Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sanatçı Kurtuluş Vefat Etti

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
Kullanıcı avatarı
FDkolik
Üye
Üye
İsim: Ayşe Nur

Sanatçı Kurtuluş Vefat Etti

Mesaj gönderen FDkolik »

Resim

04 Temmuz 2009 Cumartesi 16:57

Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü sanatçı Kurtuluş Türkgüven, yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini kaybetti.

İki yıldır kanserle mücadele eden, 'İstanbul Sokakları' ve 'Keskin Bıçak' adlı şarkılarla bir döneme damgasını vuran 52 yaşındaki sanatçı Kurtuluş Türkgüven, iki hafta önce aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Adana Yüreğir Başkent Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılan sanatçı Kurtuluş, bugün hayata gözlerini yumdu.

KIZI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Hastane önünde doktoru açıklamalarını dinleyen kızı, gözyaşlarına boğularak, "Bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Son dakikaya kadar yaşar ümidindeydim" dedi.

İki yıldır kanserle mücadele eden, 'İstanbul Sokakları' ve 'Keskin Bıçak' adlı şarkılarla bir döneme damgasını vuran 55 yaşındaki sanatçı Kurtuluş Türkgüven, iki hafta önce aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Adana Yüreğir Başkent Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırılan sanatçı, bugün saat 14.20 sıralarında hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başkent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Barış Soydaş, 2 yıl önce akciğerden başlayan kanser hastalığının kemik ilgine kadar yayıldığını söyledi. Kanser hastalığının yanı sıra sanatçıda enfeksiyon da geliştiğini belirten Dr. Soydaş, yapılan kemoterapi ve radyoterapi tedavisine rağmen hastayı kaybettiklerini söyledi.

Sanatçının doktoru açıklamalarda bulunurken gözyaşlarına boğulan sanatçının kızı Elif Şahin, "Bir şey söyleyemeyeceğim. Çok iyi bir insanı kaybettik. Herkese yararı olan bir insandı. Çok üzgünüm gerçekten. Son dakikaya kadar yaşar ümidindeydim. Bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum. Doktor beyin ağzından duydum" şeklinde konuştu.
Öte yandan hastane önünde acı haberi öğrenen sanatçının eşi Fisun Türkgüven ile sevenleri gözyaşı döktü.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Re: Sanatçı Kurtuluş Vefat Etti

Mesaj gönderen lonely »

Allah rahmet eylesin
Kullanıcı avatarı
SERAPben
Takımdan
Takımdan
İsim: SERAP

Mesaj gönderen SERAPben »

Malesef ki kanserden bir sanatçımızı daha kaybettik... :( İstanbul Sokakları ve Keskin Bıçak keyifle ve severek dinlediğim şarkılarıydı.Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

Allah'tan rahmet Ailesi ve Sevenlerine başsağlığı diliyorum!.. :cry: