Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Şair ve Dilenci...

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
KinG_Of_WolFs

Şair ve Dilenci...

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

New York ta,Brooklyn Köprüsü üzerinde dilenen kör bir dilenci birgün,bir şairin dikkatini çeker.Dilencinin boynun daasılı bir tabela vardır.Şair dilenciyegünlük kazancının ne kadar olduğunu sorar.Dilenci8-10 dolar kadar olduğunu söyler.Bunun üzerine şair,dilencinin boynuna asılı tabelayı tesr çevirerek bir şeyler yazar;"şimdi buraya senin kazancını artıracak bir şeyler karaladım,bir hafta sonra yanına geldiğimde bana sonucu söylersin"der ve ordan ayrılır.

Şair bir hafta sonra dilencinin yanına uğrayıpkendini tanıtıncadilenci;"Bayım size ne kadar teşekkür etsem azdır.Bir haftada kazancım ikiye katlandı.Çok merak ediyorum tabelaya ne yazdınız?"

Bunun üzerine şair gülümser ve.

"tabelada -DOĞUŞTAN KÖRÜM, YARDIM EDİN-yazıyordu bense-BAHARGELECEK AMA BEN YİNE GÖREMİYECEĞİM-diye yazdım.

Önemli olan ,anlatılmak istenen şeyi en iyi şekilde anlatmak olduğuna göre,Her şeyi daha iyi anlatabileceğin bir yol vardır.Yeterki onu bulmaya uygulamaya ve ufkumuzubu doğrultuda genişletmeye uğraşalım..."
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

wolfs cum valla burda denilmek istenen olguyu ben çok iyi anladım paylaştığın için sağol aslında o şairin yaptığını herkesin yapması lazım neyse Düşle...!
Kullanıcı avatarı
kumralada
Takımdan
Takımdan

Mesaj gönderen kumralada »

gercekten cok güzel,
bunu iyiki bizimle paylaştın,bu akşamlık düşünceme bir tebessüm kattın...
teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Bozcaada
Görevli
Görevli
İsim: Emrah

Re: Şair ve Dilenci...

Mesaj gönderen Bozcaada »

Hep şair ruhlu olmak istemişimdir ama nafile...

Sadece şarkılar anlatıyor nameleri...

Aslında bana çok tanıdık birini hatırlattı bu şair...

Kağıttan gemilerimizin tayfası olabilsek...
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

süper ve akılcı bir yazı . ama her zaman bir yol varmı ( sanmıyorum ) :(
yaskaman

Mesaj gönderen yaskaman »

mühim olan gerçekçi olmaktır.
insanlar kandırılmadıklarını hissettikleri sürece yardımseverdirler.
ve anlatımdır, hitap biçimidir karşınızdakinin kalbinize dokunma eyleminiz. :roll:
garachocuq
Üye
Üye
İsim: murat recep

Mesaj gönderen garachocuq »

muhteşem bir hikaye...