Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sadece Paylaşmak...

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Sadece Paylaşmak...

Mesaj gönderen lonely »

Şu an o kadar mutsuzum ki anlatamam. Birkaç saat önce kariyer anlamında olmak istediğim yerle ilgili araştırmalar yapıyordum.Daha öncekilerden bahsetmiyorum çünkü onlar bana hep umut vermişti bu sefer fena moralim bozuldu. Henüz üniversite bitmemiş,yeterliliklerim çalışmak istediğim meslek için az.
Araştırma yaptığım bir site de forumlar açılmış. Onları okurken "ben hiç birşey bilmiyormuşum" dedim kendi kendime
yaaa ben ne yapıcam ne olur sanki bir çıkış yolu bulsam da o yolda yılmadan ilerleyebilsem.gün geçtikçe umudumu yitiriyorum.
Bunları yazmamın nedeni sadece paylaşmaktı.
Umarım hiç kimse bu ve benzeri durumları yaşamaz.
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

Bu gerçekten de zor bir durum ama o forumda karşılaştıkların tamamen mükemmeli arama niteliğinde olan kuruluşlar ve soruları yanıtlayamaman da doğal,o soruları ancak mükemmel olan insanlar tam yanıtlar.Yalnız bilmedikleri bişey var dünyada mükemmel bir insan modeli yoktur.Boşuna kendini üzme bence..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

teşekkür ederim ama mükemmel olamasamda bir ucundan yakalamam lazım yoksa kendilerini bir takım vasıflarından dolayı mükemmel sayan insanlar hep benden önde olurlar. Benim de buna izin vermeye hiiiç niyetim yok.
fenoktagenokta

Mesaj gönderen fenoktagenokta »

üzülme ya lonely. bir üstat her konuda ümitvar olunuz demiştir. ve ben buna inan gerçekten kendine inanırsan olur.
dedetor
Üye
Üye
İsim: Sercan

Mesaj gönderen dedetor »

Ama mükemmeliği ararken daha da mutsuz olabilirsin.Bugün mükemmel olmaya çalışan insanların tamamı neredeyse hayattan bağlarını koparmış bir şekilde yaşıyorlar.Sabah akşam kavramlarını dahi karıştırıyorlar.Mutluluktan tamamen uzak bir hayat şekli bence..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

ben şimdiye kadar kendime hep inandım hala da inanıyorum. başarabileceğimden hiç kuşkum yok zaten ama biraz zaman alacak. sıkıntımın en büyük sebebi de bu. zaten epey zaman kaybettim biraz daha kaybetmek istemiyorum.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

dedetor yazdı:Ama mükemmeliği ararken daha da mutsuz olabilirsin.Bugün mükemmel olmaya çalışan insanların tamamı neredeyse hayattan bağlarını koparmış bir şekilde yaşıyorlar.Sabah akşam kavramlarını dahi karıştırıyorlar.Mutluluktan tamamen uzak bir hayat şekli bence..
Böyle insanların varlığından haberdarım. Benim gelmek istediğim nokta bu değil ki. Mükemmel olmaya endekslenmiş bir hayat bana hiçbir şey kazandırmaz. Bundan adım gibi eminim. Zaten önemli olan hayattan kopmadan, kimseyi ezmeden ve çevrendekileri kırmadan, onları ihmal etmeden birşeyleri başarabilmek.Ben olmak istediğim yere bu şekilde gelebilirsem o zaman gerçek mükemmelliği yakalamış olurum.
ZESİL

Mesaj gönderen ZESİL »

ŞÖYLE BİR OKUDUM DA YAZILANLARI MÜKEMMELLİK YAZILMIŞ ÇOĞU KEZ...
BENDE YAŞADIM BUNLARI HEMDE BİRTEK BUNLAR OLSA ODA İYİ....
DAHA YENİ GELDİM SON GÖRÜŞMEDEN
BİR HAFTADIR ANKARADAYDIM ÖZEL BİRŞİRKETE İŞ İÇİN GİTMİŞTİM AMA HERŞEYİN BİLGİYLE OLMADIĞINA ŞAHİT OLDUM....
ASLINDA BİR ORDA DEĞİLDİ TÜRKİYENİN DÖRT BİR TARAFINDA AYNISI GEÇERLİYDİ.YANİ SADECE BELLİ BİR OKULU BİTİRMEK YETMİYOR...
SONUÇTA BENDE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM VE BÖLÜMÜMLE İLGİLİ YERDE ÇALIŞMAK BENİMDE HAKKIM AMA BU İŞLER BÖYLE OLMUYOR VARSA İYİ BİR TORPİLİN İSTEDİĞİN YERDE OLURSUN...
OZAMAN O BAHSETTİĞİN SORULARI CVAPLAMAN O KADAR ÖNEMLİ DEĞİL...
AMA İLLADA KENDİM BİRYERLERE GELMEK İSTİRORUM DİYORSAN BOLCA ŞANSA İHTİYACIN VAR...
BENDE ŞANSIMIN DÖNMESİNİ BEKLİYORUM...
UMARIM BİRGÜN HEPİMİZ HAKETTİĞİMİZ YERLERDE OLURUZ
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Ahh şu torpil olayı varya yiyip bitiriyor insanı. Emek vermişsin,senelerce çabalamışsın sonunda tamam diyorsun artık hasat zamanı emeklerimin karşılığını alabileceğim. pat birisi önüne geçiyor. yüksek okul mezunu değil, yüksek torpil kurulunu geçmiş hanımefendi / beyefendi. Ben de çok karşılaştım bu gibi durumlarla. İnsanın acayip morali bozuluyor. İstesem bende bulurum torpil ama o iş başkasının hakkı iken ben niye onun hakkını zaptedeyim ki. Umarım hepimiz istediğimiz yerlere geliriz. Şansın bol olsun arkadaş.
ZESİL

Mesaj gönderen ZESİL »

HAKLISIN ARKADAŞIM VE TEŞEKKÜRLER İYİ DİLEKLERİN İÇİN YALNIZ HANİ DİYORUZ YA TORPİLLE HAK YENİYOR DİYE UNUTMAYALIM Kİ TÜRKİYEDE YAŞIYORUZ....NASILKİ KORSANIN ÖNÜNE GEÇEMİYORUZ TORPİLİNDE ÖNÜNE GEÇEMEYİZ.....ASLINDA HERŞEY BİZLERİN ELİNDE LAKİN BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER...........
insatiablelover1

Mesaj gönderen insatiablelover1 »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Zesil merhaba bak ne anlatacağım. Geçtiğimiz günlerde beraber eğitim aldığımız bir arkadaşımla karşılaştım. Bana işe girdiğini anlattı.Hemde çok iyi bir iş. Kendisi matematik, muhasebe gibi konularda çok zayıf. Ama girdiği iş bunların en üst seviyesi ile ilgili. Neyse işe torpille girmiş. İşinde gözüm yok sonuçta arkadaşım en iyi olmasını isterim ama onun olduğu yere gelebilmek için emek harcamış, yıllarca kafa patlatmış insanlar var. Ne acı bir durum.
Aklıma geldi ve seninle paylaşmak istedim. Kendine iyi bak arkadaşım
HY

Mesaj gönderen HY »

mrb
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

merhaba HY hoşgeldin
nehir