Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

SAGOPA KAJMER

Diğer sanatçılar... Konserleri, haberleri, incelemeleri...
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

bir pesimistin gözyaşları da çok güzeldir.çevremden aldığım tüm yorum,eleştiri ve görüşlerden biliyorum ki büyük bir kesimde rap sadece bir özentilik olarak anlaşılmakta.ama değil.bu bir sanat arkadaşlar.biz demiyoruz ki rap hızlı konuşmaktır.bu önerdiğimiz rapleri bir dinleyin en azından bizim için.inşallah beğenirsiniz.
mustafadilek
Üye
Üye

Mesaj gönderen mustafadilek »

evet güzel müzikleri var tavsiye ederim sagopa yı
cmrtsi
Üye
Üye
İsim: Aslı

Re: SAGOPA KAJMER

Mesaj gönderen cmrtsi »

"...dinlerken 'sago yine yapmış' diyeceksin..." ( terapi şarkısından)... :wink:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Şarkılarının sözleri çok güzel ve anlamlı..Pek sık olmasada seviyorum dinlemeyi ben..
violet
Üye
Üye

Mesaj gönderen violet »

rap hiç dinlemedim. açıkcası dinlemeyide düşünmüyorum :? .rap amerikan sokak müziğidir.rapçileride hiç anlamam zaten herşeye karşı çıkarlar ama kendi yaptıklarını görmezler :? .ayrıca şarkıların içi küfür dolu ve ben içi küfür dolu bi şarkıya sanat gözüyle bakıpta dinlemem.ceza konusuna gelince tam bir amerikan özentisi :evil: .
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

violet bende senin gibi düşünüyorum

amerikan özentisi...
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen benkisacafd »

violet ve ponnik ikinizde her ne kadar bu müzik tarzından hoşlanmasanız ve dinlemesenizde bu işi yapanlara ve dinleyenlere karşı yinede saygı duymalısınız bence.hem rap müzik türünü öyle bir iki kişiyle değerlendirmekle çok acımasızlık yapmış oluyorsunuz.sagopa kajmer cezadan daha farklı bir hitapla sesleniyor dinleyenlerine.küfür dolu olanlara gelince tamam bazılarında küfür var ama o kadar da aşırı değil.aksine bazı parçalarının sözleri gerçekten de çok anlamlı.amerikan sokak müziği deyipte bu müzik türünü dışlamayı uygun görmüyorum.ayrıca rapciler herşeye karşı da çıkmazlar.birz işte amerikan özentisi olduğu doğrudur ama söyleyin yani hangi müzik türü amerikan özentisi değildir ki pop,rock,rap,hip-hop..........bence rap rocka daha yakın duruyor.ben bunu bilir bunu söylerim........ :wink:
ponnik
Üye
Üye
İsim: Sonay

Mesaj gönderen ponnik »

evet burada herkes fikirlerini söylemekte özgür bence niye bu kadar kızdığını anlamadım dinlersin ya da dinlemezsin bu beni bağlamaz ama şöyle bir şey vardır:bir şeyi kendine uydurmak ya da ona uymak. rock mizği ya da pop müziğin Türkiye'deki yeri belli artık sanki bizden çıkmış birer müzik türüymüş gibi duruyorlar ama rap ya da hiphop müzik öyle durmuyor. Neden geliştirmek için bir şeyler yapılmıyor da aynen alınıp kullanılıyor ben de bunu anlamıyorum. tamam herkes birilerine özenir ama bu bir şeyi alıp da üzerine hiçbir şey eklemeden yapıldığında hem komik gözüküyor hem de tepki alıyor. yani sen 36 bedensindir ama dışarıda çok hoşuna giden bir kıyafet görürsün 40 bedendir kendine uyup uymadığına bakmadan alıp giyersin ve üzerinde ne kadar kötü durur bir düşün bu da bunun gibi bir şey bu müzik türü üzerlerinden düşüyor ama haberleri yok!!!
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

:) hayır kızmadım kendinize göre haklısınız tabikide...ama farklı bir yönden baksanız bir şey kaybetmessiniz dedim sadece.neyse kendiniz için en iyisini yine siz bilirsiniz sanırım... :roll:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

rap..ben dinlerim arkadaşlar.hemde çok severek.ama bazı kişileri.yani çok önyargılı olmayalım bence.her rap de her feat te küfür yok.hem sagopa kajmerin raplarinde öyle sözler var ki..günlük hayatta kullandığımız birçok sıradan kelimeye çok derin anlamlar yüklüyor..hem o rapin hızlı konuşmak olduğunu savunanlardan değil.raplarine önyargılı yaklaşmayıp bir kez dinlerseniz pesimistik rap yaptığını,söylenenleri anlamak için olsun,müziğide ön plana çıkarmak için olsun çok hızlı söylemediğini göreceksiniz.ayrıca cezaya yaptığınız yorumlarda sizler için doğru olabilir ama ben amerikada yapılan birşeyi getirip türkiyedede başlatmayı özentilik olarak görmüyorum.eğer bizim ülkemizdede buna saygı duyan,bu müzik türünü beğenen insanlar varsa bir yerden başlatmak lazım.o zaman rock da özentilik oluyor.biz sadece oturup türk halk müziği dinleyelim.bunlar benim fikirlerim tabii ki.sizinkilere de saygı duyuyorum.ama isterseniz bir dinleyin..
1-baytar
2-karabiber duası
3-karikatür komedya
4-kendime sarılır donarım
5-günlerim ağlak
küfür içermezler :) pesimistik raptirler..benim için çok güzeller...dinlemenizi tavsiye ederim.. :roll:
violet
Üye
Üye

Mesaj gönderen violet »

rap dinleyenlere hiçbir zaman tepki göstermedim.dediğim sadece şuki hiç rap dinlemedim dinlememde.ayrıca küfür küfürdür aşırısı hafifi olmaz.bi şarkının içinde küfürün işi ne ya :evil: sen orda duygularını mı anlatmaya çalışıyosun yoksa birilerine dümdüz gitmeyemi çalışıyosun :evil: toplumsal sorunlara şunlara bunlara karşı çıkıyolarda kendilerini görmüyolar nedense.ilk olarak kendi şarkıları küfür dolu be :evil: toplumu oluşturanda bireydir başta kendilerini düzeltmeye çalışsınlar .bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :!:

ayrıca rap dinlerken ben hiç bişey anlamıyorum açıkcası :lol: anlamadığım bişeyi ne amaçla dinliyeyimki.

ayrıca rapin rock la kesinlikle alakası yoktur.bende bunu bilir bunu söylerim.
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Önemli olan Türkiye'de yapilması değilmi...?
violet
Üye
Üye

Mesaj gönderen violet »

ayrıca cezaya yaptığınız yorumlarda sizler için doğru olabilir ama ben amerikada yapılan birşeyi getirip türkiyedede başlatmayı özentilik olarak görmüyorum.eğer bizim ülkemizdede buna saygı duyan,bu müzik türünü beğenen insanlar varsa bir yerden başlatmak lazım.o zaman rock da özentilik oluyor* sadece oturup türk halk müziği dinleyelim.
benim cezaya amerikan özentisi dememin nedeni rapi türkiyeye getirmesi değil. kii türkiyeye rapi getiren ceza değildir cartel dir :!: ceza ise tam bir amerikan özentisi.
benkisacafd
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

violet bu kadar sinirlenmeyin lütfen ama.ben size illaki dinleyin demedimki sadece dinlemeyi bi deneyin farklı bakın olaya birazcık dedim ya neyse......keşke bir şey yazmasaydım yaa uff. :(
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

sagopa kajmer panolarına kişi ile ilgili yazı yazalım. ilgisiz mesajlarınız silinecektir.
~
ansızın gelecek gibisin..