Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

sigara nasıl bırakılır yada bırakılabilinirmi....?

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
mavzer
Üye
Üye

Mesaj gönderen mavzer »

ben yaklaşık 4-5 yıldır sigara içiyorum

bırakmayı çok dendim ama olmadı yapamadım

ne zaman bırakmaya çalışsam dahada çoğalttım :lol:

şimdi günde yaklaşık 2,5 3 pakate yakın içiyorum

sizce nasıl bırakıcaz bu meleti.....
En son mavzer tarafından Cumartesi, Ağustos 12, 2006 11:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
yasemin
Üye
Üye
İsim: yasemin

Mesaj gönderen yasemin »

bırakamazsın :lol:
molibden
Üye
Üye

Mesaj gönderen molibden »

arkadaşım abartmışsın sende :? ben sigara kullanmıyorum, pek yardımcı olamıycam ama bence irade de bitiyo olay..kendine bi söz ver ve bunu kendin için tut :wink: işe yarıycaksa erkek sözü de verebilirsiin :)
heavenandhell
Üye
Üye
İsim: cansu

Mesaj gönderen heavenandhell »

sadece gerçekten istemelisiniz bence isteyince herşey oluyor.bırakmanız dileği ile
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

sen en iyiisi bir sağlik kurumundan yardım iste... onlar sana yardımcı olur..
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

@seyytan'a katılıyorum kesinlikle uzman birinden yardım almalısınız

onlar eminim ki bizim gibi binlercesini kurtarıyodur her yıl :)
~
ansızın gelecek gibisin..
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

kız arkadaşın varsa ondan yardım al sevginin gücü herşeyi yener
Kullanıcı avatarı
sinan
Admin
Admin
İsim: Sinan

Mesaj gönderen sinan »

:) ya kız/erkek arkadaşın da içiyorsa
~
ansızın gelecek gibisin..
zomzeus
Üye
Üye

Mesaj gönderen zomzeus »

kendine benzeyen birini bulabildiysen niye diğişmeyi istiyosun ki insan benzemediği topluma girince toplumu değiştiremediği için kendi değişmek ister yani sigarayı bırakma isteğini böyle açıklayabiliriz :idea:
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

dört sene günde 1 paket içtim,1.5 senedir de ağzıma sürmedim.Şöyle; ilk altı ay sigara içme isteği seni hiç bırakmıyor.sonraları hiç istek kalmıyor.sadece moralin çok bozuk olduğu anlar hariç.her ne sebepten olursa olsun böyle zamanlarda bile içmezsen olur.önemli olan bunu devam ettirecek gücü kendinde bulman.
zaten saçma sapan birşeye bağımlı yaşamaya , her sabah ağızında oluşan iğrençliğe, ağız kokusuna ve hastalanınca uzun süre iyileşememeğe dönmek istemeyecek, hatta buna cesaret edemeyeceksin.ayrıca erkekler için ilerleyen yaşlarda daha da problem oluyor :D kadınlar için de hamilelikte tabi.Allah göstermesin,arada sağlıksız doğumlara da şahit oluyoruz.benim anlamadığım sigara içme isteğinin nasıl annelik içgüdüsünün bile önüne geçebilmesi :(

gerçekten istersen ve inanırsan bırakırsın. önemli olan bunu devam ettirecek gücü kendinde bulman.
elifelifim
Üye
Üye

Mesaj gönderen elifelifim »

senin böyle başlıklı bir pano açman bile sigarayı bırakma isteğini gösteriyor.bende sigara kullanıyorum ama seninki gibi değil.yani günde 2,5 3 paket değil sadece daha doğrusu en fazla 5 tane içebiliyorum o da canım sıkkınsa.hipnoz seansları yapılıyo sigarayı bırakmak için ve gerçekten çok etkili.arkadaşım yaptırdı ve şuan içmiyo.tabi bunlar maddi külfeti olanlar ,ama kendine inanarak canın istediğinde başka şeylere konsantre olarak yanında kesinlikle sigara ve çakmak taşımayarak evdeki kül tablasını yok ederek ve sigara içilen ve içen insanlarla görüşmeyerek engelleye bilirsin sanırım.ve bolbol çekirdek bulundur yanında stresini alır.umarım bırakabilirsin:)
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Sigaranın Aşısını Bulmuş Bilim Adamları. ABD de Gönüllü Denekler Üzerinde Denenmeye Başlanmış ... İnşallah Beklenen Sonuçlar Elde Edilir Ve İnsanlar Bu Aşı Ve İradeleri Sayesinde Sigaradan Kurtulurlar ...
fdselinfd

Mesaj gönderen fdselinfd »

ben sigarayı bırakamayan insanları anlamıyorum.bende sigara içiyorum ama içmeyeceğim dediğim zaman içmeyeceğimide iyi biliyorum bence önemli olan verilecek karardır içmek istemiyorsan içmezsin bence bırakılamayacak bi alışkanlık değil :idea: :wink:
Kullanıcı avatarı
fotosentez
Takımdan
Takımdan
İsim: yaprak

Mesaj gönderen fotosentez »

ya bence bırakılabilir.ama gerekli olan şey gerçekten bırakılması gerektiğine inanmak.yani ben kuzenimi ele almak istiyorum o da senin gibi çok fazla sigara içiyordu.sonra hamile kaldı.bebeğini düşürmemesi için sigara içmemesi gerekli.hamile kaldığı günden beri ağzına sürmüyor.yani inanman lazım.o da hayatta bırakamam alışkanlık işte bir sürü laf sayıyordu bize.ama bırakması gerektiğine inandığı zaman oluyor.şuan kokusundan bile fena oluyor.yengem de çok hastalandı sigara yüzünden.çok fazla kilo verdi.ciğerleri hastalandı.şuan o da kullanmıyor sigarayı.yaşamak için.hiç bir sebebi yoksa bile yaşamak için..inanman lazım seninde..insan oğlu iradesi olan tek varlık..kendini frenleyebilirsin bence denemen lazım :roll:
zeus
Yeni Üye
Yeni Üye
İsim: halil

Mesaj gönderen zeus »

rahat olun bırakılır.babam 40 yıldan sonra bıraktı.hadi hepinize kolay gelsin