibi...düzelterek devam etmek isterim ki;yukarıda ki örnek kişisel dir ve benzeşik örneğinize tekabül tarafımdan yazılmışdır...ne olur sa olsun...ne denli acı ve ağır olursa olsun;bencil olmayan sevgi aşk sa içinizde ki ''karşılıkız bile olsa güzeldir''sizi sessiz çıglıklara iten can acıtıcı davranış ve söylemlere iten tek şey ise,eğitmekte zamansız kaldığın(m)ız insan oluşun(m)uzdan kaynaklı çaresiz isyan nöbetlerinden ileri gelir...bilirim;çünkü beslediğinize iştahı kabaran bi dolu da çakal sürüsü duygu ve insan vardır etrafınızda ve çetin savaşlarınız ola gelir...üzerine kan kaybınız,dinamik düşüklükleriniz söz konusudur...acil tedavi yine içinizde beslediğiniz ışık dan gelir...işte bunların hepsinden üstün tek şey yazık kii hiçbirşeyin içerisine sığdıramadığımız çözmediğimiz sihir ''aşk ''dır...
zira yapılan bilimsel bir araştırma da bile,beynin sakatlığıının unutkanlık olduğu gibi ruhun hastalıklarının birinin de aşk olduğu ortaya çıkmıştır ki!insan vücudunun örneğin bir diş ağrısı,kol kırılması yada en agırı kanser sancısı hisleri kadar ''aşk'' yaşayan insanların,acı çektiği açıklanmışdır...işte tam da bu yüzden karşılık(lı)sız ''aşk''a gönderme yapmak isterim...sanırım hepimiz farklı ağırlıklar kaldırabilecek güçlerdeyiz...kimimize 10kg.ağır gelirken kimimiz ölümü karındaş sayar da taşır...unutma ki acı nın şekillerinin de etrafın ne denli gördüğü,kişinin sana veya çevreye ne şekilde gösterdiği değil,acıyı çeken kişinin ''bildiği,çektiği'' asıl olanıdır!!!hiç kimse bi kanser hastasını,kanser olmadan anlayamaz...üstelik aşk bi kanser ise hayatım boyunca böyle güzel bir kanser daha görmediğimi söyliyebilirim... iliklerime dek dolaşan...hem yaralayan hem yara saran...
sevgiler sevgili lavinyaa...