Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Kurallar

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Re: Kurallar

Mesaj gönderen cmrtsi »

kuralları, prensipleri severim ben... gereklidir bence... ( tabi abartılara da gerek yok) :wink:
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

kurallar olası gereken birşey bile olsa ben pek sevimsiz bulduğum için bu durumu çok sıkı kuralları olan ve o kuralları kapsayan yerlerden uzak duruyorum. en azından özgürlük hissim hepten kaybolmuyor. düzen için kurallar şart o bir gerçek. hangi kurallar derseniz hükümet değişsin söyliyeceğim . muhtemelen değişince kurallarda bir parça değişecek . politika işte :lol:
macavalesi9
Üye
Üye
İsim: ziya

Mesaj gönderen macavalesi9 »

Bana göre kuralları kaldırabilmemiz için kuralsız yaşamayı bilmemiz gerek(yani yaşantımızın kural gerektirmemesi gerek)bunu da yapamayacağımıza göre hayatımızda çeşitli kurallar olmalı.yani demek istediğim kuralsız yaşayabilmemiz için ortada kural koyacak bir gereklilik bırakmamamız lazım...
mesela kapalı alanlarda ;hastane okul vs sigara içilmez diye bir kural olmasaydı sigara içilirdi ve sigara içmeyenler rahatsız olurdu dolayısıyla başkasının hakkına saygı duyulmamış olurdu yani sigara içenin özgür olduğunu düşünerek yaptığı bu hareket sigara içmeyenin özgürlük alanını ihlal ederdi.sonunda kaos karmaşa olurdu.
işte en basitinden falan yarde sigara içilmez diye bir kuralı ihlal ettiğimizde dahi bir karmaşa oluyorsa gerisini siz düşünün...
sophie
Üye
Üye

Mesaj gönderen sophie »

bu konuda macavalesi9 a katılmamak elde değil arkadaşlar.bir dünya düşünün ki hiçbir kural yok ve o ortamda oluşacak karmaşayı da düşünün lütfen.evet elbette her kural gerekli değil ama bence başka insanların özgürlüklerini,bu sınırları koruyan kurallara da ihtiyacımız var.bu bir gerçek
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Kurallar suç işlemenin başlıca nedeni mi oluyor ne?Dersten kaçan öğrenci sırf bu kurallar yüzünden mi kaçıyor,ya da bir çocuk sigara içmesi yasak olduğu için mi sigara içmeye başlıyor?Bu sorulara verilen bütün cevaplar hayır olmaz herhalde :idea:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

birileri tarafından doğru olmayan şekillerde yönetildiğimiz çok doğru,ama bu kuralların olmaması gerektiğini göstermez.Kurallar birşeylerin yolunda gitmesi içindir,eğer bunu başaramıyorsa yenileri ve daha etkinleriyle değiştirilmelidir.Bu da bildiğimiz gibi evrim ve devrim olmak üzere 2 şekilde karşımıza çıkıyor.Evrim zamana yayılarak uygulanan köklü değişiklik iken devrim birden bire varolan düzeni değiştirmektir.Hangisinin daha yararlı olacağı tartışılır ama mevcut düzenin yeterli olmadığı bir gerçek.Ama belki de asıl problem Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin bir daha gelmeyeceği ve korkarım bu düzenin böyle sürüp gideceği
marziye
Üye
Üye
İsim: marziye

Mesaj gönderen marziye »

kurallar varken hiçbirşey yolunda gitmezken onların olmamasını istemek intihardır..kuralsız toplumun çıkarabileceği zorlukların başlıklarını ve alt dallarını düşünün lütfen!!
kurallar gerekli bence, yalnız onların sertlik derecelerinin ayarlı olmasını istemek gerek...
yine emreye katılıyorum atatürk gibi bir lider yokkk kangren olmuş bir toplum var artık kesip atsak da ki bu mümkün değil öyle yada böyle kurtuluş yok
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Kurallar..Kurallar kışkırtır,bu bir gerçektir ve kimsenin inkar edebileceğini sanmıyorum..Kişilik gelişimini ve bireysel iradeyi kısıtlar,köreltir hatta öldürür..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Fulyacığım haklısın sana katılıyorum kurallar kışkırtır ancak bir de şu var ki o kuralların ne kadarına uyabileceğini tartabilirsen senin gerçek kişiliğini bulmana yardımcı olur
nilay_14
Üye
Üye
İsim: Nilay

Mesaj gönderen nilay_14 »

cmrts'ye katılıyorum abartıya kaçmadığı sürece kuralları ve prensipleri severim,gereklidir bence.