Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sigara'nın kapalı mekanlarda içilmemesi hakkında

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
melissa
Üye
Üye

Mesaj gönderen melissa »

arkadaşım,sözüm meclisten dışarı,murat yapmıyodur diğerleri yapmıyodur tamam ama bi mekanda oturuyosun adam fabrika bacası gibi tüterken utanmasa suratına üfleyecek dumanını!!rica ediyosun söndürür müsün diyosun yasak mı var diyecek kadar da ukalaşıyo!üzgünüm ama böyle insanlara yasalar vb gibi yaptırımlardan başkası sökmüyo,baştan beri kendimizi yırtıyoruz,saygı duymayı,otokontrol sağlamayı öğrenmezsek sokakta nasıl yürüyeceğimize dair bile yasalar çıkar bu memlekette :!:
Kullanıcı avatarı
haldunbar
Takımdan
Takımdan
İsim: Haldun

Mesaj gönderen haldunbar »

Bu konuda (sigara içen biri olarak) yasağın hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyebilirim. Sorunu ancak karşılıklı saygı çözer, ama yurdum insanının da büyük bölümünün saygı kavramını lugatlarından sildiklerini rahatlıkla söyleyebilirim...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Yasak Kardesım Uyulması Lazım Valla Ben Ikaz Ederım Mekan Sahıbınden Rıca Ederım Olmadı Bız Bakarız Icabına :x Baska Bırının Benı Aynı Kapalı Mekanda Bulunuyoruz Dıye Zehırlemeye Ne Hakkı Var ? Sıgara Icen Arkadaslar Dıyorku Nerede Icelım Bencede kapalı Mekanlarda Sıgara Icmek Icın Bolumler Olmalı Orda Bırbırlerını Istedıklerı Kadar Zehırlesınler. :lol: !!!
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

melisaya hak vermemek elde deyil adven turamana destek vererek bizleri zehirlemeye hakları yok diyorum ve cocuklarımızı düsünelim derim
hazan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Mehtap

sigara

Mesaj gönderen hazan »

ya valla efkarlandım, yakıcam bi sigara...
bu arada içmeyen rahatsız olan yasak masak koyan arkadaşlar bi öneriniz varmı bunu nerde içicez? yoksa dumanını tamamen yutulurmu sanıyosunuz? tütücek elbette!!! yaktım bi tane şimdi çayda söylerim ooooooofffffff : 8)
birsen

Mesaj gönderen birsen »

:D
mbr arkadaşlar ben başta belirtmek isterim siqaradan nefret ettiğim için bu habere çok sevindim.kıraathanelerde sanmıyorum da daha belirqin yerlerde halk arz eden yerlerde içilmesi bence daha iyi olur.Arkdaşalr siqaran uzak durun kesenise zarar sağlığq zararlı hava kirlilği en önemlisi kendinizi zehirliyorsununz.
Filinta

Mesaj gönderen Filinta »

merhabalar arkadaslar öncelikle herkesin kurban bayramını kutlarım

hazal temiz havada hem sigaranı içersin hemde temiz oksijenden yarar lana bilirsin ayrıca topluma acık mekanlarda sigara odası konulacak oralarda sigara içen ler bir ara da sigara içerek bir birinizi zehir leye bilir sinizz ...:)) :ffie:
nihan

Mesaj gönderen nihan »

kapalı mekanlarda sigara içilmesi sigara içmeyen insanları çok rahatsz edio. tamam sigara zararlı bişey ama sonuçta herkesn aklı fikri var herkes hayatını yaşamkta özgür bu yüzden içenlern hayatlarının kısıtlanmasınada karşıyım en iyisi ve mantıklısı bazı kapalı mekanlarda olduğu gibi sigara içenlerle içmeyenlerin oturduğu bölümlern birbirinden ayrı olması ve içilen yerde havalandrmaların çk olması bnce...
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Sigara İçeni Köpek Isırmazmış ; Çünkü Her Zaman Bastonla Dolasırmıs.
Sigara İçen Parfum Kullanmazmış ; Çünkü Her Daim Nikotin Kokarmış.
Sigara İçen Asla Yaşlanmazmış ; Çünkü Genç Ölürmüş (ölmezse de sürünürmüş )
:roll: :shock: :?: :!: :idea:
burrrcu
Üye
Üye
İsim: Burcu

Mesaj gönderen burrrcu »

nikotin kokusu miğdemi bulandırıyo.kapalı yerde açık mekanda içilmesin ben hoşlanmıyorum.bir amca vardı bana küçükken ''benim kızım ingiltere de yaşıyor orada arkadaşları tarafından sigara içtiği için dışlanmış hatta ona 2. sınıf insan gibi davranmışlar ''demişti.ben o zaman 2.sınıf insanın ne demek olduğunu çok düşünmüştüm ama kötü birşey olduğu kesindi.ve belki bugünkü sigaraya karşı düşündüklerimde o tombul amcanın söylediklerinin payı vardır.

SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

burrrcu yazdı:nikotin kokusu miğdemi bulandırıyo.kapalı yerde açık mekanda içilmesin ben hoşlanmıyorum.bir amca vardı bana küçükken ''benim kızım ingiltere de yaşıyor orada arkadaşları tarafından sigara içtiği için dışlanmış hatta ona 2. sınıf insan gibi davranmışlar ''demişti.ben o zaman 2.sınıf insanın ne demek olduğunu çok düşünmüştüm ama kötü birşey olduğu kesindi.ve belki bugünkü sigaraya karşı düşündüklerimde o tombul amcanın söylediklerinin payı vardır.

SİGARA SAĞLIĞA ZARARLIDIR
2. sınıf muamelesi yapan o bahsetttiğin yerlerde ise uyuşturucu ve buna benzer konular ülkenin en büyük problemi.
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
burrrcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen burrrcu »

evet haklısınız
Kullanıcı avatarı
hakan
Takımdan
Takımdan
İsim: Hakan

Mesaj gönderen hakan »

Şimdi ülkedeki bütün sorunları halletdik birtek sigara sorunu kaldı..e güzel bari her taraf yasak çok güzel düşünmüşler nediyelim artık.......
AYSEGUL

Mesaj gönderen AYSEGUL »

ben sigara konusuna biraz fazlaca tepkili yaklaşıyorum dedemi benden alıp götürdüğü için.. demiş arkadaşımız bende aynen katılıyorum ona bi anneanem hastahaneye gitmiş muayene olmuş doktor demiş çok sigara içiyosun die halbuki sigara kullanmaz. ama dedemin yanında durduğu için ciğerleri daha çok etkilenmiş...dedem aşırı tiryakisiydi uçuca eklerdi sigarayı.
burrrcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen burrrcu »

benimde her iki dedem de ben doğmadan sigara ve alkolün neden olduğu hastalıklar yüzünden ölmüşler.ikisinide göremedim ve bazen ne biliyim eksikliymişim gibi hissettim kendimi.ve ben torunlarımı görmek istiyorum