Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Mısır Piramitleri

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Re: Mısır Piramitleri

Mesaj gönderen picasso »

yapıldığı zaman sanırım köleciliğin revaçta olduğu yılardı...
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Bunların insan gücü ile yapılamayacağını ve dolayısı ile uzaylıların yapmış olduğu düşüncesinde olanlar varmış arkadaşlar.. :D
EndlessBliss
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: Esin

Mesaj gönderen EndlessBliss »

ben hiç bir zaman inanmadım piramitleri insanoğlunun yapmış olacağına.bundan seneler önce bir makalede okumuştum,piramitlerin yapımında kullanıla taşlar piramitlerin inşa edildiği yerde bulunan taşlar değilmiş ve bulunmamış da.insan oğlu onca ağırlıktaki taşları nasıl taşımış da onlar dehşet bir matematik ve fizikle üst üste dizip de inşa edebilmiş?çok gizemli yanları var piramitlerin;içerisinde radyasyon bulunması,senede sadece iki kez güneş ışınlarını alması vs.. çok ilginçtir.benim aklım ermiyor bunları çözmeye. bir belgeselde izlemiştim birkaç bilim adamı dünyadışından destekle piramitlerin inşa edilmiş olabileceğini iddia ediyordu.o zamanlar insanoğlu matematik,fizik,astronomide ne kadar ileriydi bilemem;fakat bu iddia beni çok düşündürdü ve ''neden olmasın?'' dedirtiyor.Nasa bundan birkaç sene evvelinde uzaylılarla irtibata geçtiğini açıklamıştı haberiniz var mıdır bilemem ama nasa'dan gelen açıklama şöyleydi: '' İrtibata geçtik ve şok olduk,uzayda yaşayan varlıklar bizleri daha taş devrindeki insanlar gibi aciz ve cahil görüyorlarmış.''Bizler şu anki teknolojimizle taş devrinde tekerlek yapmakla uğraşan insanlara şimdi nasıl bakıyorsak onlar da bize öyle bakıyormuş! bizden çok uzaklar mekan olarak evet;ama onlar da bizden çok ileridelermiş.bunlar şahsi düşüncelerim değil,yazdıklarımı belgesellerde izledim,makalelerde okudum.insanın aklını düşünmeye zorlayan bilgiler bunlar.