Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

MUTLAKA OKUYUN!!! EFLATUN ÇOK İYİ DEMİŞ

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
gece_kusu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen gece_kusu »

gercekten çok doğru. ee adam koskoca filozof .hayatı çözmüş yani :)
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Doğru söylemiş fakat bunu kim düşünecekki ....????????
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

Söyleyene de getirene de COK TESEKKÜRLER :D
onuncuayinonuncugunu
Üye
Üye

Mesaj gönderen onuncuayinonuncugunu »

Hele bu kapitalizmde istememek(en az şeye ihtiyac duymak) sizi özgür yapar. Platon ta o zamandan gormus mu ne! Yoksa insanlık değiştiğini zannediyor da gerçekten değişmiyor mu?
sheriff
Üye
Üye

Mesaj gönderen sheriff »

gerçekten çok veciz bir anlatım olmuş.
ama bunu kime söylesek "evet çok haklı söylemiş" diyecektir. Fakat hemen ardından savaşırcasına hayatına geri dönecektir.
İnsanların hırsı bu hayatı delicesine bir yarışa çevirmiş. yazık :( :(
nadas38
Üye
Üye

Mesaj gönderen nadas38 »

çok güzel bir söz. ama anlayana hayatta çok şey kazananda kazanmayanda ölümden ötesine götüremiyor. o halde kısa ömrümüzü dolu dolu yaşayıp iyi işler yapalım bize faydalı olanı yapalım. insanlara faydalı olalım. boş işler peşinde koşmayalım diyorum yani bence..
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

çok doğru söylemiş.Kendin pay çıkarmalı herv insan bu cümlelerden.
dengesiz28
Üye
Üye

Mesaj gönderen dengesiz28 »

bU EFLATUN ZEKİ ADAM YAA.. :lol:
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

nemenem sözlerdir...bişilerin farkında olabilmek için,birilerinin altında imzasının oldugu,gaz moleküllü cümleler ''özlü sözler'' kişinin gıyabında;waayy beaa adam ne laf etmis,bunu nasıl göremedim...ewet ewet budur!gibi o an ki psikolojik ihtiyac için yesil recetelerden öte degildir...sanki olay bitince sözü hatırlayan var...hayatı boyunca benzeşigi söz konusu olmasın bak bi daha hatırlıyomu!tıpkı simdi benim bi nane imis gibi yazmama takabül eder...yani bi gün birisi oku sa bunu ''hakkett bea'' dese ne olur ki...adam o an demiş...on yıl sonra baska bişi hissedecek...bi özlü söz de ben yazayım buyurunuz...hayat teori degil,pratik dir efenim...teoriyle yol gecen;hayyy'din gecti de yarasız izsiz darbesiz olduu!burnu bilem kanamadı üstadım!kibin mevzuatlar mümkün degildir...
bunların hepsi...mubalasız,baba sı ölmüs bi adam a...
- üzülme ölenle ölünmez, o seni mutlu görmek isterdi..güclü olmalısın..hayata tutunmalısın,gibi hava civa manasız anlam bütünlükleri,vesaireleri eylemekden baska birşey degildir...bu dir eki bile kendisini çürütür....
hangimiz özlü sözler yada,ortalık da ki felsefe psikoloji insanoglu&kızlarını okuyup da yara almadık...o kadar biliyoduk daa,yazmıs iste okudun,biliyosun artık;eee prinç tanesi yol mu aldık...zarar görmedik mi?
hal karsısında;durunuz!konu hakkında felsefeci emmi bunu demiş di;okudum ben biliyorum...korunaklıyım zarara duyarsızım!kılımı bilem incitemedin!acıma dı ki acıma dı ki! midir?
herbiri en kötü durumdan sonra ki iyimser polyanna bakış acılarından baska nedir?ama n'apalım elimizde bu var...zararın neresinden viraj olayı..ne mil ne balans ne de tekerlek kalmısdır oysa ki...buyursun yol aldım diyen ademoglu beni ikna etsin...hanginiz geçmiş de gercekden hissettiginiz varolusunuzdan kaynaklı iyimser duyularınıza hala rafine siniz?herhangi bir konuda kime sorsam şimdi;artık bu konuda böyle yapmıyorum,düsünmüyorum,biraz da onlar üzülsün degirmeni cevirir..hepiniz hepimiz...yara alıyorsunuz..gemi batıyor...hem ben kimim ki ahkam kesiyorum!eflatun olsam misal,söz üm kaile alınırmıydı...alınsa ne olur du...sana faidesi nedir?ben bunu dedim de gemi jilet mi!bögrümü su basmaz mı!
burada olumsuzluklar muamması bişi mişim gibi de sonuclanmasın....hem onları yazanlar da bunu hisset i merak eylenmesin....üç kurusluk aklımızla herbiseye mana yükleyip bişiler oluyor sandık...sanıyoruz..sanıcazz...bana öyle bir beyin söyleyin ki tepem takla(k) olsun...hem onu söyleyen beyin içinizi acıtan kemiren sizi yok eden bir duyguyu sizin hissettiginiz gibi hissetmis yasamıs olsun da öyle vecibelerde bulunsun....eflatun;aristo buscalia,freud..aklıma gelen gelmeyen gençligi heba eden bütün emmilere slm. olsun...aklıma geliverdi..buraya en yakısanı alpacino demiş di bi film inde :)
-ne kadar az biliyosun o kadar mutlusun...afiyet olsun efenim...hani mavi göl hesabı...düs kardesim ıssız bi ada ya...al sana huzur...yanına da bi tek daha senden...oohh ne ala memleket...dahaa ne istersin...büyü ora da öl...
efenim,bundan mütevellit...
büyüyünce hepsi gecer...iyimserlik,pozitif ve ögrenme kültüre devam...yoksa nasıl yasardık degil mi?yasıyorsak?hem aynaya bakınca kendimizi begenmesek....?
dedim ya büyüyünce hepsi gecer...
bak yine laf ettim...siz kail e almayınız...anlaşılmayı da beklemiyorum keza...nasılsa hissetiginiz gün anlayacaksınız...henüz erken olabilir...siz bana bakmayınız...
''deli sacması'' dedigim,kuzum...
elifelifim
Üye
Üye

Mesaj gönderen elifelifim »

salkim söğüt sen kimsin?seni inan daha yakindan tanimak istiyorum.edebiyat öğretmeni filan misin?yanliş anlama sadece merak ettim.kusurada bakma.cevap vermeyede bilirisn.ama yazilarin gerçekten ilginç ve üşenmeden yazdiğina göre yazmayi seviyorsun.bende yazarim ama senin gibi değil.yazarak bi şeyleri anlatan içini döken insanlarida severim.merakim o yüzdendir.tekrar kusurabakma.
salkimsogut

Mesaj gönderen salkimsogut »

;)
xpapatyax
Üye
Üye
İsim: dilek

Re: MUTLAKA OKUYUN!!! EFLATUN ÇOK İYİ DEMİŞ

Mesaj gönderen xpapatyax »

Nefes aldığımız sürece istekler ve hayaller devam ediyorsa eğer,her elde edişin ardından önemini yitiriyor artık o deli gibi istenen emel.Ardından yenisi alıyor yerini ve elde edinceye kadar geçen süredeki istek, heyecan ve tutku.Elde ediş aşamasındaki ümit etmek,arzulamak,iç kıpırtılarını yaşama isteği hep yine yeni başlayışlar getirecek hiç şüphe yok.İsteklerin bittiği yer bizim bittiğimiz yerde bitecek ,arayışta tabiiki.
menoktadenokta
Üye
Üye
İsim: MeHMeT

MUTLAKA OKUYUN!!! EFLATUN ÇOK İYİ DEMİŞ

Mesaj gönderen menoktadenokta »

o an aklına gelmiş ve söylemiş. güzelde söylemiş saygı duymak gerekir. salkımsöğüt sanki söylenen sözlerin anlamsızca abartıldığını ve büyütüldüğünü savunuyor. haklı da, günümüzde o kadar çok şeyler abartılmaktaki örneğin her okulda 1 tane polat alemdar, 1 tane memati 1 tane dayı v.s var. ben lisede okurken 1999-2000 yıllarında deli yürek efsanesi vardı. belinde silahla okula gelenler palto giyip okula gelenler (anlamış değilim adana/ceyhan da kışlar palto giyilecek kadar soğuk geçmezdi ama giyerlerdi.) yani her okulun bir adet yusuf miroğlu'su vardı. günümüzdeki bukadar saçma şeyleri abartmaktansa söylenmiş güzel sözler abartılsın... ben hiç rahatsız olmuyorum...
Kullanıcı avatarı
Scream
Üye
Üye
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen Scream »

bu sözler konfiçyus e ait diye biliyorum ben
tayfun4
Üye
Üye
İsim: Tayfun

Mesaj gönderen tayfun4 »

baya hayat felsefesi olacak sözler bunlar yahu :D onca sıkıntıdan sonra dirilişim böyle iki çift lafla olur ya, anlamıyorum kendimi.