Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

seçim

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

Yaşanınca Tükenir_ yazdı:
okyanus_derin yazdı:
Yaşanınca Tükenir_ yazdı:peki bir şeyi seçerken diğerlerinden vazgeçmemenin bir yolu yok mu :?:
:shock:
sanmıyorum.çünkü hayat seçimlerdir. ama kurtulmak istediklerin olmuyormu hiç???
bişeylerden kurtulmak için mi seçim yapıyoruz sence?
çoğunlukla öyle değil mi?en azından bence de asıl söylemek istediğim 'seçimler yeni şeylerdir eskiyi bırakış,yeni güzellikler' biçiminden bişeydi
Yaşanınca Tükenir_

Mesaj gönderen Yaşanınca Tükenir_ »

okyanus_derin yazdı:
Yaşanınca Tükenir_ yazdı:
okyanus_derin yazdı: sanmıyorum.çünkü hayat seçimlerdir. ama kurtulmak istediklerin olmuyormu hiç???
bişeylerden kurtulmak için mi seçim yapıyoruz sence?
çoğunlukla öyle değil mi?en azından bence de asıl söylemek istediğim 'seçimler yeni şeylerdir eskiyi bırakış,yeni güzellikler' biçiminden bişeydi
ya ben eskiyi bırakmak istemiyorsam hayata yeni şeyler katmak fakat eski şeylerden vazgeçmemek daha hoş olmaz mı? sonra onların boşluğunu hissediyorsun yönler ve düzenler değişiyor bu pek hoş olmuyor bence! :shock:
mk15
Dengesiz Üye(Banlı)
Dengesiz Üye(Banlı)

Mesaj gönderen mk15 »

okyanus_derin & Yaşanınca Tükenir güzel fikir-alısverissi :)

Secim kumar olsun daha iyi olur sonucu belli degil kazanan mechul kaybeden uzaklarda....
okyanus_derin
Üye
Üye

Yaşanınca Tükenir_ haklısın ama bir yerde hayat bu değil mi?savaşmak bu bence.bir şeyi seçmişsen olmasını istiyorsundur ve sonucuna katlanırsın.istek dışı bir seçim yapmış ve mutsuzsan bu hayatın oyunudur...
okyanus_derin
Üye
Üye

mk15 teşekkürler :)
bluedeath.dL

Mesaj gönderen bluedeath.dL »

Biraz moral bozucu bu kaybediş ya da vazgeçiş meselesi. En iyisi seçim hakkım kadar bölüneyim ve hepsini yaşayayım ya da hiç bölünmeden yaşayayım tek tek sonra karar veririm :lol: ...Bak şimdi şüpheye düştüm ben, ya benden bağımsız bir ben varsa ve yolun öbür ucunda yürüyorsa :shock:
bluedeath.dL

Mesaj gönderen bluedeath.dL »

Kendi seçişlerimizle ilgili değil de hayatın bizi, biz anlamadan ittiği olasılıklar üzerine bir film var. "Raslantının Böylesi". İlginç bir filmdir izleyin bir bakın derim ben.Bu panodaki konuyla bağdaştığı için buraya yazdım.
ester
Üye
Üye

Mesaj gönderen ester »

seçim yapmak ve seçmediklerinden vazgeçmek
hiç birini seçmemeklede seçim yapmış oluruz
hatta vazgeçerken bile vazgeçmeyi seçeriz
ama önünde seçecek kaç şey olduğuda önemli
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Re: seçim

Mesaj gönderen pyrazine »

karadsin yazdı:her seçiş bir vazgeçişmidir aslında...
Bence değildir.Zaten bizim olmayan şeyler önümüze konduğunda bir seçim yaparsak geride kalanlar bizim istemediğimiz şeyler de olabilir.İstemediğimiz ve bizim olmayan şeylerden zaten vazgeçmek gibi bir şey söz konusu olamaz.Dolayısyla her seçiş bir vazgeçiş değildir!

çok genel bi söz bu yaa , nerden çıktı bu şimdi :shock:

Olamaz abi , her seçiş bir vazgeçiş değildir !!

8)
sokaklarda evcil

Mesaj gönderen sokaklarda evcil »

her seçim bir vazgeçiş değildir.önümüze iki seçenek sunulur biz de en iyisini seçeriz ama bu diğerinden vazgeçtiğimiz anlamına gelmez kii
aslında olaya seçim yaparken illa bir seçenekten vazgeçme zorunluluğu gözüyle bakmamak lazım çünkü her seçim arada kalmak gibi olmaz yani seçeneklerin biri benim kazancıma dayanmıyo ve ben de onu seçmiyorsam onudan vazgeçtim demem ki
vazgeçmek iki iyi seçenek varken olabilir sadece ama en iyisini seçersen de vazgeçmiş olmuş olmazsın zaten
amaaaan çok karıştı bu iş uzun lafın kısası her zaman daha iyisi bulunur 8)
Yaşanınca Tükenir_

okyanus_derin yazdı:Yaşanınca Tükenir_ haklısın ama bir yerde hayat bu değil mi?savaşmak bu bence.bir şeyi seçmişsen olmasını istiyorsundur ve sonucuna katlanırsın.istek dışı bir seçim yapmış ve mutsuzsan bu hayatın oyunudur...
evet hepimizin bildiği gibi "yaşamak zor bi oyun!"
Yaşanınca Tükenir_

mk15 yazdı:okyanus_derin & Yaşanınca Tükenir güzel fikir-alısverissi :)

Secim kumar olsun daha iyi olur sonucu belli degil kazanan mechul kaybeden uzaklarda....
yaptığın yorumu beğendim. tuttum seni dostum.