Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

PLOTONİK AŞK YAŞAYAN VARMI

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
nil...

Mesaj gönderen nil... »

Günümüz ilişkilerine bakarsak bence aşkın en güzeli plotonik olanıdır.sıkılmassın plotanik aşkından hep heyecanlıdır. Onun sana bi bakışı bi teşekkürü heyecanlandırır seni.Bana plotanik aşkla bağlanmış birisiyle denemeye kararverdim. Kısa bi süre sonra sıkıldım. Oda bunun farkındaydı ve bana ben bu aşkı yitirmemek için plotanik yaşamaya karar verdim bitirelim dedi. Hala bana aşıkmıdr bilmiyorum. Plotanik aşkı yaşamayan bence gerçek aşkın ne olduğunu farkında olamaz.
zagor001

Mesaj gönderen zagor001 »

ama hayatııım platoniik tipten kaybedioooorm :D
sunni_teneffus

Mesaj gönderen sunni_teneffus »

OLMAMAK MÜMKÜN MÜ :?:
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

aşkların en güzel türü belki de bu!
ancak farkında olmadan bu duyguyu hissettiğiniz insana maske takabilirsiniz kendi ellerinizle ve bu sizi çok üzebilir...
insanlara bakarken onların ruhlarını görebilmeniz dileğiyle onların gözlerinde...
dalton

Mesaj gönderen dalton »

afedersiniz bu bölüme şiir yazmayın denmiş ama platonik ya da karşılıksız aşkı bunun kadar güzel tanımlayan bir şiiri paylaşmadan edemedim...
...
seversin dünyayı doludizgin
ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istemezsin dünyadan
ama o senden ayrılacak
yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın da seni sevmesi şart mı?
yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
yahut hiç sevmeseydi
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden
... N.H.RAN
Lisedeki edebiyat öğretmenim Arif Hocam'a çok teşekkürler...
tarikbolat

Mesaj gönderen tarikbolat »

kanka o eskide kaldı platonikte olsa gercekte olsa bir sevgide yalan varsa o ne sevgi olur ne ask olur o sadece yalan olur platonik ask ya boşferin derim gercek olana bakalım ilahi aşkımıza nedersiniz :?:
s_girl
Üye
Üye

Mesaj gönderen s_girl »

ah o platoniklik yokmu nsl yaralar insanı sen onun için deli olurken uğrunda herşeyi göze alırken o senden bi haber duygularından bi haber söylersin anlamaz anlamak istemez kendi dünyanda yaşatırsın sonra göklere çıkartırsın elde ediim die herşeyi yaparsın oysaki o bir melek deildir işte bunu anladıında kahretsin dersen
hanifeugur

Mesaj gönderen hanifeugur »

Nerdeyse bütün aşklarım platonikti.Hatta az kalsın onlar yüzünden aşka olan inancımı kaybedecektim.Ama Allah'tan hala yerinde duruyor :D
Fairjudge

Mesaj gönderen Fairjudge »

Platonik aşk ha. Hayaller dünyasında yaşayacak kadar hayat acımasız ve hayal değil. Hayatın realiteleriyle hareket etmek en doğru olanıdır. :wink:
fotosentez

Mesaj gönderen fotosentez »

böyle düşünmek güzel tabii ki ama platonik aşkta diğer tüm aşk çeşitleri gibi gelirken sana sorup da kalbinden içeri girmiyo.yani sen istesende istemesende bu oluyo.bi gün sende yaşasan o zaman bu söylediklerinle ters düşüceksin ve ne demek istedik anlarsın.umarım yaşamazsın ama ben yaşadım biliorum tavsiye etmem.
Fairjudge

Valla elinde belli kriterlerin oldumu ve belli donelerle hareket ettin mi hiçbirşey olmaz. Lassa'ya güven gerisini merak etme sen. :D
fotosentez

hangi lassa yola mı çıkıoruz? :shock:
bi de hangi kriterlermiş bunlar söle bakiyim öğrenmek istiorum.lassaya güvenicem de sen bi açıkla :?
Fairjudge

Kriter mesela. Uzaktan sevmekle acı çekiyorsun ve acı çekmek hiç kimsenin hoşuna gitmek. Çünkü insan sevdiği insana dokunmak gezmek dolaşmak ve hissetmek ister. Bunları yapamacağı içinde acı çeker. Bunu bile bile neden platonik olsun ki en basit kriter bu. :wink:
fotosentez

iyi de bunu sen kontrol edemezsin ki ben de aşık oldum tamam yaşım 14 belki komik gelicek ama naapiim çok sevdim çok üzüldüm çok ağladım.o platonik olmadığını söylüyodu ama sonra bana beni sevmediğini söyledi.bu benim istediğim bişiy diildi.belkide söylediğin kreterleri taşımıyorumdur ha ne dersin? :roll: ben de isterdim platonik olmamasını ama elimden gelen hiç bişiy yok.platonik ne biliomsun yarın öbürgün birine aşık olursun o seni sevmez onu çok seversin uzaktan uzağa.dokunmak istersin.elin gitmez.çünkü bilirsin.o seni sevmiyo.onu zorlamak,canını acıtmak istemezsin.acından ölürsün belki ama kabul edersin platonik aşk kretere bağlı kalamaz diğer tüm aşklar gibi.
yani sen bi kızı görüp beğeniyosan ona beni sevme şansın varmı diye soruyosan kız hayır dediği zaman da iyi o zaman ben bu kıza aşık olmam diyosan zaten sen bil bu aşk diil.(erkekmişsin gibi konuştum ama cinsiyetini bilmiorum her neyse)aşk aniden gelir.insan bazen en olmadık kişiye aşık olur.aşk kontrol edilemez.sevgi kontrol edilir.hoşlanma kontrol edilir.beğenme kontrol edilir ama aşkı kontrol edebilen henüz görmedim.eğer bunu yapabiliosan ne mutlu sana zaten.
((((((((lassayı açıklicaktın hani))))))))))) :roll: :oops:
son-nefesim
Üye
Üye
Konum: Bir uçurumun kenarındayım...O kadar yokum ki; görmüyorlar...

Mesaj gönderen son-nefesim »

gerçekten bazen çok zor bir durum olabiliyor...ama hep platoniğiz farkında mısınız bilmem.hiç bir zaman dış görüntüye bakmadım ama bu insanları tamamiyle anladığım demek değilmiş.dış görünüşü nasıl olursa olsun bazıları çok kalp kırıyor.