Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

rock cuların arabesk söylemesi...

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

rock cuların arabesk söylemesi...

Mesaj gönderen seyytan »

rockcuların arabesk parcalarını arebeskçilerin rock parcalarını söylemesi ne kadar doğru sizce acaba arkadaslar....
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

selam

Mesaj gönderen hasta »

Bence hoş bişi değil hangi kategoride iyisen onu yapıcaksın :twisted:
bulgur
Üye
Üye
İsim: mesut

Mesaj gönderen bulgur »

COk sacma bence paramparca teo da güzel ama bende özledim ogüne harika yakıştı iyi iş cıkardı..AMA Herkez işini yapsın...
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

bence söyleyebilir.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
yagmurlar
Takımdan
Takımdan
İsim: Aslı

Mesaj gönderen yagmurlar »

Bence çok güzel oluyor.niye diye sorarsan gerçekten güzel seslendiriyorlar.özellikle rockçıların arabesk şarkıları yorumlamaları çok hoşuma gidiyor :)
Şayet güzel seslendiremeselerdi ve şarkının orjinalliği bozulsaydı ben de beğenmiyorum derdim...
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

orhan gencebay ilk dönemlerinde rock müzik yapıyordu erkin korayla beraber...
kendisinin ne derece hünerli parmakları olduğunu bilmeyen yoktur...
fazla suyunu çıkartmadan cover'lar yapılmalıdır bence...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

genel olarak gzl bir takım hareketli parcalar cıkıyor deme...
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

yeniden yorumlama işine karşıyım çünkü üretkenliği köreltiyo yani ben yeniden yorumu niye dinliyim istersem gider asıl yorumlayan kişiden dinlerim bu bağlamda yeniden yorumlama hele rockçıların arabesk şarkıları yeniden sölemesine karşıyım
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

tamam ama zomzeus arkadasım... tabii kii sarkıların ilk yorumu her zaman daha kaliteli ve gzldir ama unutulmus sarkıları söylemek te o sarkıları hatırlamak kadar gzl bir hareket olmalı diye düsünüyorum...
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

söylesinler bence. güzel oluyor. ama bence de suyunu çıkarmadan yapsınlar
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

seyytan yazdı:tamam ama zomzeus arkadasım... tabii kii sarkıların ilk yorumu her zaman daha kaliteli ve gzldir ama unutulmus sarkıları söylemek te o sarkıları hatırlamak kadar gzl bir hareket olmalı diye düsünüyorum...
herşeyin ilk hali güzeldir bakınız içilmemiş sigara , yeni doğmuş bebek , yeni servis yapılmış yoğurtlu iskender v.s. :!: :!:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

zomzeus yazdı:
seyytan yazdı:tamam ama zomzeus arkadasım... tabii kii sarkıların ilk yorumu her zaman daha kaliteli ve gzldir ama unutulmus sarkıları söylemek te o sarkıları hatırlamak kadar gzl bir hareket olmalı diye düsünüyorum...
herşeyin ilk hali güzeldir bakınız içilmemiş sigara , yeni doğmuş bebek , yeni servis yapılmış yoğurtlu iskender v.s. :!: :!:

tamam o na bir sey dediğim yok zaten... ama dusun sene bir kere ferdi tayfur un bende özledim sarkısını ogun sanlısoy iyiii yorumlamıs mı?? bence iyii bir yorum olmus.. :arrow:
Kullanıcı avatarı
emrepark
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen emrepark »

kimilerine göre müziğin evrenselliğine katkı,kimilerine göre absürtlüğün tavana vurması ama bence söyleyen sanatçının kalitesine de bağlı.Yani eğer rockçı onu tamamen saçma sapan bir moda sokuyorsa ben buna karşıyım arabeskçi için de geçerlidir aynısı.Ama herkes kendi kategorisindeki parçaları söylesin diemeyiz tabi ki,o zaman cover diye bi terim olmazdı müzikte
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

seyytan biz seninle anlaşamayacazz galiba şimdi tamam güzel yorumlamış ogün arkadaşımız o şarkıyı diycek laf yok ama benbim tercihim ( ki ferdi tayfuru dinlemem) şarkının ilk halinde kalması ayrıca bu arabesk şarkılarının yeniden yorumlanması olayı rock ın içine iyice arabeskiin entegre olmasını sağlıyo ki ben bunu istemem ( bknz ismail yk allah belanı versin) görüşlerim budur :shock:
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen seyytan »

zomzeus anlayamayacak bir konu değildi kii... sen rock un arabeslek sarkılarını sevmiyorsundur... ben seviyorumdur... butun mesele bu... ikincisi ise isamail yk kim yaa.. ben bu adamı tanımıyorum kiii:( ne ismail yk nede onun yaptıgı muzik beni ilgilendirmiyor zomzeus arkadasım... eger ornek vereceksen rock culardan veya rock grublarından ornek ver olurmu zomzeus rica ediyorum...