Bu sitedeki lavinya.net forum/panolar sayfası bölümü 22 yıl önce yani 2002 yılında kurulmuş, 11 yıl önce 2013 yılında ise aktif kullanımı durmuştur. Güncel/yeni paylaşım yoktur. Yalnızca arşiv/nostalji için yayına açıktır.

sigara

Derinden Panolarıdır. Lütfen Şiir Yazmayınız.
serseri

sigara

Mesaj gönderen serseri »

Türkiye nüfusunun erkeklerde %60 bayanlarda ise %40-50 arasında sigaraya eylimleri vardır... Araştırmalra göre sigaraya başlama yaşı 9-10 yaş gruplarına düşmüştür.

Peki bu kadar zaralı olduğunu bildiğimiz halde sigaraya rabet bu kadar yüksektir ve siz sigarya nasıl başladınız kimleri örnek aldınız ?
serseri

...

Mesaj gönderen serseri »

Ben sigaraya büyüklerimi örnek alarak başladım... Belki kendimi daha olgun gösterme ihtiyacını gidermeye çalıştım halen bu sigara denilen maddeyi kullanıyorum ama ne amaçla kullandığımı halen öğrenemedim geçmişte yaptığım bir hatayı bile bile sürdürmekteyim ... :( üstelik bu yazıyı yazarken bile elimde sigaram var :)
FauL

.

Mesaj gönderen FauL »

serkan bu meret acaip bişe ki bıraksan da o seni bırakmaz cok iyi hatırlıyorum bi keresinde sigarayı bırakmak uzereydim tam bir ay asla sigara içmedim ama bizim arkadaslardan birisi ikram etti ilk basta tereddutle baktım sonra da içime cekmem diye kendimi avuttum su an o beni büyük bi saglık probleminin içine adım adım sürüklüyo. bırakılır aslında ama nasıl oluyorsa bırakamıyom ya da bırakmak istemiyorum baksana yazımda bile çelişki var tiryaki olan insanı bu hale cok rahat getirebiliyor.
ŞEBNEM FERAH: SİGARA parcası bizim için yazılmış :lol:
Arfi

bırakılır bırakalır

Mesaj gönderen Arfi »

bırakılır bırakmasınada ölünce bırakılır :lol:
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Arfi, sana katılıyorum. Zaten öldrürenin de sigara olması büyük olasılık :lol:
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

Mesaj gönderen hasta »

Selam ben size nasıl sigara içmeye başlayıp nasıl bıraktığımı anlatayım kısaca...

Sigara olayını abimle başladım abim alıştırdı beni neyse içiyoruz falan ama içe çekme yok tabi çocukluk ya ne bileyim içe çekme olayını neyse

Babam öğreniyor abimle benim sigara içtiğimizi abime temiz bir dayak beni dövmedi nedense babam bende anlamamıştım aynı suçu işlemiştim ama bi anlam verememiştim.Babamın abimi dövmesi benim sigarayı bırakma nedenimdi bi biraktım tam bıraktım o günden sonra ne sigara ne bişi....

Sigara karşıma çıkmadı değil 23 yaşımdayım sigara teklif eden çok oldu arkadaşlık hatırına diyenler mi istersin kendileri için benim sigaraya başlamamı isteyenler mi dersin neler ya ama yok istek yok abi ya sigara dediğin nedir ki ya bırakmaya kalktıktan sonra çok rahat birakılabilir illa dövelim mi yani illa dayak mı istiyorsunuz sigarayı bırakmak için :twisted: :twisted: :twisted:
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

Valla kimseyi örnek felan almadım da. ne bilim sigara içesim geldi bi paket aldım devamı geldi. :)
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
KinG_Of_WolFs

:)

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

sigara en nefret ettiğim şeylerin arasındadır ama içmişliğimde vardır!
Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

siğaraya arkadş çevresi ile bışladım sonra taillere gitt,iğinmde o arkadaş çevresinde koptuğum için defalarca bıraktım fakat her geri dönüşümde aynı ortamlara girdiğim için ilk zamanlkarda içmesemde sonraları yine içtim şimdimi şimdi ise siğaraya artık iyice alıştım ne arkadaş ortamı nede başka birşey özellikle yalnız kaldığımda çok içerim paki insanlar kendi paraları ile neden kendilerini zehirlerler buda salaklık örneklerşinin en iyi örneklerinden birisi sanırım ewet salak olduğumu kabul ediyorum çünkü bu şilleti bırakma şansım varken bırakmayarak kendi kendimi zehirliyorum üstelik bunun için bir de karşılığnda ücret ödüyorum komik bir durum :evil:
FauL

.

Mesaj gönderen FauL »

Resim SİGARANIN İÇİNDE NELER VAR?

Sigaranın içinde ortalama 44 adet zehirli madde vardır. Bunlar kanserojen maddelerdir ve en tehlikelileri arsenik, benzin, kadmiyum, hidrojen siyanid, toluene, amonyak ve propilen glikoldur. Örneğin; siyanid kesinlikle öldürücü bir zehirdir.
Sigara şirketlerinin gençlik üzerine belirlenmiş stratejileri için buraya tıklayın
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

Amannnn Faul içmeyen insan olsan neyse de :):)
Ama sen de içiyorsun, şimdi bunları okudun, biz de okuttun; bırakabilecek misin bare? :lol:
Bu kadar sigara okuyunca sigara içesim geldi, gidip bir sigara içiyim :lol: :lol:
En son éLIF tarafından Salı, Haziran 29, 2004 16:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Bugfixed
Site Admin
Site Admin
İsim: Murat
İletişim:

Mesaj gönderen Bugfixed »

muhaha + 100
Beklediklerim kalır uçan uçurumlarda..
.Terazinin Hüznü.
Kullanıcı avatarı
hasta
Takımdan
Takımdan
İsim: Bedih

Mesaj gönderen hasta »

bendende +99
KinG_Of_WolFs

:)

Mesaj gönderen KinG_Of_WolFs »

Walla ne de olsa ben sigara içmiyorum :)
éLIF

Mesaj gönderen éLIF »

King içmiyorsan da askere gittiğinde başlayabilirsin büyük söyleme.
Çok gördüm içmeyip de askerde başlayanları :)
Kilitli