Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Microsoft Vista'nın Son Test Versiyonunu Dağıtıyor

Bilim - teknoloji haberleri, makaleleri ve ilgilileri...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Microsoft Vista'nın Son Test Versiyonunu Dağıtıyor

Mesaj gönderen Bugfixed »

Microsoft geçtiğimiz cuma, yayın öncesi son test olması beklenen Windows Vista Release Candidate 2 (RC2)'yi yayınladı.

Microsoft RC2'nin yayınını duyurduğu açıklamasında:

Her zaman söylediğimiz gibi, Windows Vista'nın geliştirme çalışmaları başladığından bu yana, ilk önceliğimiz ürünün kalitesi oldu. Microsoft büyük hacimli müşterilerine kasım 2006 ve halka ocak 2007'de sunulmak üzere çalışmalar sürüyor.

Microsoft, RC2'yi, daha önceki RC1 kadar geniş bir kitleye dağıtmayı düşünmüyor. Bunun yerine, belirli sayıdaki müşterilere dağıtılacak.

RC2, RC1 testinden gelen müşteri düşüncelerine göre düzenlendi. Microsoft şu anda Vista'yı yağlama, cilalama evresinde. Microsoft Vista'yı, özellikle kurumsal müşterilerine verdiği sözü yerine getirerek yılbaşından önce yetiştirmek istiyor.

Ancak Vista'nın dağıtım tarihi hala belirsiz. Gartner bir kaç kez Vista'nın mayıs 2007'ye kadar gecikebileceği tahminini açıkladı. Gartner neden olarak, teknik nedenler ya da Avrupa Birliği sorunlarını gösteriyor.

Başkan Steve Ballmer bile, mayısa kadar gecikme olup olmayacağı konusunda kararsız gözüküyor.

Perşembe günü, Goldman Sachs analisti Rick Sherlund da RC2'nin yayını konusunda tahminlerini bildirdi. Sherlund işletim sisteminin PC üreticilerine kasım ve tüketicilerine ocak 2007'de ulaşabileceğine ikna olduğunu söyledi.
Haber: turk.internet.com
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

Abi kaçtane hatası varmış bellimi acaba xp'nin bilindiği gibi halen yamaları çıkmakta ve bir türlü kapatılamamakta malesef ki..... :twisted:
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

sıfır açık zaten imkansızdır :)

önemli olan işte kullanıcıyı mağdur etmeyecek kadar fixleyebilmek
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

CSS 3 desteği istiyoruuz ie7 de :)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Re: Microsoft Vista'nın Son Test Versiyonunu Dağıtıyor

Mesaj gönderen Adventureman »

Microsoft Türkiye ofisi, 30 Ocak günü tüm dünyayla aynı anda raflarda yerini alacak olan Vista paketlerin Türkiye fiyatlarını açıkladı. Windows Vista paketleri 65 dolar ile 400 dolar arasında satılırken, 2007 Office 150 dolar ile 500 dolar arasında satışa çıkacakmış.
En kederli yıldız kayarken dilek tutmuşum...
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

sanırım bu dağıtılan 4. test versiyonu :)
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Açıksız, bugsız yazılım görmedim daha ben. Yaklaşık 1,5 aydır IE 7.0 ING kullanıyorum. İlk yaması yayınladı bile. Ve inanılmaz hatalarla dolu. Önceden girdiğim şimdi giremediğim siteler var. Firefox'la giriyorum ancak. Ve bazı sitelerde işlemciye öyle bir yükleniyor ki; laptopun fan sesi tavana vuruyor. Sonra da hatalar zinciri ve IE iptal. Format, yeniden yükleme ve sonuç bir süre sonra aynı. Masa üstü PC'de de aynı problem. Firefox 2.0 gibisi yok galiba.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

serkan abi türkçe stable versiyonu çıkmış indirebilirsin.

microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=9AE91EBE-3385-447C-8A30-081805B2F90B

ben de ilk betadan beri ie7 kullanıyorum. evet bilgisayarı kastığı doğru. ama alışınca da ie6 ya downgrade yapmak içimden gelmiyor :)
~
ansızın gelecek gibisin..
Kullanıcı avatarı
sehrikalp
Admin
Admin
İsim: Serkan

Mesaj gönderen sehrikalp »

Dizüstü İngilizce olduğu için oraya zaten yüklü de, masaüstü için Türkçe'yi yükleyeyim. Çıktığını duymamıştım. Gerçekten de IE6 çekilmez IE7'den sonra.