Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

merhaba aşk!

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

İlse bu sorunun cevabını dünyada verebilen insan yok henüz. Yani neden bitiyo bilinmiyor ama belli bir süreden sonra yerini başka şeylere bırakıyor işte. Benim şahsi fikrim aşkın hiç bitmemesi için mutlaka ayrılıkların olması gerektiği. İnsan doğası gereği sürekli sahip olduğu şeylerin kıymetini bilemiyor.
Ayrıca bu konunun da bu forum dışına taşınması taraftarıyım.Konu güzel ama yer seçimi yanlış. Bilmem sesim yukarılara duyuluyor mudur? :)
ZESİL

Mesaj gönderen ZESİL »

ŞİDİLERDE İLSENİN DE DEDİĞİ GİBİ AŞKI BİR ARAÇ OLARAK KULLANIYOR YENİ NESİL.
YENİ NESİL DİYORUM BENDE İÇİNDE YİM BELKİ AMA AŞKIN DAHA NE OLDUĞUNU BİLMEDEN 2 - 3 GÜNLÜK HEYCAN İÇİN HARCIYOR GENÇLERİMİZ....
HANİ O ANNE BABALARIMIZIN GENÇLİKLERİNDE YAŞADIKLARI O GÜZEL AŞKLAR NEDRDE BENCE GERÇ AŞK OYDU....
HANİ SIRF GÖREBİLMEK İÇİN DEFALARCA PENCERENİN ÖNÜNDEN GEÇEN
GÖRSE BİLE SADECE BAKABİLEN ÇEKİNEREK....
BİR KELİME DAHİ KONUŞAMADAN AŞKIN ÇİNE DÜŞEN...
NERDE BÖYLE AŞKLAR İŞTE BÖYLE BİR AŞKIN PEŞİNDEYİM YILLARDIR..
BELKİ BABAM GİBİ BİRİNİ BEKLİYORUM AŞKI GERÇEKTEN BİLEN.....
valjan
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen valjan »

aşkın olmadığını biliyorum...
keşke herkes bilse...
inanmayan mecnunun leylaya aşkını araştırsın..
fuzuliden ama....
insatiablelover1

Mesaj gönderen insatiablelover1 »

Aşk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, unutulmayacak kadar derin, umulmayacak kadar yakın, tek başına yaşanmayacak kadar takımdır...
aksel

Mesaj gönderen aksel »

aşk koşulsuz olmalıdır. aslında olmadıdır ifadesi yanlış. aşk gerçekten aşk ise koşulsuzdur zaten. ayrılmak, aldatılmak, ve benzeri şeylerden etkilenmez aşk. biz etkilendiğimizi sanırız aslında başka yönlerimiz bu acıları çeker, aşk sonsuza kadar kalır. başka birine aynı şekilde aşık olsak ta önceki hep bizimledir.
melissa__

Re: slm

Mesaj gönderen melissa__ »

ilse yazdı:sa ben ömürboyu aşk istiyorum.. aşk evlenince yok oluyo peki bu nere gidiyo... düşünceler değişmiyosa aşkın devam etmesi gerekmez mi yoksa aşk karşı cins olduğu için mi olunuyo??? sahip olunca neden bitiyoo... peki gerçek aşk nerde???
güzel bi paradoksa değinmişsin ilse.
evlenince yada sahip olunca bazı şeyler alışkanlığa dönüştüğü için aşk bitiyo deniyo,ama bence sadece dönüşüyo
şöyle düşünüyorum;aşık olmak benim için şudur:heyecan...onu görceğimi düşünmek bile bana heyecan verir,belki bi 10 snlik bi görüşme ümidim varsa o an için yaşarım!ki çoğumuz için benzer şeyler ifade eder aşk!ama evlendiğini düşün o insanla,evlenene kadar ki hatta evlendikten belli bi zaman sonra bile uğruna nefes aldığın kişiyle bi ömrü paylaşcak olmak,sabah aynı yatakta uyancağını düşünmek,onu özlediğinde sadece elini uzatman gerektiğini bilmek bile insanı çıldırtır mutluluktan,ama burdan bakınca!atıyorum 10 yıllık evli bi çifti düşün,eşiyle sabah aynı yatakta uyancağını düşünmek adama niye heyecan versin ki o bunu zaten 3650 gündür her sabah yapıyo!
bahsettiğin gerçek aşk ta işte burda devreye giriyo,önemli olan aşkın ne kadar sürdüğü değil,nelere dönüştüğüdür!birimiz yukarda sevgiden bahsetmiş,aşkın sevgiye dönüşmesinden...çok da güsel bi noktaya değinmiş çünkü aslolanda bu!aşkı,yani içimizdeki sevgi+heyecan=adrenalin diye tanımlıyorum ben aşkı,sevgiyi koruyarak dönüştürmek,saygıya dönüştürmek,paylaşıma dönüştürmek...
aşk kaybolsun boşver,nolcak ki giden sadece biraz fazla kalp atışı
önemli olan geriye kalan
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

Bugün televizyonda gördüm. İçim burkuldu. Seksen küsür yaşında bir amca eşi bir kaç sene evvel 62 yıllık evliliklerinden sonra vefat etmiş. Ondan bahsederken gözleri doldu. 62 yıl dilekolay. Nasıl bir aşkla evlenmişler kimbilir. Onca yıldan sonra adını anarken bile gözlerinde o kıvılcım vardı.
En önemli şeyi başarmışlar sevgilerini,saygılarını kaybetmemişler. Herkesin başarması gereken şeyi yani. Bence bu bir yerde ömürboyu aşk oluyor.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Çoğumuzun anne-babası bunu başaramıyor. Çevremizdeki koca çınarlarla bir konuşsak onların hikayelerini dinlesek...onca yıla rağmen gözlerindeki o ışıltı nasıl sönmüyor öğrenebilsek belki bizlerde onlar gibi yapabiliriz. belki de yetiştirdiğimiz nesillere bu önemli ayrıntıları aktarabiliriz. İşte o zaman evlilikler aşksız kalmaz.
burrrcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen burrrcu »

aşkın varolduğuna eminim o bir yerlerde masumca saklanmış ve sahibinin onu farkedebilmesini bekler.onun varlığını kabul etmeyen sevgi yoksunu insanlarında güzel hisleri hiç tadmamıs geri tepmiş olduğunu düşünüyorum.aşkın yaşı zamanı yoktur mutluluk gibi heryerdedir önemli olan onu görmeyi bilebilmektir............
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Re: merhaba aşk!

Mesaj gönderen ponnik »

hiç bulamadığım ve artık aramaktan yorulduğum duygu
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

acısını, tatlısından daha çok tattığım duygu :)
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

yorum yook! çünkü kalpte daha bu duygu yok...
sinan abicim..atlattın sayılır büyük bir bölümünü..umutlar tükenmedikçe insanlar da aşk da tükenmiyor görüyorsun.bundan sonra aşkın tatlı yönünü tatman dileğiyle...acısını da tadarsan yanında olsun...
SevGi

Mesaj gönderen SevGi »

Aşk diye bir şey yok,heves var..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

bence tatmamışsın :?
~
ansızın gelecek gibisin..
SevGi

Mesaj gönderen SevGi »

olabilir,bilmiyorum..belki de..neyse bilmiyorum kafam allak pullak oldu..