Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Kitap Önerisi

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
solitude

Kitap Önerisi

Mesaj gönderen solitude »

Nihal Yeginobali nin kitabi Belki Defne cok guzel bir kitap. Anlatimi guzel.Ama ayni yazarin onceki kitabi Sitem bir o kadar kotu. Sanki baskasi yazmis
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

ben attilla ilhan ın gazi pasa yı öneriyorum... canımı kurtarayım derken, vatanını kaybedersin!..”
Kurtuluş Savaşı’nın en hareketli günlerini Mustafa Kemal’in yaşamı içinde anlatan Gazi Paşa, tarihsel olarak Kuvva-yı Milliye’nin İzmir’e girişi ve Trakya’nın geri alınması ile sonlanıyor.

Bu çarpıcı dönemin içinde Latife Hanım, Fikriye Hanım, İsmet Paşa, Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir, Halide Edip, Falih Rıfkı, Yakup Kadri, Mustafa Suphi, Nazım Hikmet, Çerkez Ethem... tümü de çok yakından tanıdığımız isimler Attila İlhan’ın bize o günleri yaşatan kurgusu ile romanda yerlerini alıyorlar.

Gazi Paşa, bir solukta okunup bitirilecek, yakın tarihimizin en önemli günlerini bizlere anımsatacak bir roman.
herkesin okumasını tavsiye derim...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

bir kitapta selim ileriden fotorafımı sana gönderiyorum... adadan gelen, adaya kaçan, adada yaşanan ya da adada özlenen öyküler bunlar. Geçmiş yazların sıcağı var onlarda, faytonların tıkırtıları, yalnız odalar, insanlar, geceler, yangınlar, yanılsamalar, tutkular, aşk sanılanlar var. Buğuların, dumanların ardından görülmesi istenen sahneler, yaşananlar ya da anlatılanlar... Tülle örülmüş hayatlar... Geçmişte kalan öyküler bunlar, geçmiş romanlara, kitaplara, yazarlara, yaşanmışlıklara tutunan öyküler. Kah bir çoçuk geçiyor içinden onların, kocaman kahverengi gözleriyle izleyerek her şeyi, elinden tutup öykü kahramanlarını sürükleyerek, kâh kalbini ziyan etmiş ihtiyar bir adam duruyor bir köşesinde soluklanarak tüm yaşanmışlıkları. Resimler, şiirler, ayrıntılar... Hepsi birbirinin içinden çıkan, birbirinin kıyısından geçen, aynı ve birbirinden çok farklı kahramanları barındıran özlenmiş öyküler bunlar.
“Fotoğrafı Sana Gönderiyorum”, bir ustanın, Selim İleri’nin 22 yıl aradan sonra yazdığı ilk öykü kitabı. Yazarın en son 1983 yılında “Son Yaz Akşamı” adlı bir öykü kitabı yayımlanmıştı. Şimdi, İleri ve edebiyat tutkunları yeni öykülerle karşılaşıyorlar. 90’lı ve 2000’li yıllarda yazılan bu sekiz öykünün özünde, iyice aralayıp karıştırdığınızda, dikkatle ve tutkuyla okuduğunuzda, bir adam çıkacak karşınıza. Yalnız, duyarlı, sıradanlıktan uzak olabildiğince, kurtulmak istediği ayrıntıları yazıp, onlarla yaşayan bir yazar...
GoZdE
Üye
Üye
İsim: gözde

Mesaj gönderen GoZdE »

arkadaşlar ben size iskender pala'nın Babilde ölüm İstanbulda aşk kitabını öneririrm :D
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

Şu Çılgın Türkler'i tüylerinizin ürpermesi için tavsiye ederim dostlar..
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

ben de şu çılgın türkleri şiddetle tavsiye ediyorum.Bunun yanında polisiye gerilim sevenlere Maxime chattam-karanlığın soluğu,kişisel gelişim meraklılarına Anthony robbins-içindeki devi uyandır kitaplarını tavsiye edebilirim şimdilik.
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

her tuzluğum var diyene hıyarla yetişemedim metin uca tavsiye ederim bi de selçuk erdem karikatürler kitabı hatta serisi mükemmel :lol: :lol:
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

"gölgedekiler" ve "uzaklar" can dündar ın yazmış olduğu kitaplar... mutlaka okuyun bence... iki kitabı iki günde bitirebilirsiniz... :wink:
yalnizligimsanaemanet
Üye
Üye

Mesaj gönderen yalnizligimsanaemanet »

şu çılgın türkler'i yeni bitirdim.kesinlikle okunması gereken bi kitap bence.
heavenandhell
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen heavenandhell »

ahmet altan ın en uzun gece vedat türkali nin bir gün tek başına kitaplarını okumanızı öneririm
derinmavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen derinmavi »

gerçekten şu çılgın türkler çok etkileyici bi kitap fakat açıkcasi ben bildiklerimden fazlasını bulamadım kitapta.biraz daha araştırma yapılıp belge toplanıp oyle yazılsaymıs iyi olurmuş.
defne
Üye
Üye
İsim: defne

Mesaj gönderen defne »

EN ÇOK ETKİLENDİĞİM KİTP: SOFİ'NİN DÜNYASI.. İDİ.. TAVSİYE EDERİM..
SeDeF
Üye
Üye

Mesaj gönderen SeDeF »

ben cezmi ersöz hastasıyım.onun kitaplarından YİNE SENİNLE GELDİ HAYAT ı öneriyorum melankoliklere özellikle :wink:
memed
Üye
Üye

Mesaj gönderen memed »

Turgut Özakman ve ŞU ÇILGIN TÜRKLER şu sıra bu kitabı okumaktayım ve atalarımızın zamanında çekmiş oldugu zorlukları kalem altına almış :!:
SeDeF
Üye
Üye

Mesaj gönderen SeDeF »

şu çılgın türkleri okudum.bize yakın tarihimizi ne kadar eksik anlattıklarını bu kitapla anladım bence tarih sevmeyenlere bile tarihi sevdirebilecek mükemmel bir kitap.hatta ders kitabı bile olabilecek nitelikte zaten bir çok arkadaşıma üniversitede bu kitabı okumayı mecbur kıldı tarih hocaları.