Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

küçük dosta veda...!

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

küçük dosta veda...!

Mesaj gönderen marziye »

aranızda evinde hayvan besleyen varmı benim pakizesuda junıor ve gaffur adında su kaplumbağam vardı ama 2 gün önce gaffur öldü
onu çok özledim hoşçakal küçük dostum seni seviyoruz
juujumm
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: özge

Re: küçük dosta veda...!

Mesaj gönderen juujumm »

mrblar,
seni anlıyabiliyorum benimde deniz adında bir muhabbet kuşum vardı, 4 yıl hergün onun sesiyle uyandım, ama gecen yaz ben tatile gittiğimde ölmüş, cok üzüldüm ve bir daha hiçbir canlı beslememeye karar verdim, ayrılık cok zor geliyor :(
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

biz kardeşimi besliyoruz :evil:
doğal ortamına dönmesi için her gün dua ediyorum..!
-onlar daha mutlu olacakları yerlere gittiler bence onlar için sevinmeliyiz.. :? -
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Mesaj gönderen valerie »

ben balık besliyorum=) ailemdekilerin ismini veriyorum (biraz klasik ama). bir de teomanımız var tabi=) en son melek öldü :cry:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Benim bir kedim bir de köpeğim var..Kedim van,köpeğim rus finosu..İkizi de beyaz..Çok tatlılar :)
valerie
Üye
Üye
İsim: Melek

Mesaj gönderen valerie »

benim de köpeğimin annesi yani bundan önceki köpeğimizin cinsi rus finosuydu:) çok şirindi. ama bir sabah gitti ve bir daha da dönmedi. köpekler öleceklerini anladıklarında evden uzaklaşırlarmış:(
marziye
Üye
Üye

Mesaj gönderen marziye »

umarım dostlarınızdan ayrılmazsınız
o kadar çok hayvan besledim ki vakti geldiğinde ayrıldık :cry:
büyük bahçeli bir evde oturuyorum kaz ördek kuzu kangal ve alman kurdu
civciv...
papağan muhabbet kuşu balık
en son olarak su kaplumbaası.. umarım onlar beni bırakıp gitmez..
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Çok fazla hayvan besledim.Hayvanları çok severim.Güvercin besledim mesela.Hatta 5-6 yaşlarındayken yaban ördeği bile besledim.Evde!!!Pazardan balık alırdık(tabi canlı) küvette onları beslerdim(annem bana nasıl katlanmış bilmiyorum)...Şimdiye kadar 5 tane muhabbet kuşum oldu.Birini beslerken çok küçüktüm.Öldü.Biri kaçtı :!: Birini aldığımızda hastaymış,5-6 ay sonra öldü.Ama en çok 7 sene beslediğim kuşumun 23 nisan da ölmesi beni etkiledi.Benle büyümüştü.Küçücüktü evimize geldiğinde....
Şimdilerde balık besliyorum.Ama ilk aldığımda çok fazla yaşamadılar.Ben 1 haftalığına şehir dışına çıkmıştım,annem 7 balığa 1 çorba kaşığı yem vermiş :evil: Sonrası malum...
Tekrar balık aldım.Yavruları bile oldu.Ama hepsi sarararak öldü.Ben evde olmadığım zaman sanırım akvaryuma ellerini sokuyorlar. :?:
Bu kadar hayvanım 17 yılda oldu.Dahası da var aslında....
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

ben hiç kedi ya da köpek beslemediğim için aslında hayvanla arada kurulan bağın nasıl bir şey olduğunu tam olarak da bilmiyorum.tamam,9 yaşındayken ölen kuşuma çok üzülmüştüm,hala hatırlayıp üzülürüm ama sanırım bugüne kadar hiç anlamlı bakan bir hayvan besleyemediğim için bu duyguyu bilemiyorum.mesela çok balık besledim.ama balıkla ne tür bir iletişim kurulur ki? camına vurup oğluş gel bakayım diyorum,bakıyor boş boş,sonra salına salına geliyor,sonra bakıp bakıp tam aha anlıyor heralde dediğim yerde kuyruğunu dönüp gidiyor :? o kadar ki,çok aç olmasına rağmen yemi farketmediği zamanlar oluyor :? ne tür bir bağ kurabilirim ki? keşke bir kedim yada köpeğim olsaydı.çok severim.ama işte annem..
marziye
Üye
Üye

Mesaj gönderen marziye »

yeldacım iletişim konusuna bir başlangıç yapsan inan kopamayacaksın aslında başlangıç olara kedi yada köpek iyi olur ama madem eve alamıyorsun o zaman kaplumbaa dene annen ona birşey demez sanırım
benim kaplumbaalarım yemlerini elimden alıyorlar ve meyve yada sevdikleri sebzelerden verdiğimde teşekkür için mutlaka öpüyorlar dudağımı..
beni anladıklarından emin olana kadar tepki alana kadar konuştum onlarla sonunda oldu konuşmak çok işe yarıyor..
ve müthiş bir huzur var hayvan beslemekte evim zaten bir çiftlik gibi :)
susmasinsarkilar
Üye
Üye

Hayvan beslemek harika bir duygu.Sizinle büyüyor,sizi seviyor,sizde onu seviyorsunuz.Ama şunu unutmamak gerekir.Ölebiliyorlar.7 sene beslediğim kuşum YEŞİM öldüğünde o kadar üzüldüm ki.Hala onu düşünürüm.
Şimdi de ŞİRİNE isimli bir kuşum var.Zavallıcığı buz gibi bir havada dışarıda buldum.Ama çok saldırgan,nasıl adam edeceğim bilmiyorum.İstisnasız herkesi ısırıyor. :lol:
susmasinsarkilar
Üye
Üye

Köpeklere bayılırım.Ben okuldan gelince bana doğru koşan bir köpeğimin olmasını istedim hep.Ama annem asla eve sokmaz.Kulübede beslemeye de içim elvermiyor.Ama ne olursa olsun bir köpek alacağım.
Diğer hayvanlar gibi değil onlar.Sadık oldukları için onlardan kopamazsınız.Ama ya ölürse...Korkuyorum bu yüzden.Sizce ne yapmalıyım?
marziye
Üye
Üye

Mesaj gönderen marziye »

hani büyükler derler ya ecele fayda yok diye..
bu duyguyu iyi biliyorum gözünün ününde hayatına dahil bir varlık senle birlikte büyüyor ve sonra gidiyor :cry:
çok üzgünüm bunun bir çaresi yok keşke olsa ama..
senin için dua edeceğim burcu umarım engelleri aşıp bir köpek sahibi olursun.
gideceğini bile bile onları sevmekten vazgeçme olurmu??
susmasinsarkilar
Üye
Üye

Teşekkürler 'marziye'.Bakalım bu isteğimi tekrar annemlere söyleyeceğim.Eğer bir köpeğim olursa size söyleyeceğimden emin olun. :D
marziye
Üye
Üye

Mesaj gönderen marziye »

kaplumbağalarda sıcaktan çok şikayetçi, başlarını bile çıkarmıyorlar sudan.
bazen yeşilliğe çıkarıyorum, istemiyolar havuza dönmek için çırpınıyorlar. umarım mevsimin bu halleri son kalan 2 kaplumbaamıda almaz elimden.

bu arada arkadaşlar pencerelerinizin önüne su koyarmısınız?
dışarıda onlarca kuş var. haberlere pek yansımıyor ama onlarda susuzluktan birer birer gidiyor. lütfen eğer bunu yaparsanız onlarda bende çok sevineceğim :wink: