Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

Sigara'nın kapalı mekanlarda içilmemesi hakkında

Sizin Kürsünüz. Genel de Konu dışı başlıklar...
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

en iyisi neden sigara içimiyolar demek yerine bu iğrenç maddeye hiç bulaşmamak...
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli
İsim: Burcu

Mesaj gönderen lonely »

evet ya bile bile insan kendini nasıl zehirler hiç aklım almıyor acaba bir kadehte zehir verseler için deseler içer misiniz :?:
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan
İsim: Ahmet

Mesaj gönderen pyrazine »

Sigara benim özgürlğümü ifade ediyordu.Daha sonra özgürlüğümü elimden aldiğini farkettim,biraktım.Şimdi bir senenin üzerinde içmeyen biri olarak sigaranın kokusunu 1km uzaktan farkediyorum.Bazen yanımda sigara içen olduğu zaman kendi kendime "sen de insanları böyle rahatsız ediyordun,sana müstehaktır!" diye söyleniyorum.
Bana kalırsa Türkiye de sigara kokusundan kurtulmak imkansız.Yetişkinler çocukların önünde sigara içmeye devam ettiği sürece,çocuklarını sigara almak için bakkala yolladıkları sürece ve bütün bunlarin kötü olduğunun "bilincine" sahip olmadıkları sürece bu böyle sürüp gider...maalesef
Kullanıcı avatarı
Adventureman
Admin
Admin
İsim: Ersin
İletişim:

Mesaj gönderen Adventureman »

Zaten Sigaraya Baslama Yasi Ulkemızde Cok Tahlıkelı Derecede Dususte Gun Gectıkce Daha Kucuk Yastakı Cocuklar Sıgara Icmeye Baslıyor...
Bence En Onemlı Nedenıde Ozentı... Ozentının Nedeni de Ebeveynlerının Onların Onunde Sıgara Icmesidir ...
seyytan
Kıdemli üye
Kıdemli üye
İsim: Metin Çetin

Mesaj gönderen seyytan »

hiç bir yerde içilmesin su illet yaaa....
patosss

Mesaj gönderen patosss »

evet ya içilmesin artık...bi de sigaraların üstüne yazılan kısa uyarılar o sigaraların daha fazla satılmasına sebep olmuş...onu duydum:)alla alla..benim sigara kullanan arkadaşlarım sırf onları biriktirmek için alıyorlar sigarayı,tabi bi de bahane :lol:
aycell_xxx
Üye
Üye
İsim: aysel

Mesaj gönderen aycell_xxx »

ewt sigaraya başlama yaşı çok düştü aileler de ilgisiz.. ee kendileri içip örnek oluyorlar canlarından bi parça olan evlatlarına..
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

Yetişkinler çocukların önünde sigara içmeye devam ettiği sürece,çocuklarını sigara almak için bakkala yolladıkları sürece ve bütün bunlarin kötü olduğunun "bilincine" sahip olmadıkları sürece bu böyle sürüp gider...maalesef
bir yerde haklısın arkadaşım çocuklar için ebeveynler birer örnek teşkil etmiştir hep. ama benim annemde babamda bildim bileli sigara içerler bir çocuğun 4 yaşında aklı ermeye başlasa 20 yıldır burnumun dibinde sigara içiyorlar. şimdi sorsan bir kere bile sigara içmedin mi diye cavabım gayet net bir şekilde -Hayır!!!- neden bu cevabı rahatlıkla verebildiğim de açık. ben bir şeylerin bilincindeydim ve hala da öyleyim. bence "tek dostum","özgürlüğüm" vs. vs. sözler hep züğürt tesellisi. içmek için bahane insanın iradesizliğinin en büyük kanıtı
zehirsiz günler dileğiyle arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Haklısın ama olayın bir de kimyasal boyutu var.Sigaranın içinde insanın bağımlı olmasına neden olan birçok kimyasal madde var ve irade dediğin şey bu kimyasallara ne kadar duyarlı olduğunla da alakalı.Sigaradan da öte uyuşturucuyu düşünürsek, insanların uyuşturucuyu hiç bırakamamalarının yada daha çok bağımlı olmalarının nedeni içindeki kimyasalların bağımlılık yapmada daha etkili olmaları.
O yüzden iradeye fazla güvenmemeli.
Ailenin yanında bunca sene sigara içmesi bence sende de biraz bağmlılık yapmış olmalı.Halen ailenle beraber kalıyosan , kafeye yada sigara içilen yerlere takılıyosan,yada yanında hep sigara içen arkadaşların varsa günlük nikotin "ihtiyacını" onlardan sağlıyor olabilirsin.
Kullanıcı avatarı
lonely
Görevli
Görevli

Mesaj gönderen lonely »

yazdıkların çok mantıklı arkadaşım sana katılıyorum iradeye fazla güvenmemeli belki de ama yeterki insan birşeyleri başarabilmeyi istesin gerçekten inanarak istesin o kimyasal maddelerin etkisini azaltabilir. elbette hemen bırakamazlar ama ne kadar inançlı olurlarsa o maddelerin etkisini de o derecede azaltırlar.
:)
bu arada yanımda sigara içtiklerinde nefesim kesiliyor vücudum kabul etmiyor nikotini :wink:
Yaşanınca Tükenir_

Mesaj gönderen Yaşanınca Tükenir_ »

Kıraathanelerde yasaklanması pek mantıklı değil ama her vatandaşın takılabildiği ortamlarda yasaklanmalı :shock:
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

Yaşanınca Tükenir_ yazdı:Kıraathanelerde yasaklanması pek mantıklı değil ama her vatandaşın takılabildiği ortamlarda yasaklanmalı :shock:
:D :D Aslında kıraathanelerde yasaklanması da mantıklı ama Türkiye de bu biraz ütopya oluyor
okyanus_derin
Üye
Üye
İsim: nilgün

Mesaj gönderen okyanus_derin »

dün hastaneye gittim ve sırada beklerken önümde duran kişi-adam- sigara içmeye başladı!duman direk bana geliyordu ve ben çok sinirlenmiştim.beyefendiyi düzgünce uyarıp başka yerde sigara içmesini söyledim ama kendileri öyle kötü baktıki korktum resmen!
kardeşim hastane orası sırada bekliyosun!alt tarafı dişine dolgu yapıcaklar!
yani bir de böyleleri var!ne yazık ki.
içiyorsun tamam beni ilgilemdirmez ama beni niye gıcık ediyorsun ki???
ooffff
Kullanıcı avatarı
pyrazine
Takımdan
Takımdan

okyanus_derin yazdı:dün hastaneye gittim ve sırada beklerken önümde duran kişi-adam- sigara içmeye başladı!duman direk bana geliyordu ve ben çok sinirlenmiştim.beyefendiyi düzgünce uyarıp başka yerde sigara içmesini söyledim ama kendileri öyle kötü baktıki korktum resmen!
kardeşim hastane orası sırada bekliyosun!alt tarafı dişine dolgu yapıcaklar!
yani bir de böyleleri var!ne yazık ki.
içiyorsun tamam beni ilgilemdirmez ama beni niye gıcık ediyorsun ki???
ooffff
Normal abi :roll:

Ben de dün bir lokantaya gittim , hava soguk oldugundan içerde oturmak zorunda kaldım ve içerisi de oldukça dardı.hemen yanı başımdaki masaya iki arkadaş geldi oturdu ve sigara içmeye başladılar.Şimdi uyaracağım uyaramıyorum çünkü lokantayı işletenler kül tablası koymuş !! :? .Daracık yer duman altı :? Allah tan yemeğimin bitmesine az kalmıştı ki çıktım.
Yemek yenilen yerde sigara içilmesi ne kadar kötü yaa :x

Sabah evden çıkıyorum,mecburen başım yukarıda yürüyorum.Adamlar akşam eve dönüş yolunu kaybetmemek için olsa gerek(!) adım başı tükürüyorlar.Ve bunu o kadar saglam yapıyorlar ki akşam dönüşte gerçekten de izleri takip ederek bulabiliyor :(

Zihinler değişir mi derseniz ben umutsuzum :cry:

İnşallah daha da kötüsü olmaz
Yaşanınca Tükenir_

Mesaj gönderen Yaşanınca Tükenir_ »

pyrazine yazdı:
Yaşanınca Tükenir_ yazdı:Kıraathanelerde yasaklanması pek mantıklı değil ama her vatandaşın takılabildiği ortamlarda yasaklanmalı :shock:
:D :D Aslında kıraathanelerde yasaklanması da mantıklı ama Türkiye de bu biraz ütopya oluyor
babam kıraathane işlettiği için bunun yasaklanmasını pek mantıklı bulmuyorum! :shock: