Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

neden feridun düzağaç??

Feridun Düzağaç Hakkında Sorulan Sorular, Bilgiler, Bildiriler, Konser Duyuruları, Biyografi, şarkı sözleri, albümler, incelemeler.. Feridun Düzağaç Biyografi! - Feridun Düzağaç Şarkı Sözleri!
sokaklardaevcil
Üye
Üye
İsim: Emre

Re: neden feridun düzağaç??

Mesaj gönderen sokaklardaevcil »

neden mi feridun düzağaç? cevabı çok basit.arkadaşlar şöyle bir bakalım etrafımıza bu müzik dünyasında ondan başka kim TİCARİ AMAÇ GÜTMEDEN albüm çıkatıyor.varsa bile bir elin 5 parmağını geçmez.keza,kim şarkılarında KEMAN ve GİTARI onun kadar iyi kullanabiliyor ve kim şarkılarında kendi yaşamını onun kadar güzel yansıtıyor.FERİDUN DÜZAĞAÇ sesiyle,hayata karşı duruşuyla,depresif haliyle,bazen neşesiyle,ağlaması,gülmesi ve sigarasıyla,şarkılarıyla ve ORKESTRASIYLA(TANER KELEŞ,ATA AKDAĞ,MERT ALKAYA,NAZLI BAŞAK,OYA ERKAYA AYMAN ve diğerleri...)herkesten farklı olduğu için bu siteye üye insanlar onu seçtiler. :wink:
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

çok güzel yazmışsın,elıne sağlık ,hele şu şarkılarda keman kullanma işine ben de katılıyorum,keman sesı öyle bir ses ki iyi kullanılmazsa sırıtır parçada,ama fd sarkılarında kemanı sarkıya yediriyorlar,sindiriyorlar.çok güzel ya evet..
sokaklardaevcil
Üye
Üye
İsim: Emre

Mesaj gönderen sokaklardaevcil »

evet gerçekten fd bunu iyi yapıyor.ben onu kemana olan aşkına bağlıyorum.bir konuşmasında kemana ve çello ya aşığım demişti sanırım. :wink:
kemanci
Üye
Üye
İsim: yelda

Mesaj gönderen kemanci »

öyle mı demiş :P ben de aşığım kemana :P ay ne çok ortak noktamız var :wink: :lol: ama arada bas gitar da çalmak istiyorum ya.ama bır de ona kalkışamam.keman yeterıne zorluyor.
Safkan
Üye
Üye
İsim: Şahika

Mesaj gönderen Safkan »

Çünkü onun farklı olduğu ayrımını yapabiliyorum.Çünkü bana verdikleri,yaşattıkları herşeyiyle....Sanatçı kimliği bir numara zatennnnnn
lost
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen lost »

çünkü insan olarak kalabilmiş nadir varlık..
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Mesaj gönderen cmrtsi »

yaptığı müziğin hakkını veren bir isim... bestesiyle, yazdığı sözleriyle, yorumuyla... kaliteli... :wink: şarkılarının insanın üstünde yarattığı etkiden hiç bahsetmeyeyim en iyisi, çünkü kelimeler yetmez.. :wink: kendimi şanslı görüyorum, ve burdaki herkes çok şanslı... feridun düzağaç dinleyip, kaliteli müziği bu boş müzik sektörü içinde farkettiğimiz için... :wink: ( şahsi düşüncem)
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Her şarkısında bir parça ben var..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

sebepsiz seviyorum , bana yakın sadece
fdmburcu
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen fdmburcu »

Daha iyisini bulamam ki. O benim severek dinlediğim tek sanatçı.Beni yansıtıyor ses tonuyla şarkı sözleriyle herşeyiyle.Belkide bu yüzden hergün dinliyorum.Hem de bıkmadan...
hale
Üye
Üye
İsim: Hale

Mesaj gönderen hale »

ben kendimi buluyorum onda..sarkı sözleri sanki benim için yazılmış..fd benm içimde saklı kalan,bir türlü dısarı cıkmaya cesaret edemeyen beni ortaya cıkarttı..ben nasıl onu secmiyim?nasıl dinlemiyim sarkılarını??o kadar huzurluyum ki..
cglsml
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen cglsml »

Feridun Düzağaç benim için herşey ya onun gibisi yok dünyada kişiliği olsun sanatçılığı olsun duruşu olsun 1 numara iyiki varsın FD...... :wink: :wink: :wink:
bluedeathdL
Üye
Üye

Mesaj gönderen bluedeathdL »

Her karmaşaya ayrı bir şarkısı var ve gerçekten şarkı sözleriyle,duruşuyla piyasadaki nadir kaliteli insanlardan.Feridun Düzağaç şarkıları bana hep bir sonbahar düşü renginde zamanları çağrıştırır ve ben o sonbaharı çok seviyorum.
SeLlOo
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen SeLlOo »

Feridun düzağaç sesi ve şarkılarıyla muhteşem bir insan bence.
floydian
Üye
Üye

Mesaj gönderen floydian »

Büyük usta Fikret Kızılok derki "Sanatçı; şarkılarını yazar, besteler, çalar,söyler."

Başka bir yerde de popülerlik için "Eğer albümlerim çok satmaya başlamışsa bir yerlerde hata yapmışım demektir." diyor.

Sanatçı tanımı bana büyük ustaların yanında Feridun abiyi de hatırlatıyor. Yine ustaların popüler kültürden uzak durma çabasını Feridun abide de yakalıyorum.

Şarkılarında dinleyicilerinin duygularına tercüman olmuyor. O sadece kendini, hissettiklerini anlatıyor. Bu da popüler olmak için değil, sadece kendini ifade etmek için sanatçı olduğunu gösteriyor

O tabiki de bir Kızılok, bir Ortaçgil, bir Alanson veya bir E. Koray olmayacak. Olması da gerekmiyor. Öyle olsaydı sadece bir tekrarcı olurdu heralde. Ama O Feridun Düzağaç.

Büyük ustaların çizdiği yolda kendi adıyla, kendi stiliyle ilerleyen biri.