Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

keman

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Re: keman

Mesaj gönderen pyrazine »

Her ne kadar yaşım konusuda tereddütlerim olsa da keman öğrenmeye karar verdim. Yalnız nasıl başlayacağımı, nerden nasıl bir keman alacağımı ve nereden kaliteli dersler alabileceğimi ve hangi fiyata alabileceğimi bilmiyorum. İnternetten bazı özel ders fiyatlarına baktım 50 ytl-100 ytl gibi değişiyor. Tecrübeli arkadaşların bu konudaki tavsiyeleri çok önemli. şimdiden teşekkürler.
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

eğer profesyonel olmak gibi bir amacın yoksa yaş keman için bir problem değildir.çalışırsın ve yeteneğin de varsa olur=) ama profesyonel olcağım diyorsan o da imkansız değikl aslında ama çok zor.nereden baksanız günde minimum 5 saat alır-ki ben 8 saat çalıştığımı biliyorum. :shock: ama o büyülü ses için değer bence.kurs fiyatlarına gelince,keman kursu bulmak hem zordur hem de bulduğunuz kursun kaliteli olduğunu anlamak zordur.eğer anadolu yakasında okuyorsanız yardımcı olabilirim.bildiğim çok güzel bir kurs var ve hocası 20 senelik kemancı.öğrenciyle iletişimi de çok iyi.güzel öğretiyor. :wink: fiyatlar genelde 40-100 arası değişir.60 civarı normaldir=) keman nankör bir alettir .ünlü bir kemancı bır gün çalışmasam ben anlarım, iki gün çalışmasam komşularım anlar,üç gün çalışmasam dinleyicim anlar demiş=) düşünün artık=) her gün çalışmak gerektirir.
komşularınızla da aranızı açabilir ama 10 ytl civarına satın alabileceğiniz bir susturucu ile üstesinden gelirsiniz ancak ilk başlarda susturucu tavsiye edilmez çünkü bozuk sesleri kapatır ve gerçekte nasıl çaldığınızı anlayamazsınzı ve hatalarrınızı görüp düzeltemezsiniz.yani bir süre evde tartışma olabilir=)
keman almak konusunda bildiğim çok iyi yerler var.burdan söylemem doğru olurmu bilmediğim için özel mesajla göndereceğim isteyenlere.başlangıç için olan bir keman ortalama 200-250 milyon arasında değişir.arşenizin alman arşesi olmasına dikkat edin.reçine fiyatları ortalama 15 milyon olanları uygundur sizin için. ve kemanı aldıktan sonra üstündeki hazır telleriyle bırakmayın değiştirtin.200 ytl lık bir kemanın kaldırabileceği teller 40 ytl civarındadır.
inşallah sizi de kemanperverler ailesine katarız=) keman uçsuz bucaksız büyülü bir dünya.sevgi ve emek işi ayrıca ,ve biraz da alıngan...=) kolay gelsin bu yol size=)
kemanci
Üye
Üye

Mesaj gönderen kemanci »

ne yaptın ahmet?
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Pahalı geldi ya Yelda. Bir arkadaşımın tanıdğı veriyormuş ders. Ücreti benim için makul ama anadolu yakasında, ben avrupa yakasındayım. Biraz uzak geldi ama hala düşünüyorum. İşlerim kolaylasın biraz tekrar bakacağım. Bilmiyorum bu sitede başka ilgelenen var mı ama ben de satranç hastasıyım. Bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum. Belki kemanın faydası dokunur. Çok teşekkür ederim ilgin için.
kemanci
Üye
Üye

Mesaj gönderen kemanci »

yol sorun olmamalı bence.
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Haklısın aslında yol sorun olmamalı ama İstanbul içi trafiği biliyorsun, rezalet. Vaktim yolda geçecek. Dediğim gibi işlerim kolaylasın arkadaşımla tekrar konuşacağım. Konuşuyor bu alet, ben de konuşturamazsam içimde kalacak :(
En son pyrazine tarafından Cumartesi, Haziran 16, 2007 10:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Kemanın sesi bana huzur veriyor.Elektro gitardan sonra en sevdiğim müzik aletleri arasındadır.
btLcskn
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Betül

Mesaj gönderen btLcskn »

arkadaşlar hala ordaysanız bana da öneride bulunabilir misiniz? anadolu yakasında ikamet ediyorum, internette biraz araştırma yaptım; ama iyi bir keman kursu bulabilmem için yardımcı olabilirseniz çok sevinirm :)
buseglds
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: BUSE

Mesaj gönderen buseglds »

Arkadaşlar, ben kemanla ilgileniyodum fakat sınavlar nedeniyle bir türlü kursa başlama fırsatım olmadı. Anadolu yakasında keman kursu istiyorum fiyatı önemli 50-75 TL olabilir. Maltepe, Kartal, Pendik, Kadiköy'den herhangi biri olursa mükemmel olur. Dediğim gibi ücret önemli. Katkıda bulunan bulunmayan herkese şimdiden teşekkür ediyorum :) ...
Lütfen cevap verin çünkü acil. Bilgilerinizi saklamayın canlarım...
Kullanıcı avatarı
CANER
Görevli
Görevli
İsim: Caner

Mesaj gönderen CANER »

Çok istediğim ama çalmaya çalışanların beceremeyip bırakmasını gördüğüm için bir türlü başlayamadığım enstrüman.
Uçan kuşlarıma sahte dostlarıma serbest ama "annem" ne olur ağlamasın...
kalyon
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: hikmet

Mesaj gönderen kalyon »

Bahsi geçen kursun adını,yerini alabilir miyim bi de saydığınız şeyler keman masraflı değil mi?