Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Mısır Piramitleri

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

NIL NEHRI COK BUYUK AYNI ZAMANDA OLDUKCA GENIS VE ICINDE BIR TARIH BARINDIRAN HARIKA BIR DOGA OLAYI ....SORDUGUN SORUYU DEGISTIRELIM ISTERSEN ONU SOYLE YAPALIM NIL NEHRINDEN PRAMITLERE NE KADAR ZAMANDA GIDILIR ?? NIL NEHRI CAIRO LIMANI (KAHIRE LIMANI) NDAN YAKLASIK ARAC ILE 30 DAKIKA SURUYOR ...PRAMITLER KAHIRENIN BIRAZ DISINDA VE COK IYI KORUNUYOR ...

NIL NEHRI TARIHI DEDIGIMDE AKLIMA YAPILAN SOMURGE SAVASLARI BUNUN SONUCUNDA ORDA HALKIN ISLAM YOLUNDA ILERLEYISI VE BU SOMURGELERE DUR DEMEK ICIN SIMDIKI YAPILARIN OLDUGU YER BASKENT CAIRO NUN YERINDE OLAN ÇOLUN ORTASINDA SUSUZ AC VERDIKLERI SAVAS AKLIMA GELIR ...NIL NEHRININ EN ONEMLI OZELLIGI ICINDE BINBIR CESIT BALIGIN BULUNMASI VE AYNI ZAMANDA INANILMAZ BIR MERCAN ZENGINLIGINE SAHIP OLMASIDIR ...BEN ORDA DENIZE GIRDIGIMDE AYAGIMA CARPAN BALIK SUZGECLERI ONCE BENI KORKTMUS AMA SONRA COK HEYECEN VERMISTI...VE EN GUZEL SEY MERCANLARA DOKUNULMAMASI VE BALIK TUTMANIN YASAK OLMASI DIR ....BUDA O HALKIN TARIHINE NASIL SAHIP CIKTIGININ BIR GOSTERGESI DEGILMIDIR ....

BU ARADA BEN SUAN INGILTEREDEYIM VE BURDA CALISIYORUM AMA MISIR A GIDERSEM MUHAKKAK KI BENI BULURSUNUZ ....SADECE BURAYA YAZMANIZ YETER .....
Kullanıcı avatarı
Gülce
Takımdan
Takımdan
İsim: Ebru

Mesaj gönderen Gülce »

TEŞEKKÜR EDERİM.BÖYLE BİŞİ GERÇEK OLURSA SİZİ BULURUM.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

kardeşim dj_ets mısırda buluşalım en kısa zamanda ok mi ? :twisted:
dj_ets

Mesaj gönderen dj_ets »

SU ARALAR OLMAZ KARDESIM CUNKU BU ARALAR RUSYA YA GITMEM GEREKIYOR ...ORDA BIRAZ KALMAM GEREKIYO R...AMA GIDERSEM MUHAKKAK KI BURAYA YAZICAM VE TABI KI SENINLE BULUSMAK ISTERIM ... :lol:
Kullanıcı avatarı
Gülce
Takımdan
Takımdan
İsim: Ebru

Mesaj gönderen Gülce »

HHHIII
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

ebru. SANA DEĞİL BEE O YUKARDAKİ MESAJ.
bedih e yazmış.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
onurx92

Mesaj gönderen onurx92 »

enteresan! :?
pinkdreams

Mesaj gönderen pinkdreams »

piramitlerin sırrı herhalde asırlar geçse de çözülemeyecek..
herbirisinin apayrı gizemi var ve her biri ayrı şaheser. öylesine güzellerki. gidip görme fırsatım olmadı ama internet aracılığıyla inceledim bazılarını. insanın hayran kalmaması elde değil.
inşallah bir gün mısıra gidip hayran olduğum piramitleri görücem. özellikle RAMSES in biricik eşi NEFERTARİ ye yaptırdığı tapınağı görmeyi çok istiyorum :)
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Re: Mısır Piramitleri

Mesaj gönderen ponnik »

planlarım arasında yazın mısıra gitmek var umarım planlarım suya düşmez :?
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Evet ya bende en çok MISIRı görmek istiyorum..Gizem hep çekmiştir zaten beni..
ensar

Mesaj gönderen ensar »

Oldum olası sevmişimdir ve hayranlık duymuşumdur ! =) VE Onu inşaa eden insanlara da acımışımdır tanesi 20 ton :?
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

en çok görmek istediğim yerlerin başında geliyor..Nasip olabilecek mi acaba??..
violet
Üye
Üye

Mesaj gönderen violet »

benimde hep ilgimi çekmiştir. görmek isterim :roll:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

ya bazen düşünüyorum da eski insanlar hep birşeyler yokken onları bulmuşlar icat etmişler.biz ise o eski şeyleri sadece geliştiriyoruz tuhaf değil mi sizcede
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

tuhaf değil aslında bakarsan yeni yeni birtakım ürünler ortaya çıkıyor ama tabiki gelişme hızına yetişemiyor yeni ürünler