Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sevdiğiniz Şarkıları Gitarla Çalmak İster misiniz?

Kültür-Sanat yazılar, makaleler, incelemeler, kültür sanat haberleri..
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

Re: Sevdiğiniz Şarkıları Gitarla Çalmak İster misiniz?

Mesaj gönderen hazan »

bende dinliyorum artık. çalmam imkansızlaştı neden mi ? bende kalsın ama kalple alakalı bir durum bu kendime verdiğim bir söz :wink:
susmasinsarkilar
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen susmasinsarkilar »

Gitar çalmayı çok isterim.Ama oradan baya bi uzağım!!! :?
classict
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: tuğçe

Mesaj gönderen classict »

daha o kadar büyük değilim ama bence gitar çok eğlenceli ve emek istiyor.Yaklaşık 1.5 yıldan beri çalıyorum ama classic.İnsan önce aa ne kadar kolay bak ritim de çıkardım bu mu zor olan diyor ama beethoven gibi ünlü isimlerin parçalarını çalınca her parçadan sonra daha da zorlaşıyor yani başlıyacak varsa başlasın ama bu zor basışları öğrendikten sonra yapsın bir çok pozisyon var ki ben 1.5 yıl sonra electro gitar a geçicem yani sadece bi pop ya da rock çalmak için başlamayın yazık olur sonra biri gelir olmaz :? Alan yapıyım çevrem geniş olsun biri bana şunu çal dediğinde tabiki zaten basit bir şey dicekse birisi hiç başlamasın gerçekten uzun ve emek isteyen bir şeyi siz çalınca mutlu oluyorsunuz :wink:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

:) Genellikler derler elektrodan önce klascle başlayın diye..Tamamiyle yanlış..Çünkü 2 gitar 2 farklı stlle çalınıyor..Gerek ritimler,gerek pozisyon gerek de diğer teknik şeyler açısından aralarında uçurumlar var..Clasic öğrenmek isteyenler clasic,elektro öğrenmek isteyenler elektro,bass öğrenmek isteyenler de bass ile başlamalı gitar adına...
incognito
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: zafer

Mesaj gönderen incognito »

ortasonda bas çalmaya başladım şimdi şöyle bir bakıyorumda 14 sene olmuş...yaklaşık 10 yıl muzisyenlik yaptım..ve hala daha bazen arkadaşlarımla ekstralara gidiyorum..ruhumu bu kadar rahatlatan başka bir şey olduğunu sanmıyorum...

-----------

Lütfen yazım kurallarına uyunuz.
picasso
Takımdan
Takımdan
İsim: suat

Mesaj gönderen picasso »

ben klasik gitar alalı yakaşık dört sene oluyor...birkaç parça çalıyorum o kadar.kursa gitmedim...ama gidebilirim =)
metallica
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: ahmet

Mesaj gönderen metallica »

bende gitar aldım ama çalmayı bilmiyorum :( :( :( öğretebilecek varmı :(:(:(
satriani
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: ERKAN

Mesaj gönderen satriani »

yardım almak isterim ama bu nasıl olacak mehtap