okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
luce111
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 1
Kayıt: Salı, Ekim 14, 2008 12:39
İsim: FERİT
Konum: Ankara

okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen luce111 »

odtü fizik bölümündeyim isteyerek geldim ama yapacağım meslek bu değil.inşaat yada endüstri istiyorum...19 yaşında yım ve kendi isteğimle geldim bırakmak istiyorum ama aileme söyleyemiyorum kaç gündür derslerede girmiyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.. lütfen yardımedin......
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 1754
Kayıt: Salı, Şubat 12, 2008 17:06
İsim: SERAP
Konum: Trabzon

Re: okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen SERAPben »

Ferit bence en mantıklı yol ailenle konuşman.Öncelikle bir işi başarmak için o işi gerçekten severek ve benimseyerek yapılır ki başarı gelsin.Hem sen yapmak istediğim meslek bu değil diyorsun yani içine sinmemiş.Yaşın da pekala çok genç yani önünde uzun seneler var.Ama öncelikle doğru karar verdiğine inanıyorsan yani gerçekten bu yapacağın meslek değilse ailenle konuş derim, seni anlayacaklarını düşünüyorum.Başarılar dilerim...
paranoyak
Üye
Üye
Mesajlar: 78
Kayıt: Cumartesi, Ocak 26, 2008 18:17
İsim: burcu
Konum: Giresun

Re: okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen paranoyak »

Bende Serap'a katılıyorum eminim ki başarılı bir öğrencisin ve istediğin yeri kazanmak için çalışırsın bunları güzel tatlı bir dille anlat belki ilk başta kızabilirler billmiyorum ama senin mutlu olman için ne gerekiyorsa yaparlar onlar senin ailen destek olacaklardır ama tepki gösterirlerse onlara karşı gelme yumuşayacaklardır merak etme inşaallah kazanırsın ve sevdiğin mesleği yaparsın.
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
Mesajlar: 661
Kayıt: Salı, Şubat 14, 2006 16:17
İsim: Ahmet
Konum: İstanbul

Re: okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen pyrazine »

Ferit ne kadar oldu ki okula başlayalı? Hemen o işin sana göre olup olmadığını anlayamazsın ki! Kendine 1-2 sene süre ver. Elinde kazanılmış bir hak var. Yapmak istediğin işi garantileyinceye kadar şu ankini garantiye al; yapman gerekenin minimumunu yapmaya çalış.

Böyle durumlarla daha önce de karşılaştım. Ablam ilk seneyi ağlayarak bitirdi. En yakın arkadaşlarımdan biri de Fizik Öğretmenliği bölümündeydi ve o da bırakmak istiyordu. Sıla özlemi çekmek ve ortama alışmak bazen kolay olmayabiliyor. Bunun yanında dersler de zor olunca iyice çekilmez oluyor. Şimdi ikisi de okulu bitirdi ve işlerini severek yapıyorlar. Böyle ciddi bir karar vermeden önce seni gerçekten başka şeylerin etkileyip etkilemediğinden emin ol, duygusal davranma.

Bence ailene söylemekten de çekinme, çünkü onlar da senin iyiliğini isterler. En azından senin şu anki psikolojini anlayıp sana yardımcı olmaya çalışırlar.
menoktadenokta
Üye
Üye
Mesajlar: 521
Kayıt: Salı, Eylül 18, 2007 00:50
İsim: MeHMeT
Konum: Kocaeli

okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen menoktadenokta »

ben elektirk teknikeriyim ve mesleğimi sevmiyorum inaşaat sektöründe istemeyerek çalışıyorum bu sayede yeni iş teklifleri alıyorum inşaat dışında. bence fizik bölümünü bitir ve onun üzerinden sevdiğin meslklere yönel.
nill
Yeni Üye
Yeni Üye
Mesajlar: 9
Kayıt: Cuma, Ocak 2, 2009 12:15
İsim: nil
Konum: İstanbul

Re: okulu bırakacağımı aileme nasıl söyleyebilirim

Mesaj gönderen nill »

kararın kesinse geleceğini düşünmüyorsan lafı dolandırmanın bence manası yok