Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sevdiğiniz Şarkıları Gitarla Çalmak İster misiniz?

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Mesaj gönderen hazan »

gelmedin öğrenmeye . umarım zamanın yokluğundandır...
derinmavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen derinmavi »

ben de her türlü üflemeli aletlere hastayım.her birinin sesi insanı icine hapsetmeyi biliyor.
gizkuasss

Mesaj gönderen gizkuasss »

klarnet çalmak istiyorum ama hakkında hiçbirşey bilmiyorum. "yanarım"ı (sertab erener) çalmayı çok isterdim...
desperada
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperada »

Keman ve gitar calyorum, gitari ilk sahil muahbbetlerinde calabilmek icin bir ritim enstrümani olarak elime aldim, sonra baktim flamenco, blues ve rock olaylari var ve insan caldikca caliyor... artik yapisik ikizim, is yerinde bile gizli gizli caliyorum :roll: Ayrica Izmit/ Kocaelinde gitar calmak istiyenler icin bildigim cok iyi bir gitarist var, kendisi kuzenim olur ve bu konuda ders vermisligi vardir, ilgilenen olursa yardimci olurum

:rock:
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

ben yan flüt çalmak istiyorum ya... süper bi şey!çıkardığı ses büyülüyo resmen beni.
çok zormuş ama çalması, üfelemesini bile zor öğreniyormuşsun sanırım!
yakında gitarımı alıcam bende çalıcam inşallah.ahhh ya bi ses olsaydı, azcık :oops: :)
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

ben gitar çalabilmeyi çok istediğimi yazmıştım hala da istiyorum (bu demek oluyor ki ben daha gitarımı alamadım :cry: ) ama nasıl yaklaştım bilemezsiniz artık çok kısa bir zaman kaldı elime almama :P :P :P
şimdi bir sorum var benim zamanım kısıtlı çalışıyorum ve izin günlerim düzensiz. bana ne önerirsiniz hayallerimi gerçekleştirmem için nasıl bir yol izlemem gerekir? kurs veren birileri var mı bildiğiniz? ben İstanbul'dayım bu arada. ilk etapda internetten mi uğraşsam akorlar vs. vs. yoksa direkt bu işi bilen birinin kapısını mı çalsam????????
arkadaşlar cevaplarınız benim için önemli şimdiden teşekkürler :P
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

Bilen biri ile haftada iki gün bile çalışsan bu yeterli olur arkadaşım yani haftada toplam 4 saatle 2 ayda çalabilirsin fakat şunu da belirteyim her gün eline alıp uğraşman gerekir, parmakların nasır bağlamadan olmuyor. Azim edersen kısa zamanda çalabilirsin zor değil bence. :wink:
memed
Üye
Üye

Mesaj gönderen memed »

Ben kıracın parçalarını gitarla çalmayı isterdim ama öncesinde gitar almam lazım tabiki :lol:
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

nasır olayına ve ellerin acımasına karşı bi arkadaşım japon yapıştırıcısı sürüyordu parmaklarına..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

arkadaşlar merhaba ben birşey daha soracağım gitarımı nereden almalıyım nereye gitmeliyim herkes ilk etapda ucuz bir şey al diyor ama ucuz diye gidip de kötü bir gitar almak istemiyorum önerebileceğiniz yerler var mı? ben bu işi kafama taktım artık sevdiğim şarkıları kendi gitarımla çalmak istiyorum :)
bozcaadali
Üye
Üye
İsim: Özlem

Mesaj gönderen bozcaadali »

lonely bana kalırsa ucuz bir gitar alma derim çünkü bir kez alınıyor öğrenince daha iyisini alırım dersen hep kalıyor şahsen bizim öyle olmuştu, istersen orta maliyette bir gitar al hem zaten öğrenmen çok zaman almayacaktır çok çalışınca çabuk öğreniliyor.Birde İstanbul Unkapa'nın dan al derim ama yanında gitardan anlayan biri olsun :wink:
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

tamam bozcaadali dediğin gibi yapacağım ilk iznimde birisini ayarlayıp doooğru Unkapanı'na... :wink:
teşekkürler :P
melodi
Üye
Üye

Mesaj gönderen melodi »

istediğim parayı gitarımla çalabiliyorum ve bundan çok büyük zevk alıyorum artık gitarlarımla bir bütün oldum özellikle sınav dönemlerimde ayrılamıyoruz
crazy16
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen crazy16 »

ya bende hastayım gitara.yeni yeni öğreniyorum fakat kendime öğretmen arıyorum istanbuldanım.bilen varsa istanbulda bayan gitar öğretmeni lütfen özel msj atsın.
sofican
Üye
Üye
İsim: Gizem

Re: Sevdiğiniz Şarkıları Gitarla Çalmak İstemisiniz

Mesaj gönderen sofican »

Kesinlikle öğrenmeli ama ertelemeden (!) ben öyle yaptım ; yaklaşık dört yıldır çalıyorum...Ama bir de bu işte çalmanın üstüne söz söylemeyi seviyorum kiiii :P Başka şarkılar çalmak da güzel ama bir de sıkıntınız ,üzüntünüz gitarla bir muhabbete girişti mi ya da o andaki sevinciniz....İşte ben bunu seviyorum en çok...Ben susuyorum onlar konuşuyor çok keyifli bir şey gerçekten...

edit: yaska

(lütfen imlâ kurallarına özen gösterelim.)