Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sevmek mi Sevilmek mi?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
senem87
Üye
Üye
İsim: SENEM

Sevmek mi Sevilmek mi?

Mesaj gönderen senem87 »

sevginin varliği ne kadar güzelse, insanin kendisini ne kadar mutlu hissetmesini sağliyorsa sevmek de sevilmek de olacaktir hayatimizda. kimimiz seveceğiz kimimiz sevilecek... kimimiz ağlayacağiz gecelerce kimimiz sevinç çiğliklari atacağiz defalarca... en zor tarafi da bu olsa gerek; sevmek mi sevilmek mi? hangisi daha az aci verir insana? seven ve sevilen yüreklere selam...
selcukaydin

Re: Sevmek mi Sevilmek mi?

Mesaj gönderen selcukaydin »

sevmek sevilmek neden acı versin ?
tubi
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye
İsim: TUBİ

Mesaj gönderen tubi »

sevmek...ama bilmemeli bunu hiçbir zaman...sevilmeyi tercih etmek bizlere yakışmaz..
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

sevdiğin halde sevdiğin kişi tarafından sevilmiyorsan acı çekersin !

sevilmekse insana biraz da olsa umut verir.. hayata dair bir parça umut.. hala bir yerlerde senin düşünen insanların varlığından hissettiğin huzur...

iyi düşünmek lazım... sevmekte sevilmekte güzeldir ama karşılığı olduğu zaman güzeldir...
senem87
Üye
Üye

Mesaj gönderen senem87 »

metnazirk , çok iyi bir yorum olmuş. senin bu yorumun selçukaydına gitsin.
selcukaydin

bence her acının da insana verdiği bir olgunluk vardır... ve sevmek, sevilmek bunların en güzeli olsa gerek... yani ben seviyorsam -tek taraflı da olsa- acı çekmem çünkü sevginin acısıda güzeldir... seviliyorsam bu zaten güzel birşeydir -ki bu yüzden de acı çekmem :)
metnazirk
Üye
Üye
İsim: hayat

Mesaj gönderen metnazirk »

sevmek güzeldir.. ama ister istemez bir zaman sonra acı çekmeye başlarsın...
elde edememek kötü bir şey.. yani istediğin şeyi elde edememekten bahsediyorum -ki sevmek istemektir!
senem87
Üye
Üye

Mesaj gönderen senem87 »

selçuk, kendi tezini çürüttün işte; sevmek sevilmek neden acı versin diyorsun ardından sevginin acısı güzeldir yazıyorsun.bak, sende kabul ettin: Sevmek ya da sevilmek, acı verebiliyormuş..
selcukaydin

acının içinde bile güzellik vardır diyorum ben bir tez sunmadım ki ortaya... herkes kendince yaşıyor acıyı da tatlıyı da... ama ben her acının içinde olgunluk veren bir güzellik vardır diyorum... diyalog halinde yorum yok ! saygılar...
En son selcukaydin tarafından Pazartesi, Eylül 3, 2007 01:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
selcukaydin

sevginin acısı da güzeldir kelimesinden ne anladığınıza bağlı tabi bir de...!!!
senem87
Üye
Üye

Mesaj gönderen senem87 »

peki tez olmasın, soru olsun. dememiş miydin sevilmek sevmek neden acı versin diye? neyse elbette herkesin acısı da tatlısı da farklıdır, çünkü duygular aynı olsa bile hissedilenler kişiye göre değişir. olgunluk sadece acı çekmekle olacak bir olgu değildir,elbette acı da olgunluk için gereklidir ancak bana göre olgunluk, zamanla farklı deneyimlerle oluşur.
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

fikirler,kararlar,hayatlar sabit kalacak diye birşey yok. şöyle düşün, arkadaş belki tam konu ile ilgili bişey yaşamakta.

aşk bile sabit kalmıyor. zamanla şiddetini değiştiren bir duygu. sevilmekten acı duyan var mıdır bilmiyorum göremedim ben. karşılıksız sevmekteki acı da zamanla şiddetini değiştiriyor.

insanın seveceği birşeyi bulması da güzel :)
~
ansızın gelecek gibisin..
senem87
Üye
Üye

Mesaj gönderen senem87 »

önemli olan yüreğimizdeki sevginin gücünün farkına varmak değil midir? en kuytu köşeler sevgiyle ısınmaz mı, ısınan yürekler sevmez mi, sevilmez mi? sıcak sevgilerle dolu hayat daha güzel olmaz mı?
selcukaydin

:idea: :!:
blackpearl

Mesaj gönderen blackpearl »

Sevginin bulunduğu yerde acı barınmaz bence,barınırsa sevgi olmaz adı..Sevgiyi görmek ya da göstermek..önemli olan her iksininde değerini bilmek..