Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Kurallar

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

buraya az önce baya uzun bi yazı yazdım ama yanlışlıkla silindi galiba ama bu çok hassas bi konu bi daha yazmaya üşenmem :D
devrimin kesinlikle zorunlu olduğunu düşünüyorum ben.çünkü sosyal adaletsizliğin keskin çizgiler ve derin uçurumlarla var olduğu bi ülkede yaşıyoruz.kimse bir diğerinden üstün doğmuyor..babasının banka cüzdanının kabarık olması kimseyi üstün kılmaz.şükretmek ayrı dava o insanın iç huzurunu sağlaması ve dini görüşüyle ilgili bana kalırsa.ama herkes hakkı olanı almalı...bunu istemek kanaatkar olmamak değildir.birilerinin masada bıraktığı parayla bir aile yarı aç yarı tok bir ay geçinmeye çalışıyorsa devrimin en ağırı gerekli.kaos elbette olacaktır ama önemli olan doğru iyi düşünülmüş bi politikayla eşitliğin sağlanacağı bi düzene kavuşabilmek ne yazıkki biz de böyle politikacılar yok...ama gençler yetişiyor geliyoruz bunun böyle devam etmemesi için ben ne gerekirse yaparım...aç kalanlardan üstün değilim tıpkı lüks içinde yüzenlerin benden üstün olmadığı gibi....
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

sen ey acı vermekten haz duyan , tanınmaz tanrı...
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

:shock: :?:
~
ansızın gelecek gibisin..
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

FDkolik kardes, tamam... haklisin yinede iyi kötü bi isim var, eyvallah... ama dibe vurmadigim icin, baskalarina nazaran durumum iyi oldugu icin herseye boyun egmem gerekmez degil mi?! Eger bazi seyler hosuma gitmiyorsa, adaletsizligi sezdiysem, bunlari degistirmeye calisirim. Her zaman senden kötü olanlara bakip "ben iyiyim cok sükür!" demek yetmiyor. Birazda ileriye, yada yukariya bakip sartlari esitlemek icin ugrasmali, hem belki benim gibi düsünen insanlarin sayesinde o en dipdekileride yukariya cekeriz, ne dersin????
Ben yanmazsam, sen yanmazsan... biz yanmazsak nasil cikar karanliklar aydinliga?????
:rock:
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye
İsim: nalan

Mesaj gönderen nalan »

zomzeus bu söz nietzsche ye mi ait :?: devrim şaaaarrrtttttt :!:
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

Sinan’ın ölümünde, burada, arka hücrelerdeydim. Ne gazete, ne radyo, hiç bir şey vermiyorlardı. Sinan’ın ölümünü ancak 15-20 gün sonra öğrenebildim. Mücadeledeyken, kavganın içindeyken, savaşırken, arkadaşının vuruluşu, ölüşü çok koymuyor insana; ama eylemin dışındayken, devrimci bir arkadaşın ölümü çok korkunç oluyor.

Sinan’ın ölümünü duyunca içim kinle doldu, kapkara kinle doldum. Demir parmaklıklara sarıldım. Parmaklıkları yarıp fırlamak isteği vardı içimde, önlenemez bir istek. Ama ağlamıyor insan. Hiç ağlamadım ben Sinan’ın ölümüne. Ağlayamıyorsun.

İki erkek kardeşim var. Küçüğüm sempatizan. Büyüğümün bu işlerle uzaktan yakından hiç bir ilişkisi yok. Ama babam iyidir bak. Çok iyi bir insandır. O gazetelerde çıkan demecinin çoğu yeri yalandı. Çok iyi dostuz onunla. Üzülüyor tabii. Ama biliyor musun, onları pek düşünmüyorum. Marksist-Leninist görüş böyle yapıyor kişiyi, öylesi duygulara pek yer kalmıyor insanda..

Deniz Gezmiş :idea:
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Mesaj gönderen FDkolik »

zomzeus demiş ki;
sen ey acı vermekten haz duyan , tanınmaz tanrı...
BİR KERE TANRI DİYE BİRŞEY YOKTUR BU BİİİİR :!: AYRICA ALLAH HİÇ BİR ZAMAN ACI VERMEKTEN HAZ DUYMAZ BU DA İKİİİİİİİİİ :!: ALLAH TANINMAZ OLSAYDI EĞR BU DÜNYADA SEN NASIL YAŞARDIN BU DA ÜÜÜÇ :!: YANİ ŞAŞIYORUM SİZE BU KADAR DÜŞÜNMEDEN BUNLARI YAZDIĞINIZA DA İNANAMIYORUM GERÇEKTEN :!: :x
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

yaşa yaskaman heeeyyt beee :twisted:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

FDKolik bu kadar hiddetlenmene gerek yok. Düşünmeden yazılmamış. düşüncelere saygı duymak gerekir..

dünyada (hayatta) verilen her acı, hem çekenin hem onu iyileştirebilme olanağı olan birinin sınavıdır..

acı vermekten haz duyulmaz. birine bir acı verilmişse senin görevin elinden geldiğince o acıyı paylaşmak. kardeşiz diyoruz tüm insanlarla? e nerde kardeşliğimiz..? ben senin acını paylaşmazsam kardeşliğimden şüphe duymaz mısın..

neyse kişisel görüşlere saygı duymak gerekir..
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

haklısın fdkolik ama arkadaşın o yazıyı kötü niyetle yazdığını sanmıyorum
kendince biraz felsefe yapmış :) bugün herkes gülsün gerginlik yaratmayalım :)
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Kurallar ne icin konmustur ciğnenmek icin :lol: biraz anormalmı oldu ne... :wink:
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

fdkolik bunları yazdığıma neden inanamadığını anlayamadım burda herkes kendi görüşlerini başkalarıyla paylaşmıyomu ? ikincisi düşünmeden bunları yazdığınıza inanamıyorum demişsin ki işte asıl bu nokta hiç düşünülmeden yazılmış nietzche yi okumanı şiddetle tavsiye ederim ki saf düşünce ürünüdür bence her eseri
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

yaskaman yazı çok güzel :( paylaştığın için teşekkürler
Kullanıcı avatarı
nalan
Üye
Üye

Mesaj gönderen nalan »

vayy zomzeus nietzsche okuyorsun ha vaayy beee nietzsch ağırdır ama anlayabiliyor musun?nietzsche settir ama iyidir oku iyi gelir!

"hayır!
gel geri!
bütün işkencelerinle birlikte geri gel!
bütün gözyaşlarım sana akıyor,
yüreğimin son alevi seni aydınlatıyor
gel, geri gel
tanınmaz Tanrım!
acım benim!
son mutluluğum benim!...

F.W. NİETZSCHE
dinledimdeanladim
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Mesaj gönderen dinledimdeanladim »

bu sitenin en sevdiğim yanı herkesin düşünmeyi bilmesi farklı görüşler var elbette ama düşüncesiz yok :D